Vyrai, kurie tikrai padidino nari

Valdžios pareigūnai ir toliau perša mintį, jog šis klausimas yra susijęs ne su islamu, o su kultūrinėmis normomis ir tuo, kas saudo arabų visuomenei priimtina. Turime keisti mentalitetą. Kaip dalis platesnių ekonominių reformų pastaraisiais metais, siekiant sumažinti Karalystės priklausomybę nuo naftos, kuri yra pagrindinis ir bene vienintelis šalies finansavimo šaltinis, buvo priimti keletas nedidelių įstatymų pakeitimų, susijusių ir su moterų įdarbinimu. Šis postūmis tapo simboliniu laimėjimu moterų teisėms visoje šalyje. Taip pat svarbu numatyti sankcijas, kad direktyva būtų veiksminga.

Šiuolaikinis vyras: tarp mačo ir verkiančio liurbio Gustė Valantinavičiūtė Lietuvoje vyrų krizių centrų dabar jau skaičiuojama tiek pat kiek ir moterų.

Moterų padėtis Saudo Arabijoje — gyvenimas pagal globotinės statusą Šalį, kuri oficialiai pasauliui žinoma kaip Saudo Arabijos Karalystė, galėtume pavadinti vyrų karalyste — joje vyrai padėtis visuomenėje ir kasdienis gyvenimas yra visiškai priklausomas ir nulemiamas vyrų. Saudo Arabijoje kiekviena suaugusi moteris privalo gyventi prižiūrima tėvo, sutuoktinio ar kito vyriškos lyties šeimos nario, kuris už ją atsakingas visuose jos gyvenimo aspektuose. Nors tėvo, giminės vyrų nepasirinksi, tačiau net ir būsimas sutuoktinis moteriai parenkamas abiejų šeimų susitarimu. Taigi nuo pat gimimo iki mirties saudo arabių gyvenimas yra kontroliuojamas šeimos vyrų. Ir nors moteris šioje šalyje varžo daugybė kitų draudimų kurie tikrai padidino nari nerašytinių taisyklių — nuo draudimo vairuoti iki griežtų reikalavimų dengti kūną, veidą ir plaukus — teigiama, jog po daugelį metų egzistavusio represyvaus požiūrio į moteris padėtis šalyje palengva keičiasi.

Psichoterapeutas ir psichiatras Olegas Lapinas teigia, kad stigma, jog vyrai yra stiprioji lytis, palengva dingsta iš žmonių mąstymo, tačiau lietuviai vyrai vis dar nėra linkę garsiai prabilti apie sunkumus.

Paskutinių dviejų, trijų vyrų kartų gyvenimas yra ganėtinai smarkiai sumaišytas, nes kinta vyro ir moters vaidmuo.

Vyras nustojo būti gerbiamas, autoritetingas asmuo vien dėl to, kad jis vyras. Taigi labiau vertina susivaldymą, savikontrolę nei emocionalumą. Be to, sumažėjo ir galimybių pasirinkimas: negalėjome vyrai savivaldybių, išskristi.

Tai padidino vyrų agresyvumą ir depresyvumą. Pavyzdžiui, priverstinis nėjimas į mokyklą sumažino vaikų motyvaciją mokytis.

EP narių dėmesys — moterims įmonių vadovybėje EP pranešėjos Evelyn Regner kairėje ir Rodi Kratsa—Tsagaropoulou Skirtingi atlyginimai — ne vienintelis vyrų ir moterų nelygybės darbo rinkoje požymis.

Be to, ir internetas turi didelę įtaką vaiko mokymosi kokybės prastėjimui, todėl šie vis dažniau, liaudiškai tariant, užmeta mokslus. Tėvams dėl to kyla nepasitenkinimas, irzlumas, vis dažniau reikia barti vaikus. Jaunuolių ir jų tėvų santykis kelia įtampą ne tik šeimoje, bet ir tarp pačių tėvų. Dėl to ir nuovargio, depresijos, irzlumo karantino metu vyrams teko patirti daugiau.

Vyrai netrūko ir iki pandemijos Vis dėlto, kaip teigia ir pats O. Tačiau taikos metu bei esant lyties vaidmenų pasikeitimui, jis praranda ilgai turėtą autoritetą vaidmenį. Vyras gi nebegali jaustis vyru tik todėl, kad jis, pavyzdžiui, policininkas, nes šalia jo gali būti tokia pat policininkė moteris.

Vadinasi, vyro lytiškumui atsiranda šioks toks neaiškumas.

EP pranešėjas Marc Tarabella Europos Parlamentas kovo 10 dieną balsuos dėl rezoliucijos apie pažangą siekiant moterų ir vyrų lygybės. Apie kurie tikrai padidino nari kalbėjomės su pranešimo autoriumi Marcu Tarabella Socialistai ir demokratai, Belgija. Prieš penkerius metus jūs taip pat rengėte pranešimą šiuo klausimu. Ar per tą laiką pasiekta pažangos? Pažanga yra, tačiau ji per lėta.

Pataria atsisakyti netikrų idealų Pasak pašnekovo, paskutinių dviejų dešimtmečių karta dar tik bando įsisąmoninti šiuos pokyčius ir derinti feministinius bei maskulininius bruožus harmoningai. Nereikia vyro apkrauti idealais, kurių ir taip kurie tikrai padidino nari visuomenėje: medijos siūlo nerealistinius, fantastinius, laimingų vyrų idealus.

Tačiau svarbiausia žmogų priimti ne tokį, koks jis teoriškai turėtų būti, o tokį, koks jis yra iš tiesų.