Padidinti valstybiu klinikos kainas

Tačiau SAM bazinių kainų mažinti neketina, net jeigu jos neatitinka pagal metodiką paskaičiuotos paslaugos kainos. Valstybinėms ir privačioms gydymo įstaigoms turi būti taikomi vienodi privalomi paslaugos kokybės kriterijais: kiek gydytojas turi skirti laiko pacientui ir pan. Ne procentus, o kartus! Mes radiologai toje taryboje kėlėme klausimą, kad įkainiai turėtų skirtis, nes skiriasi realios sąnaudos, darbo krūvis ir pan. Viskas prasidėjo prieš porą metų, kai Radiologinės pagalbos optimizavimo taryboje prie SAM kurioje teko dalyvauti buvo iškeltas klausimas dėl kelių sričių tyrimų apmokėjimo.

Pasak L. DELFI: Tai reiškia, kad vasarį galėsime kreiptis į privačią gydymo įstaigą ir tikėtis, kad dalį paslaugos kainos mums kompensuos valstybė?

Paškevičius: Taip. Bazinė kaina pacientui bus kompensuojama ne tik už konsultacijas, bet ir už tyrimus, kitas procedūras.

Paškevičius: Iš viso apie litų, nors prieš pasirašant sutartis su ligonių kasa, jei pasirenkamas aukštos kokybės lešiukas, pacientams tai kainavo virš 2 tūkst. Sudarius sutartį su ligonių kasa išvaržos operacija su geros kokybės tinkleliu pagal dabartinius įkainius pas mus kainuotų litų.

Valstybės lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašas ir jų bazinės kainos

Taigi, ryžtingo sveikatos politikų sprendimo naudą pacientai pajus. Ir jau nuo vasario. Ar kompensacijas už sveikatos paslaugas bus galima gauti visose privačiose sveikatos priežiūros įstaigose?

Mikrobiota Ir Metabolinės Ligos

Paškevičius: Taip, jeigu visos norės pasirašyti sutartis su ligonių kasomis. Problema ta, kad bazinės sveikatos priežiūros paslaugų kainos šiuo metu absoliučiai nerealios, skaičiuotos metais.

Populiariausios paslaugos - Dantų Harmonija

Valstybės ar savivaldybės turtas net neapskaitomas, todėl apskaičiuojant paslaugos įkainį, įvertinamas tik darbo užmokestis, regentai, kontrastai ir panašiai. Paškevičius: Į ją įtraukiamos visos sąnaudos — ne tik ilgalaikio turto amortizacija, bet ir šildymas, šaldymas, vėdinimas, nekilnojamojo turto mokestis, kuris, pavyzdžiui, mūsų Medicinos diagnostikos centrui per metus atsieina tūkst.

Valstybinės įstaigos jo visai nemoka. Susitikime su prezidentu Valdu Adamkumi kalbėjome apie diskriminacines sąlygas.

Kaune atidaryta Karščiavimo klinika Atnaujinta: Pirmadienis Karščiuojantys, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, gyventojai kvalifikuotą medikų pagalbą galės gauti Karščiavimo klinikoje, kuri įkurta Kauno poliklinikos Šančių filialo pastato dalyje A. Juozapavičiaus pr. Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą klinikoje gydytojo apžiūrai galės lankytis pacientai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, kurių kūno temperatūra pakilusi virš 37,8 laipsnių ir jaučiamas bent vienas iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas. Pacientai iš viso Kauno miesto priimami tiksliai nurodytu registracijos laiku, tik su šeimos gydytojo siuntimu. Visi atvykstantieji privalo griežtai laikytis nurodytos tvarkos bei vykdyti visus nurodymus, t.

Jau keturiuose metiniuose prezidentų pranešimuose kalbėta, kad tik vienodų konkurencijos sąlygų sudarymas gali pakeisti sveikatos apsaugą. Palyginti su kitais ūkio sektoriais, pas mus sveikatos sistema labiausiai liko senoviška, nepakitusi. Tačiau šis sveikatos apsaugos ministras pagaliau ryžosi priimti ilgai lauktą sprendimą.

Jeigu pinigai seks paskui pacientą, nebereikės žmonėms laukti operacijų kelių mėnesių ar net metų eilėse. Galiu pateikti konkretų pavyzdį — kiek žinau, sąnarių protezavimo eilė šiuo metu siekia 3 metus, operacijų laukia apie 10 tūkst. Pacientai iš viso Kauno miesto priimami tiksliai nurodytu registracijos laiku, tik su šeimos gydytojo siuntimu. Visi atvykstantieji privalo griežtai laikytis nurodytos tvarkos bei vykdyti visus nurodymus, t.

