Kaip padidinti krienu soda

Auginiai turėtų būti dedami į dirvą 45 ° kampu ir pabandykite tai padaryti atsargiai, kad nepažeistumėte išsiritusių pumpurų. Šaknys naudojamos ruošiant prieskonius tuo pačiu pavadinimu - krienai, taip pat sudėtingesnių mišinių, pavyzdžiui, krienų padažo , krienų giros, krienų, sudėtyje.. Atvėsinkite ir perkoškite sultinį ir sumaišykite su stikline medaus. Gaminimas Krienai kulinarijos srityje įgijo didžiulį populiarumą. Šis mišinys taip pat naudingas esant įvairioms sveikatos būklėms. Tai žino žmonės, kurie bandė peršalimą kosulį, slogą, negalavimą gydyti krienais.

Apatiniai stiebo lapai yra suskaidyti viršūnėmis, viršutiniai yra pailgi-lancetiški arba linijiniai, vientisi. Žiedai yra biseksualūs, taisyklingi, balti, daugiamečių žiedų žieduose, surinktuose paniculate žiedyne. Krienai žydi gegužės ir birželio mėnesiais. Vaisius - pailga, ovali, patinusi ankštis. Buvo išvesta daugybė kultūrinių krienų veislių; mėgėjai jį augina sodo sklypuose.

Tačiau reikėtų atsižvelgti į krienų tendenciją sparčiai augti, todėl dažniausiai jie dedami palei sklypų periferiją. Jos giminaičiai yra garstyčios, rėžiukai, ridikai. Apie krienų kilmę yra įvairių nuomonių.

Jį pažinojo senovės romėnai ir graikai, egiptiečiai. Augalas lengvai plinta ir dabar yra daugelyje šalių gamtoje. Daugelis botanikų krienus laiko pirmykščiai rusiškais aromatiniais augalais. Nuo m graikai jį naudojo kaip patiekalą ir pagardą, vieną iš karčiausių ir pikantiškiausių.

Augalų ypatybės

Buvo tikima, kad krienai ne tik skatina apetitą, bet ir aktyvina gyvybingumą. Iš jo buvo gaminami tepalai reumatui gydyti. Medicininiais tikslais naudojamos krienų šaknys, nuimtos rudenį. Kad jie neišdžiūtų, jie laikomi rūsiuose, dėžėse su šlapiu smėliu. Augalo šaknys yra įtrauktos į daugelio užsienio šalių, visų pirma Prancūzijos, Šveicarijos, Brazilijos ir kai kurių kitų, farmakopėją.

Krienai skinami vėlyvą rudenį prieš šalnas arba pavasarį. Krienai naudojami kaip mėsos ir žuvies Kaip padidinti krienu soda, dešrų pagardai. Lapai naudojami daržovių marinavimui ir sūdymui. Tradicinis rusiškas prieskonis yra tarkuotas krienas. Tai pagerina maisto skonį ir sužadina apetitą. Naudingos krienų savybės Krienuose yra skaidulų, eterinių aliejų, fitoncidų, daug vitamino C, taip pat vitamino B1, B2, B3, B6, E, folio rūgšties, taip pat tokių makro ir mikroelementų kaip: kalis, kalcis, magnis, natris, fosforas, geležis, mangano, vario ir arseno, krienų šaknyje taip pat yra cukraus, įvairių amino rūgščių, baktericidinės baltymų medžiagos - lizocimo ir organinių junginių.

Krienuose vitamino C yra penkis kartus daugiau nei apelsinuose ir citrinose. Pagal askorbo rūgšties krienus nenusileidžia juodųjų serbentų vaisiai, daugiau jų yra tik sunokusiuose raudonuose pipiruose. Krienuose esančios lakiosios medžiagos - fitoncidai, galintys sunaikinti patogeninius mikrobus, krienus aprūpina baktericidinėmis savybėmis.

