Atsiliepimai apie zmoniu nari

Ar slapti šventimai nevirs dar viena koronaviruso banga? Be to, pats teigia suprantantis, kad yra palyginti privilegijuotoje padėtyje.

Į būsimosios kadencijos Seimą išrinktas Tomas Vytautas Raskevičius rinkimų kampanijoje dalį stebino, dalį piktino ekstravagantišku Okeanidės įvaizdžiu, tačiau pabrėžia, kad tokiems pasirodymams yra derama vieta ir laikas. Ir ne tik LGBT asmenų, tačiau ir, pavyzdžiui, netradicinėse šeimose augančių vaikų.

Išrinktasis Seimo narys Raskevičius papasakojo turintis sūnų, kuris auga dviejų moterų šeimoje

Tokių Lietuvoje yra — T. Raskevičius liudija savo pavyzdžiu. Nors viešumoje panašių istorijų beveik nematoma, jų yra ne viena, sako naujai išrinktas Seimo narys.

Remiantis mūsų pačių patirtimi, tokių situacijų Atsiliepimai apie zmoniu nari yra, bet mes jautėmės pakankamai vieniši, nes nėra jokių istorijų viešumoje, kaip tokie žmonės gyvena, su kokiais iššūkiais susiduria. Kadangi dabar jau esu iš tiesų viešas asmuo, norėčiau apsaugoti tiek savo sūnaus, tiek jam artimų žmonių privatumą ir tą tikrai darysiu visais įmanomais būdais.

MOV119

Bet manau, kad mano pareiga yra neslėpti paprasto fakto, kad Lietuvoje tokių šeimų yra, kad jos yra įvairios. Su Laisvės partija rinkimuose dalyvavęs pašnekovas į Seimą išrinktas daugiamandatėje rinkimų apygardoje, tuo tarpu Naujamiesčio-Naujininkų vienmandatėje apygardoje nusileido Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovui Žygimantui Pavilioniui.

Vienose iš apygardoje organizuotų debatų, o taip pat agitaciniuose įrašuose, T. Raskevičius buvo pasirodęs, kaip pats jį vadina, Okeanidės kostiumu.

Tokį įvaizdį jis vadina tik priemone atkreipti Atsiliepimai apie zmoniu nari. Aš spaudos konferencijoje po pirmojo Seimo rinkimų turo pasakiau, kad man reikėjo apsirengti klounu, kad pagaliau pastebėtų.

Seimo narys L. Jonauskas: Žmonės neturi būti baudžiami už prigimtinę teisę būti gamtoje

Jis priduria, kad svarbu buvo sužinoti, jog tokių kaip jis yra ir daugiau, jog homoseksualūs asmenys taip pat gali turėti vietą viešumoje ir būti joje girdimi. Ir ten buvo vienas vaikinas iš Estijos, kuris atvirai kalbėjo apie savo homoseksualumą.

Aš, būdamas paauglys, žiūrėjau į jį ir galvojau — oho, pasirodo, gėjų yra kažkur daugiau, ne aš vienas, ir netgi ne taip toli, Estijoje. Tai aš labai norėčiau, kad jauni žmonės, kurie atranda savyje homoseksualumą, niekada nesijaustų vieniši. Be to, pats teigia suprantantis, kad yra palyginti privilegijuotoje padėtyje.

Aišku, tie neigiami komentarai, kuriuose raginama tiesiogiai smurtauti, palieka žymę — LRT. Bet buvimas neprivilegijuotoje pozicijoje per istorinį laikotarpį sukūrė turtingą ir gyvybingą kultūrą, vadinamą queer kultūra.

Tas judėjimas prasidėjo 7 deš.

Atsiliepimai apie Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Amerikoje, išsiplėtė į įvairius populiariosios kultūros aspektus. Man atrodo, tą kultūrinį išskirtinumą reikia stengtis, kaip įmanoma, išlaikyti, nes jis praturtina visuomenę. Tomas Vytautas Raskevičius.