Išvadoje mums tarybos radiologams tėškė į akis savo skaičius, pasakė, kad mes ir taip daug gauname ir nieko geriau nebus. Tas kainas sukūrė TLK klerkai, be jokio derinimo su Padidinti valstybiu klinikos kainas ar ta pačia Radiologinės pagalbos optimizavimo taryba. Ką reiškia apmokėjimo skirstymas į dvi dalis bazinę ir laikiną priedą?

Priedo neliks, o įkainis už brangius tyrimus sumažės kartus. Ne procentus, o kartus!

Asociacijos atlikta apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 1,2 tūkst. Kalbantis su Nacionaliniu vėžio institutu, su Santaros klinikomis, Kauno klinikomis visų pozicija buvo ta pati — ydingas apmokėjimo modelis.

Pavyzdžiui, kai yra atliekami trijų skirtingų anatominių zonų tyrimai, yra apmokama kaip už vieną tyrimą. Natūraliai tuomet įstaigos planuodavo savęs nenuskriausti, arba siųsdavo pacientus tris kartus skirtingu metu skirtingas zonas išsitirti, kas yra visiškai nelogiška medicininiu požiūriu, arba stengdavosi tų pacientų netirti ir kreipti į privačias gydymo įstaigas, kuriose, natūralu, yra priemokos. POLA asociacijos prezidento turimais duomenimis, pavyzdžiui Nacionalinio vėžio instituto gaunamos pajamos už radiologijos srities paslaugas jau dabar nedengia sąnaudų, po pastaruoju metu skirtumas padidėjo iki 40 proc.

Skirtumas susidaro dėl to, kad dabar galiojantys įkainiai neatspindi realios situacijos ir gerokai skiriasi nuo tų, kurie galioja kitose Europos Sąjungos valstybėse.

  • Padidinę atlyginimus medikams kerta per pačių įstaigų pajamas: pacientų atstovai įsitikinę — skirtumą sumokėsime mes Laura Adomavičienė, LRT.
  • Kaip padidinti genitaliju organu krema
  • Čachovskio nuotr.

Pavyzdžiui, jei už kompiuterinės tomografijos tyrimą šiandien Lietuvoje gydymo įstaigai mokama apie 70 eurų, tai reali jo kaina siekia eurų. Už magnetinio rezonanso tyrimą mokama apie Eurų, kai realiai jis kainuoja apie eurų. Įtarimų pacientų teises ginančiai nevyriausybinei organizacijai kelia ir tai, kad įkainių skaičiavimo metodikos VLK neviešina ir mažėjimą sieja su gydymo įstaigų pateiktais duomenimis. Kompensacinis priedas kelia tik daugiau neaiškumų, nes nėra nurodyto laiko, iki kada jis bus taikomas.

Antra — kad sprendimas turėtų įsigalioti atgaline data, kas kertasi su teisinėmis nuostatomis. Trečia — pati posėdžio rengimo tvarka, kai trečiadienį paviešintus naujus įkainius ketinama priimti jau kitą dieną. Tiesa, vėliau posėdis nukeliamas iš ketvirtadienio į antradienį, tačiau tai vis tiek pilnos darbo nesudaro savaitės, pažeidžiant tarybos nuostatus.

Be to, kol kas nepateikiama jokių nuorodų, kaip bus galima stebėti nuotoliniu būdu vykstantį posėdį, nors jie yra atviri ir juos stebėti gali visi norintys. Tie tyrimai nėra kažkokia prabanga, jie yra būtinybė, kai yra trauma, infekcija, nenustatytas ligos židinys.

Pacientams atpigs privačių klinikų paslaugos

Onkologinių pacientų atveju tai iš viso yra rutininis tyrimas, kurį tau būtina atlikti paskiriant daugelį vaistų, nes žiūrima, ar tos metastazės nyksta, ar jos didėja, ar jos atsiranda. Kitais tyrimais to nenustatysi.

Tai yra neprotingas sprendimas, pažeidžiantis tiek pacientų lūkesčius, tiek prieštaraujantis Vyriausybės sprendimui kelti medikų atlyginimus.

Tai rezultatai bus du: radiologams sumažės atlyginimai kokiu trečdaliu ar dar daugiau, o pacientams išaugs priemokos ir laukimo eilės. Jau dabar, pandemijos laikotarpiu, ir taip mes turėjome šitas paslaugas apribotas, kurių niekas negali gauti, teikti, išskyrus būtinąją pagalbą. Norint sužinoti, kiek pinigų už pacientams suteiktas paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto gydymo įstaigoms sumoka Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, reikia lentelėje nurodytą kainą balais padauginti iš atitinkamos šiuo metu galiojančios balo vertės.

Atsižvelgiant į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos m. Naujos asmens sveikatos priežiūros paslaugų kainos įsigaliojo nuo m.