Šaknyse rastas glikozidas sinigrinas, kurio skilimo metu susidaro alilo garstyčių aliejus ir lizocimas, turintis baktericidinį poveikį. Alilo garstyčių aliejus sukelia aštrų krienų kvapą ir skonį, turi ryškų vietinį poveikį, sukelia odos paraudimą ir deginimo skausmą, ilgai veikdamas gali sukelti nudegimus ir gangreną.

  • Kaip padidejo vyru lytinis organas
  • Viskas apie krienus: kas tai yra, kaip atrodo ir žydi, kokia yra šaknis Uogos Krienų kaimas, arba paprastas, yra augalų rūšis, žinoma nuo seniausių laikų mūsų šalyje.
  • Padidinti nario tempimo metoda
  • Pavyzdžiui, krienus galima užšaldyti nesmulkintus arba kapsules Užšaldyti krienai - geriausi metodai Krienai užtepėlėms ir įvairiems patiekalams suteikia aštrų aštrų prisilietimą.

Jo garai sukelia stiprų kosulį ir ašarojančias akis. Geriant mažomis dozėmis, padidėja virškinamojo trakto sekrecija ir sužadinamas apetitas. Didelėmis dozėmis tai gali sukelti sunkų gastroenteritą. Askorbo rūgšties, mirozino fermento, alilinių garstyčių eterinio aliejaus yra lapuose ir šaknyse. Gydomosios krienų savybės medicinai žinomos jau seniai.

Krienai gerina žarnyno veiklą, turi choleretinių, atsikosėjimą skatinančių, antiskorbutinių savybių. Jis skiriamas nuo peršalimo, įvairių uždegiminių procesų, virškinamojo trakto ligų, kepenų ligų, podagros, reumato, šlapimo pūslės, odos ligų. Liaudies medicinoje radikulitas nuo seno gydomas krienais.

Norėdami tai padaryti, šviežiai tarkuota krienų košė buvo ištepta audiniu ir tepama ant skaudamos vietos kaip garstyčių tinkas. Krieną labai naudinga dėti į maistą, siekiant išvengti ūmių kvėpavimo takų ligų.

Esant hipotermijai, norint išvengti peršalimo, rekomenduojama gaminti krienų košeles ant kojų ir kojų. Kaip vaistą nuo kosulio, liaudies gydytojai rekomenduoja naudoti krienus su medumi: smulkiai sutarkuotus krienus sumaišykite su medumi lygiomis dalimis ir duokite pacientui visą arbatinį šaukštelį 2—3 kartus per dieną.

Video: 10-10 Ar naudingas arbatos grybas? (V.Kulvinskas) 2021, Birželis

Gydytojas pataria krienų šaknį sutarkuoti smulkia tarka, porą kartų per dieną minučių kvėpuoti krienų garais. Šviežių šaknų sultys nuo seno buvo naudojamos kaip diuretikas, ypač Indijoje, ir kaip išimties sutrikdymas. Jei sergate gumboil ar dantenų liga, gerkite 1 arbatinį šaukštelį. Tada perkoškite infuziją ir skalaukite ja burną kas 30 minučių.

Sodinti krienus sode - kaip tai veikia!

Srautas greitai praeis. Praskiestos krienų sultys su cukrumi ar medumi naudojamos burnai ir gerklei skalauti esant uždegimui ir tonzilitui.

Šaknų sultys lašinamos į ausis su uždegimu ir pūlingomis išskyromis, o pūlingoms žaizdoms gydyti košė naudojama kaip kompresas - kaip vietinis dirginantis ir atitraukiantis veiksnys.

Kol mes valgome krienus su drebučiais mėsa, įvairius savo negalavimus gydome šaknimis, Jungtinėse Valstijose mokslininkai krienus priskyrė strategiškai svarbių vaistų, gynybos ir kosmoso pramonės produktų kategorijai. Japonijos mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad krienų šakniastiebiuose esančios medžiagos aktyviai apsaugo nuo ėduonies atsiradimo. Krienuose yra medžiagų, kurios neleidžia daugintis dantų ėduonį sukeliančioms bakterijoms.

