Padidejo Parlamento nariu grindys

Budbergytė, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė. Tai nėra tik plokštuma fizinė ar reprezentacinė — architektūrinė ar tapybinė , bet ir paradoksali jų jungtis, netikėtas sukeistinimas, prasmės apvertimas. Gegužės 26 d.

Paieška Socialdemokratai siūlo pataisas, kad priežiūros mokestį mokėtų visos finansų paslaugas teikiančios įstaigos Seimo socialdemokratų partijos frakcijos nariai registravo Lietuvos banko įstatymo pataisą, pagal kurią priežiūros mokestį mokėtų visos licencijas turinčios Lietuvos banko prižiūrimos finansų paslaugas teikiančios įstaigos.

Dabar priežiūros mokestį moka tik kelios iš Lietuvoje veikiančių 49 tokių įstaigų, 41 finansų paslaugas teikianti įstaiga iš viso nemoka šio mokesčio. Taip atsiranda du aspektai — ir mokesčių, ir priežiūros išvengimas.

Yra rizika, kad tose naujai besikuriančiose finansų įstaigose pinigus gali laikyti arba pervesti abejotinos reputacijos įmonės ar asmenys. Keletas rinkos dalyvių yra priversti finansuoti visų naujai įsisteigusių mokėjimo ir elektroninių įstaigų priežiūrą.

Sabatausko ir R. Kadangi iš šių minimalių įmokų būtų padengta didelė šiuo metu sumokamų priežiūros kaštų dalis, kartu siūloma proporcingai iki 0,3 proc.

Tokiu būdu visi rinkos dalyviai, gavę licencijas, prisidėtų prie Lietuvos banko patiriamų priežiūros kaštų kompensavimo, o didesnes pajamas gaunančios įstaigos toliau mokėtų proporcingai didesnį priežiūros mokestį. Socialdemokratų teigimu, keisti įstatymą paskatino per kelerius pastaruosius metus Lietuvoje daugiau negu dvigubai išaugęs finansinių technologijų sektorius.

Tai padidino priežiūros institucijų darbo apimtis ir sąnaudas. Dabar susidaro situacija, kai keletas rinkos dalyvių yra priversti finansuoti visų naujai įsisteigusių mokėjimo ir elektroninių įstaigų priežiūrą.

Šioje situacijoje nukenčia ne tik taip neproporcingai apmokestintos įmonės, bet ir jų paslaugų vartotojai. Kadangi daugiausia priežiūros mokesčio sumoka būtent tos įstaigos, kurių paslaugomis gyventojai naudojasi dažniausiai, o tai Padidejo Parlamento nariu grindys didina ir šių paslaugų kainas.

Budbergytė, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė. Pasak pataisos iniciatorių, šiuo metu galiojanti priežiūros mokesčio apskaičiavimo tvarka, pagal kurią už priežiūrą sumoka tik dalis elektroninių pinigų Padidejo Parlamento nariu grindys mokėjimų rinkos dalyvių, prieštarauja teisingumo ir proporcingumo principams.