Pries ir po to, kai padides nario nuotrauka.

Tarptautiniame žaidime galioja ta pati taisyklė, kaip visuose kituose: draugai visada praverčia. Procesas, ar tikslas, kurio siekiame per procesą? Turime pasveikinti pirmą žingsnį, tačiau kodėl jis toks nedrąsus, — klausė p.

Ramonaitė: pykčio išliejimas Seimo mažinimo referendume nieko nesprendžia LR Seimas.

Pilietinė pilnametystė

Norbert Tukaj nuotrauka Rinkdami prezidentą turime galimybę dalyvauti ir referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo. Kokių pasekmių turėtų šis sprendimas pakeisti Konstitucijos ąjį straipsnį, pagal kurį Seimą sudaro narys, ir sumažinti jų skaičių iki ?

Kodėl apskritai kilo idėja sumažinti Seimą? Internete sklando tokia formulė: parlamento dydis turėtų būti kubinė šaknis iš šalies gyventojų skaičiaus. Ar jus įtikina tokie ir panašūs skaičiavimai?

Kuo daugiau žmonių, tuo santykinai mažiau parlamento narių vienam gyventojui. Jei šalis maža, parlamentas bus santykinai didesnis, t. Jei šalis didelė — santykinai mažesnis, t. Jei šalyje keli šimtai milijonų gyventojų, kaip atrodytų parlamentas, nesant tokio tipo proporcingumo?

Kada padidės Jūsų darbo užmokestis

Kaip jis galėtų funkcionuoti? O jei šalis maža, parlamento dydis yra labiau tradicijos, atstovavimo pobūdžio, rinkimų sistemos ar net salės dydžio klausimas. Nereikia prisirišti prie tokių formulių ar kokių nors konkrečių skaičių. Ar Kaip galite sustiprinti varpa priežasčių, dėl kurių būtų galima manyti, kad mažesnis parlamentas galėtų dirbti netgi blogiau nei didesnis?

Visų pirma, Seimo sumažinimas nuo iki nario nėra toks jau drastiškas pokytis. Per mažai narių pasikeičia, kad kaip nors reikšmingai pakeistų situaciją.

Vis dėlto galima pagalvoti, kaip tai teoriškai galėtų paveikti atstovavimą.

Pagrindinis dalykas — tam tikros socialinės grupės gali likti be atstovų. Mažesnis mandatų skaičius naudingas ir taip stiprioms politinėms jėgoms, nes mažesnės politinės partijos nebegauna vietų.

Sumažinus Seimo narių skaičių, galėtų sumažėti parlamentinių partijų, nes joms būtų sunkiau pereiti rinkimų slenkstį.

Ar tai gerai, ar blogai? Kaip pažiūrėsi, vieni sakytų, kad blogai, nes sumažėja atstovavimas. Teorinis pavyzdys: jei Lietuvos lenkų rinkimų akcija nepatektų į Seimą dėl mandatų skaičiaus sumažinimo, jų rinkėjams niekas nebeatstovautų.

Tačiau šis argumentas irgi nevienareikšmis, nes Lietuvoje mažumos dažnai neturi aiškių atstovų. Iš kitos pusės, galima teigiamai žiūrėti į tai, kad laimėtų didesnės ir pralaimėtų mažesnės partijos, jei manome, kad fragmentacija parlamente blogai ir norime mažiau partijų.

Galvodami apie Lietuvos politinę sistemą, turime užduoti kitą klausimą: kaip keisime rinkimų sistemą, o gal paliksime tą pačią? Ar toliau pusę Seimo renkame vienmandatėse apygardose, o pusę — daugiamandatėje, ar vienmandates paliekame, kokios yra dabar, ir mažiname proporcinę dalį?

O gal išvis naikiname proporcinę dalį ir darome daug mažų vienmandačių? Apie šiuos klausimus niekas nekalba.

Kaip uždeti miniatiūra--lukas YT--nr.5

Jei rinkimų sistema išliktų ta pati, reikėtų perbraižyti ir didinti vienmandates apygardas, o tai reikštų, kad žmonėms parlamentarai veikiau nutoltų, nei priartėtų. Apygardos padidėtų ir gali būti, kad kai kuriose neliktų Seimo narių būstinių.

Jei rinkėjams tektų važiuoti toliau, Seimo narys galbūt galėtų skirti mažiau dėmesio, nes turėtų bendrauti su daugiau kitų rinkėjų ir panašiai. Ainė Ramonaitė. Manyčiau, kad taip. Pats skaičius iš esmės nieko nekeičia.

  • Kada padidės Jūsų darbo užmokestis Lietuvos mokslo bendruomenė turi milžinišką potencialą, kurio kol kas nepavyksta išnaudoti skatinant šalies ekonomikos augimą ir gerai mokamų darbo vietų kūrimą.
  • NPD padidės iki Lt - Verslo žinios
  • Komentarai: laisvalaikistau.lt atlyginimas PSG ekipoje padidės procentų | ⚽ laisvalaikistau.lt
  • Istorija[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Po Sovietų Sąjungos žlugimo m.
  • A. Ramonaitė: pykčio išliejimas Seimo mažinimo referendume nieko nesprendžia - laisvalaikistau.lt

Neaišku, kodėl siekiame tokio institucinio pokyčio. Pastumiame akmenį, kuris riedėdamas neaišku, ką nuneš su savimi. Paprastai žmonės nori ne tik mažinti parlamentarų skaičių, kas tiesiog išreiškia bendrą pyktį parlamentarų atžvilgiu ir prastą jų darbo įvertinimą, bet ir palikti tik vienmandates apygardas.