Japonijos mokslininkai šiuo metu kuria naują dantų pastą, pagrįstą krienų šakniastiebiais. Pavojingos krienų savybės Krienai dirgina gleivinę ir odą, piktnaudžiaudami gali sukelti nudegimus. Jis taip pat turėtų būti vartojamas atsargiai sergant kai kuriomis virškinamojo trakto, inkstų ir kepenų Kaip padidinti krienu soda, įskaitant lėtinį gastritą, įvairios kilmės opas ir kolitus.

Tai laikoma krienų ir vaikystės vartojimo kontraindikacija. Taip pat nenaudokite krienų esant ūminiam vidaus organų uždegimui, nėštumo metu ir esant individualiam netoleravimui.

Štai kaip galima pasodinti krieną sode

Patariama riboti krienų vartojimą, nes didelėmis dozėmis jis gali padidinti kraujospūdį ir sukelti kraujavimą iš šono. Tai net nerekomenduojama moterims, sergančioms sunkiomis mėnesinėmis, nes padidėja kraujavimas. Be to, gydytojai nepataria žmonėms, vartojantiems vaistus su levomicitinu, valgyti krienus, nes antimikrobiniai komponentai, esantys produkte, trukdo veikti vaistą. Iš vaizdo įrašo sužinosite visą naminių energingų krienų gaminimo procesą - nuo jo kasimo iki patiekimo.

Krienų auginimo ypatybės Krienų arba krienų kaimas lot. Armoracia rusticana yra daugiametė kryžmažiedžių arba kopūstinių šeimos žolė. Augalas yra pakankamai paplitęs, jį galima rasti laukinėje gamtoje visoje Eurazijoje, įskaitant Sibirą. Ne taip seniai krienai buvo atvežti į Ameriką, kur jis lengvai galėjo prisitaikyti. Gamtoje augalas mėgsta gerai drėkinamas ir apšviestas vietas, todėl dažniausiai jį galima rasti šalia gėlo vandens telkinių krantų.

Senovės egiptiečiai, romėnai ir graikai krienus aktyviai naudojo kaip karčią ir aštrų prieskonį. Net ir šiandien krienų savitą skonį ir aštrų kvapą vertina daugelis pasaulio virtuvių ir jie dažnai naudojami kulinarijoje.

Maždaug aštuoniolikto amžiaus pabaigoje šį prieskonį ėmė labai spausti pigesnės gaminti ir ilgalaikės garstyčios. Faktas Kaip padidinti krienu soda tas, kad natūralus aštrumas ir aštrumas, taip pat būdingas krienų aromatas, išlieka ne daugiau kaip dvi dienas, pradedant nuo paruošimo momento, ir po to palaipsniui praranda jėgą.

Baltarusijoje, Lietuvoje ir Volynėje krienų prieskoniai buvo gaminami remiantis actu. Ukrainoje krienai tradiciškai naudojami kaip aštrūs drebučių mėsos, šaltos mėsos ir drebučių prieskoniai, o augalo lapai naudojami kaip prieskonis grybų, agurkų, pomidorų ir kitų daržovių marinavimui ir marinavimui.

Biologiniai krienų giminaičiai yra tokie pasėliai kaip vasabi japonų eutreme ir katranas, taip pat priklausantys Kopūstų šeimai. Jie gali būti vadinami krienų pakaitalais, nes yra panašūs maistinėmis ir skonio savybėmis. Tai sakant, vasabis dažnai vadinamas žaliomis garstyčiomis arba japoniniais krienais. Augalo aprašymas Krienų šakniastiebis turi šviesią spalvą. Jis ilgas, galingas, mėsingas ir daugiagalvis.

Jis gali prasiskverbti į dirvą iki dviejų metrų gylio. Stiebas yra tuščiaviduris, tiesus, vagotas, išsišakojęs iki augalo viršaus. Jis gali siekti nuo 50 centimetrų iki pusantro metro aukščio. Krienų lapai yra dideli, pamatai, pailgi, širdyje yra širdiški. Šiuo atveju apatiniai turi viršutinę dalį padalytą formą, o viršutiniai yra linijiniai.

