Nario pasirinkimas. Kokią verslo formą pasirinkti?

Konstitucijos 48 straipsnio 1 dalyje inter alia įtvirtinta, kad kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą. Griciūno rašytiniuose paaiškinimuose išdėstytus argumentus.

KT nusprendė: Konstitucijai prieštarauja draudimas į Seimą išrinktam politikui pasirinkti mandatą atnaujinta Konstitucijai prieštarauja draudimas į Seimą išrinktam politikui pasirinkti mandatą, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas KT. Konstitucinis Teismas pareiškė, kad į Seimą išrinktas politikas iki priesaikos turi teisę apsispręsti, ar eiti Seimo nario pareigas, ar pasilikti kitą mandatą.

Rinkimų įstatymų nuostatos, pagal kurias į Seimą išrinktas Europos Parlamento, savivaldybės tarybos narys ar meras netenka įgaliojimų, pripažintos prieštaraujančiomis Konstitucijai. Kaip pažymėjo Nario pasirinkimas pristatęs KT pirmininkas Dainius Žalimas, Konstitucija numato išrinkto Seimo nario teisę apsispręsti, ar Nario pasirinkimas tautos atstovo įgaliojimus duodant priesaiką, ar neprisiekti ir kartu netekti Seimo nario mandato.

Bylą dėl reguliavimo, kad į Seimą išrinktas europarlamentaras ar savivaldybės tarybos narys netenka įgaliojimų, KT nagrinėjo pagal grupės Seimo narių skundą.

Įvairioms partijoms priklausantys parlamentarai klausė, ar Konstitucijai neprieštarauja įstatymų nuostatos, kad asmuo, išrinktas Seimo nariu arba juo tapęs užimdamas laisvą Seimo nario vietą, automatiškai netenka Nario pasirinkimas Parlamento nario, savivaldybės tarybos ar savivaldybės tarybos nario-mero mandato. Politikė sako liekanti tos nuomonės, kad rinkimuose dalyvaujantys žinomi žmonės, vėliau atsisakantys tapti Seimo nariais, apgaudinėja rinkėjus, tačiau džiaugiasi, kad su mandatu nesuderinamas pareigas einantys kandidatai bent turi sumokėti didesnį užstatą.

Čia, manau, pati esmė, ir mes turime siekti kitokios moralės, kitokios Nario pasirinkimas atsakomybės principo. Baškienės argumentas, Nario pasirinkimas melavimas rinkėjams turi turėti savo kainą yra labai teisingas.

Tačiau tik vienas bet.

Kas tai yra melavimas rinkėjams? Ar kai tu eini į rinkimus žadėdamas aukso kalnus, deklaruodamas moralines vertybes bei demokratiją, o patekęs ten visa tai pamiršti. Apgailestaudama dėl prieštaraujančia Konstitucijai pripažinto jos inicijuoto teisinio reguliavimo, R. Baškienė vis dėlto džiaugėsi, kad kandidatuojantiems su nesuderinamomis pareigomis taikomas didesnis rinkimų užstatas, jis atsisakius mandato lieka valstybei.