Padidejes fiziniu pratimu narys. Kaip padidinti savo fizinį aktyvumą nesportuojant ir nesimankštinant

Sportas nuo pankreatito: ar galima sportuoti ir kokia fizinė veikla yra priimtina? Tačiau net neįsigalėjus bendram terminui, ši liga o gal reikėtų sakyti patologija ar reiškinys? Skurvydas taip pat tyrinėja senyvo amžiaus žmonių raumenų atsparumą nuovargiui, stebi, kiek jiems skauda raumenis, kaip kinta raumenų masė, kaip fiziniai pratimai daro įtaką atminčiai, gebėjimui koncentruoti dėmesį. Atliekant tokį sportą lauke, jis pagerins kraujagyslių tonusą, prisotins audinius deguonimi. Kiekvienas elementas kartojamas 4 kartus. Dietoje be baltymų yra privalomi ir grūdai.

Fiziniai pratimai daro žmogų protingesnį: kurie ypač rekomenduojami

Tema: NaujienosTreniruotės Vienas iš pagrindinių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių yra fizinis pasyvumas. Atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, patvirtinančių, jog fizinis pasyvumas yra svarbus antsvorio bei nutukimo, dislipidemijos, II tipo cukrinio diabeto, depresijos, osteoporozės, kai kurių vėžio formų išsivystymo rizikos veiksnys.

Be to, fizinis aktyvumas neginčytinai teigiamai veikia ir kai kuriuos kitus sveikatos aspektus — lavina žmogaus fizines ypatybes, didina bendrą fizinį pajėgumą, didina atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams, stiprina imunitetą, gerina ilgalaikę bei trumpalaikę atmintį, nuotaiką, savivertę bei pasitikėjimą savimi ir kt.

Didžioji dalis suaugusio žmogaus paros laiko skiriama profesinei veiklai ir įvairiems namų ruošos ar ūkio darbams.

Fizinis aktyvumas: kodėl ir kiek jums jo reikia?

Vis dėlto būtina rasti laiko ir fiziniam aktyvumui. Juk nuo to nemažai priklauso mūsų fizinė ir psichinė sveikata, gyvenimo kokybė. Nuolat atliekamų fizinių pratimų teigiamas poveikis išlieka ilgai ir tai yra garantuota ilgalaikė investicija į sveikatą: padidėja raumenų jėga, apimtis ir tonusas, padidėja kūno lankstumas ir judesių grakštumas, sumažėja galimybė priaugti antsvorio ar nutukti, sumažėja neigiamas streso poveikis, miegas tampa gilesnis ir ramesnis, rečiau sergama infekcinėmis ligomis, padidėja darbo našumas, susireguliuoja arterinis kraujospūdis ir t.

Kuo anksčiau buvo pradėta mankštintis vaikystėje ar jaunystėje, tuo ilgiau išlieka teigiami fiziologiniai organizmo pokyčiai.

Siekiant iš esmės paveikti pasaulinę fizinio pasyvumo epidemiją, kuri per metus nusineša daugiau nei 5 milijonus gyvybių, būtinos esminės ir ilgalaikės asmeninio ir visuomeninio gyvenimo permainos. Kaip teigia moksliniai straipsniai, niekada nesimankština nesportuoja nuo 25 iki 40 proc.

Nuorodos kopijavimas

Dažniausiai nurodomos šios pagrindinės priežastys, trukdančios sportuoti mankštintis : laiko stoka, jėgų energijos stoka, žemas socialinis ir ekonominis statusas, motyvacijos stoka, galimybių pasinaudoti esama fizinio aktyvumo infrastruktūra ir ištekliais, nebuvimas.

Tiesa, dalis suaugusių žmonių tiesiog nemėgsta intensyvios fizinės veiklos.

Per savaitę suaugusių žmonių fizinis aktyvumas turi sudaryti ne mažiau kaip minučių 30 min. Kūrybiškai ieškokite kasdienės galimybės būti fiziškai aktyvūs.