Krienai Kaip padidinti krienu soda baltais žiedais, kurie yra surinkti žiedynai. Jie turi teisingą formą ir yra surenkami į ilgus racemozės žiedynus, suformuodami tai, kas atrodo kaip alyvinė šaka.

Žiedlapių ilgis siekia 6 milimetrus. Žydėjimo laikotarpis prasideda gegužę ir baigiasi birželį. Vaisiai yra maža, pailga, maždaug 5 milimetrų ilgio ankštis, kurios viduje yra keturios ertmės.

Augalų sudėtis Visose krienų dalyse yra didelis kiekis eterinio aliejaus, kurio kvapas ir aštrus skonis. Be to, augale yra angliavandenių, riebalų, krakmolo, baltymų lizocimo, karotino, tiamino, dervingų ir azotinių medžiagų, organinių rūgščių, vitaminų B ir C. Vaistinės medžiagos pagrindas yra sinigrino glikozidas. Skirstymas iki gliukozės, rūgštinės kalio druskos ir izotiocianinio alilo garstyčių aliejaus sinigrino lygio, krienams suteikia tik garsų aštrumą ir būdingą kvapą.

Dėl daug maistinių medžiagų šis augalas aktyviai Slapimo burbulo dydzio narys tradicinėje medicinoje. Krienai pasižymi antiparazitinėmis ir choleretinėmis savybėmis, naudojami gydant peršalimą ir kosulį, virškinamojo trakto ligas, kepenų ligas, mažakraujystę, reumatą ir podagrą.

Be to, jis teigiamai veikia žarnyno veiklą ir gali sumažinti kraujospūdį. Krienų sultys paprastai vartojamos sergant kolitu, urolitiaze, hepatitu ir esant menstruacijų sutrikimams.

Krienai taip pat turi stiprų antibakterinį poveikį. Pavyzdžiui, senovėje, norint išvalyti vandenį nuo ligų sukėlėjų, į jį buvo dedama nuplauta ir išgryninta augalo šaknis. Augančios savybės Krienai yra daugiametis augalas, kuris dauginasi tiek sėklų pagalba, tiek vegetatyviškai. Tai gana nepretenzingas ir atsparus, todėl gerai toleruoja net ir didelius šalčius. Tuo pačiu metu augalas gali elgtis gana agresyviai kitų kultūrų atžvilgiu, slopindamas juos kaip kenksmingą piktžolę.

Krienams gerai tinka saulės apšviesta vieta aikštelės pakraštyje šalia tvoros. Tinkamas bet koks dirvožemis juodas dirvožemis, priemolis ar smėlistačiau patartina jį patręšti humusu 10 kilogramų substrato vienam kvadratiniam metrui.

Krienų nauda

Jei dirva molinga ir sunki, patartina į ją įpilti smėlio ir durpių. Pirmiausia reikėtų iškasti vietą ir išlaisvinti iš augalų likučių bei piktžolių, o pavasariui prasidėjus į ją reikia įpilti mineralinių trąšų 30 g kalio druskos, 30 g superfosfato ir tiek pat amonio nitrato kvadratiniame metre.

Krienų sėklos nėra menkos prekės, tačiau dėl per didelio darbo intensyvumo ir auginimo proceso trukmės daržovių savininkai mieliau jas daugina ne sėklomis, o šakniastiebių dalimis. Šiuo tikslu šakniavaisiai nuimami nuo rudens, o iki pavasario laikomi rūsyje ar rūsyje. Tam tinka sveiki šoniniai pagrindinės šaknies, iki 25 centimetrų ilgio ir maždaug centimetro storio, procesai.