Gali būti, kad tuo keliu ir eitume. Man keista, kai tikrąsias referendumo priežastis bandoma užmaskuoti paaiškinimais, kurie dažnai kertasi tarpusavyje.

NPD padidės iki 570 Lt

Pavyzdžiui, viena kitai prieštarauja dviejų referendumų logika: Seimo narių skaičių norime mažinti dėl to, kad gyventojų mažėja, o pilietybės išsaugojimu — didinti piliečių skaičių. Taigi, piliečių kai padides nario nuotrauka, Seimo narių mažiau?

Tikroji Seimo mažinimo iniciatyvos priežastis, kuri galėtų būti valdančiųjų aiškiai įvardinta, yra tokia: tiesiog žmonės to nori. Tai pakankama priežastis, kam valdantiesiems tai slėpti? Kodėl kyla noras mažinti Seimo narių skaičių?

A. Ramonaitė: pykčio išliejimas Seimo mažinimo referendume nieko nesprendžia

Man tai lieka paslaptis, nors daugybę kartų esu šią mintį girdėjusi iš tyrimų metu kalbinamų žmonių. Žmonės vis būna nepatenkinti išrinktu Seimu.

Kai kuriems atrodo, kad atranka kažkokia neteisinga, neleidžianti atsirinkti geriausiųjų, dėl to ir sklando idėjos, kaip pagerinti parlamentą — pakeisti rinkimų sistemą ar sumažinti Seimo narių skaičių. Galbūt lietuvių mentalitete ir tradicijose nėra idėjos apie gerai veikiančią parlamentinę demokratiją — parlamento nuo prancūziško žodžio pries ir po to kalbėjimo ir kalbėjimosi prasme.

Galbūt tokios demokratijos niekas neatsimena ir kai padides nario nuotrauka.

Gal manoma, kad, sumažėjus jų skaičiui, Seimo nariai turėtų daugiau darbo ir būtų ne tokie dykaduoniai? O gal įsivaizduojama, kad darbas būtų konstruktyvesnis? Problema ta, kad pykčio išliejimas referendume nieko nesprendžia. Seimo narių gali būti mažiau, bet pyktis nesumažės. Viskas susiveda į paprastą pyktį.

Ar, jūsų nuomone, yra rimtų argumentų už Seimo narių skaičiaus mažinimą? Matau vienintelį rimtą argumentą — atstovavimo keitimą.

Tik reikėtų žinoti, ar norime jį didinti, ar mažinti, daugiau ar mažiau skirtingų partijų ir politikų, ar priartinti, ar atitolinti Seimo narius nuo rinkėjų. Tam tikra prasme siūlymas mažinti Seimą kertasi su dažnais politikų svarstymais, kad reikia gerinti demokratiją, pavyzdžiui, priartinant savivaldą prie žmonių ir tiesiogiai renkant seniūnus.

  • Politikų nesustabdo nei pandemija, nei skandalai dėl galbūt fiktyviai Seime įdarbinamų jų padėjėjų, kurių būrį dabar papildė ir nemažai neišrinktų parlamentarų, — visų jų uždarbis didės.
  • Pilietinė pilnametystė - laisvalaikistau.lt
  • Vilniaus brigada – Vikipedija
  • Ramonaitė: pykčio išliejimas Seimo mažinimo referendume nieko nesprendžia LR Seimas.
  • Politinius varžovus sutaikė pinigai: valdžia prieš krizę nusprendė pasikelti atlyginimus

Žmonės rinktų atstovus, kurie yra visiškai arti, žino jų problemas, žmonės turėtų kuo artimesnį santykį su valdžia. Šiuo atveju daromas priešingas žingsnis — valdžia tolsta nuo žmonių.

Kartais argumentuojama, kad, sumažinus Seimo narių skaičių, bus didesnė konkurencija norint į jį patekti, o tai padės pasiekti geresnių Seimo darbo rezultatų.

Vilniaus brigada

Ar jus tai įtikina? Akademinėje literatūroje teigiama, kad kuo didesnė pasiūla, kuo daugiau partijų, kuo daugiau kandidatų, tuo geresnė demokratijos kokybė, nes rinkėjai turi daugiau pasirinkimų. Tačiau čia esama paradokso. Lietuvos rinkėjus erzina didelis kandidatų ir partijų skaičius. Kitaip kai padides nario nuotrauka, gyventojai nenori didesnės pasiūlos.

Kas pagerėtų, jei tie patys politikai tos pačios partijos, tie patys komitetai konkuruotų dėl mažesnio skaičiaus vietų parlamente? Nesuprantu, kaip mažesnis parlamentarų skaičius pagerintų Seimo darbo kokybę.