Ir jei visiškai neturite tam laiko, visada galima išspręsti šią problemą. Lankstinuke rasite kelis paprastus ir naudingus patarimus šiuolaikiniam užimtam, skubančiam žmogui, kaip padidinti savo kasdienį fizinį aktyvumą nesimankštinant nesportuojant. Dirbdami sėdimą darbą dažniau pasitempkite, pasirąžykite, pakeiskite kūno padėtį, dažniau atsistokite.

Kasdien nueikite bent 2—3 km pėsčiomis. Teorinė suaugusio žmogaus norma yra nuo 8 iki 10 tūkst. Dirbdami sėdimą darbą kasdien savarankiškai jeigu darbe nevyksta organizuoti užsiėmimai padarykite bent po keletą paprastų pratimų. Juos geriau atlikti atsistojus.

Laiką stabdantys pratimai: pokyčiai jau po dviejų savaičių

Per pietų pertrauką atsikelkite iš darbo vietos, aktyviai pajudėkite, pasivaikščiokite. Į gretimą kabinetą ar į kitą aukštą pas bendradarbius nueikite, o ne rašykite elektroninį laišką ar skambinkite telefonu. Taip ne tik atsistosite iš už darbo stalo, bet ir maloniai pabendrausite su kolegomis.

Jeigu yra galimybė, dirbkite stovėdami arba kaitaliokite stovėjimą su sėdėjimu.

Komentuoti:

Šventes su bendradarbiais, šeima ar draugais švęskite aktyviai judėdami, o ne sėdėdami prie gausiomis vaišėmis nukrauto stalo: parke, sode, prie ežero ar jūros, žygyje, stadione, šokių salėje, atrakcionų parke, boulinge ir t.

Darbinius pasitarimus, susitikimus ar posėdžius Padidejes fiziniu pratimu narys vaikščiodami ar stovėdami. Jeigu yra tokia galimybė, dažniau kopkite laiptais, o ne važiuokite liftu ar eskalatoriumi.

Mažiau naudokitės asmeniniu automobiliu arba jį palikite tolėliau nuo kelionės tikslo, kad paėjėtumėte pėsčiomis. Dažniau naudokitės viešuoju transportu, o ne asmeniniu automobiliu. Esant geram orui ir turint daugiau laisvo laiko, galima pasirinkti ilgesnį ir vaizdingesnį kelią iš darbo į namus.

Mityba nuo pankreatito

Jeigu yra galimybė dviratis, dviračių takelis, vieta saugoti dviratį darbe ir kt. Visus namų ruošos ar ūkio darbus atlikite patys, padėkite kitiems šeimos nariams bei kaimynams. Skalbimas, lyginimas, kilimų bei grindų siurbliavimas, sniego kasimas, mašinos plovimas, langų bei veidrodžių valymas, valgio gaminimas, remonto ar kraustymosi darbai, gėlių priežiūra ir kitos veiklos yra naudingos fizinės veiklos. Naudokite žingsniamačius, išmaniąsias apyrankes ar kt.

Gimtadienio proga draugams ir bendradarbiams dovanokite dalykus, kurie juos skatintų būti fiziškai aktyvesniais: abonementus į baseiną, pirtį ar sporto klubą, sporto batelius, žingsniamačius, elastines gumas, mini treniruoklį, riedučius, kamuolį, teniso raketes ir kt.

Jeigu yra galimybė, ribokite savo ir šeimos narių laiką, praleidžiamą prie kompiuterio, televizoriaus ar išmaniojo Padidejes fiziniu pratimu narys. Nustatykite laikmačius ar įsidiekite specialias laiko ribojimo programas.

Susiję straipsniai

Laisvalaikį su šeima ar draugais leiskite aktyviai: žaiskite sportinius žaidimus lauke ir namie, dirbkite sode, darže ar gėlyne, žvejokite, medžiokite, grybaukite ar uogaukite, irkluokite, važinėkitės Vidutinio dydzio narys vaikinas 16 metu, slidinėkite, čiuožinėkite, statykite sniego pilis ir t. Laisvalaikiu žaiskite vis labiau populiarėjančius fiziškai aktyvius vaizdo ir virtualios realybės žaidimus.

Jūsų fizinis aktyvumas priklauso tik nuo jūsų pačių išmonės ir noro!

Informacijos šaltinis Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.