Prieš dvi savaites prieš sodinimą į Kaip padidinti krienu soda šaknis reikia pastatyti šiltoje vietoje ir uždengti drėgnu skudurėliu, kad jie sušiltų ir pumpuruotųsi. Prieš tiesiogiai sodinant į žemę, jie supjaustomi iki 10 centimetrų ilgio sodinimo auginiais. Šiuo atveju viršutinė šaknies dalis yra perpjaunama skersai, o apatinė - įstrižai. Krienai paprastai sodinami kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje.

Krienai: nauda ir žala sveikatai

Jei auginiai iškasami pavasarį, norint juos pasodinti, tai reikia padaryti kuo anksčiau, dar prieš augalui paliekant lapiją. Auginiai turėtų būti sodinami vienetais kvadratiniam metrui ploto maždaug 40 centimetrų atstumu vienas nuo kito. Tokiu atveju atstumas tarp eilučių ar keterų turėtų Kaip padidinti krienu soda apie centimetrų.

Auginiai turėtų būti dedami į dirvą 45 ° kampu ir pabandykite tai padaryti atsargiai, kad nepažeistumėte išsiritusių pumpurų. Pjovimo viršus turi būti 5 centimetrais žemiau dirvožemio lygio.

Pasirodžius pirmiesiems ūgliams, patartina juos kruopščiai išretinti, paliekant tik aukščiausią ir stipriausią. Jei augalas pradeda stipriai augti ir paskandina kitus pasėlius, jo šaknų sistema turi būti praretinta.

Paprastai tai daroma vasaros viduryje.

  • Bridle ir varpos dydis
  • Kas yra krienų naudojimas Video: Ar naudingas arbatos grybas?
  • Norite padidinti nari
  • Patarimai ir gudrybės Pasodinkite krienus savo sode Krienai auginami daugelyje Vidurio Europos sričių, ypač sodų soduose, nes jie gali būti tarkuoti kaip aštrus prieskonis, taip pat gali būti džiovinami.

Krienų šakniastiebius reikia iškasti, o tada pašalinti kai kurias labiausiai apaugusias šonines šakas. Procedūros pabaigoje sutrumpintą šaknį reikia kruopščiai padengti dirvožemiu, dirvožemį reikia užpilti ir gausiai laistyti. Augalą galite pasodinti rudenį. Paprastai tai daroma spalio viduryje. Krienai gali saugiai augti vienoje vietoje be transplantacijos penkerius ir daugiau metų. Tačiau sodininkai turėtų atsiminti, kad daugiamečio augalo šakniastiebis palaipsniui ligifikuojasi, tampa šiurkštus ir perdirbamas nebegamina aukštos kokybės produktų.

Krienų priežiūra nesudėtinga. Norite sodinti krienus? Tai neturėtų būti problema, jei atkreipei dėmesį į keletą dalykų ir gydykite krieną, kaip aprašyta čia.

Žinoma, stiklinėje yra įsigyti krienų, bet iš sodo švieži krienai skonis labai aštrus ir, svarbiausia, natūralesnis.

Jūs taip pat galite naudoti šviežią šakną kaip vaistinį augalą. Krienų darbai, pvz. Taigi nebijokite augti daržovių sau. Tai neveikia per daug.

Net tie, kurie neturi sodo, gali augti krienais. Galiausiai daržovės gali būti pasodintos vonia. Taigi, jei turite tik balkoną, nereikia elgtis be šviežių krienų skonio. Norint, kad auginimas būtų sėkmingas, turite jį sodinti tik laiku. Norėdami tai padaryti, tiesiog padėkite jį ant virtuvinio popieriaus lapo ir švelniai nusausinkite. Krienų šaknis sudėkite į šaldymo dėžutę, pavyzdžiui, į šaldymo dėžę arba užrakinamą dėžę, tinkančią šaldikliui.

Pasirinkite maišą šaldiklyje, ypač svarbu, kad iš jo ištrauktumėte orą. Tam padės vakuuminis sandariklis. Arba galite naudoti burną kaip įrankį. Talpyklę uždarykite sandariai. Etiketėje šaldytuve nurodykite datą, kad nepamirštumėte laikymo laiko.