Narys sumazejo, Partijoms priklauso tūkst. žmonių, labiausiai sumažėjo „tvarkiečių“ | laisvalaikistau.lt

Juk turėtume išlaikyti politinius ryšius su emigrantais. Slapto balsavimo metu politikas surinko 21 balsą — tiek tarybos narių ir dalyvavo balsavime.

Mažvydas Jastramskis. Narys sumazejo Seimo narių skaičių Mažvydas Jastramskis, delfi.

Siūlau dar vieną referendumą — jame balsuotume dėl parlamento didinimo. Referendumo rėmėjai sako, kad Lietuvoje sumažėjo gyventojų skaičius. Taigi, parlamento dydis irgi turi būti pakoreguotas.

Vicemerų vertė Kaune sumažėjo: paaiškėjo, kokia tokio sprendimo kaina

Tačiau gal jis apskritai buvo per mažas? Nežinosime, jei nepažiūrėsime į pasaulinius duomenis. O jie rodo, kad pasiteisina kubinės šaknies iš populiacijos formulė Taagepera ir Shugart, Pritaikykime Lietuvai. Jeigu Narys sumazejo metu turime apie 2,8 mln. Aišku, kaip ir su visa statistika, tai apibendrinanti formulė.

  1. Nario dydis normalaus zmogaus
  2. Vaizdo iraso nario vaizdo iraso padidinimas
  3. Video su nariais, kaip juos padidinti
  4. Я сказала тебе, Элли, что для меня нет места в семье Майкла и Симоны.
  5. A. Butkevičius tapo Mišrios Seimo narių grupės seniūnu
  6. Kiek yra EP narių? | Naujienos | Europos Parlamentas
  7. Не будем спорить.

Latvija ir Estija yra būtent tokios. Tačiau gal pažiūrėkime į labiau išsivysčiusias valstybes? Švedija su 9,7 mln. Ši šalis yra tarp pirmaujančių pagal daugelį socialinių ir ekonominių rodiklių.

Siūlau orientuotis į ją ir didinti Seimo narių skaičių.

NAUJAUSI KOMENTARAI

Be to, jei jau kalbame apie populiaciją, būtina konstatuoti: nors Lietuvos gyventojų skaičius nuo iki m. Tai stiprus argumentas prieš mažinimą ir už — didinimą.

Juk turėtume išlaikyti politinius ryšius su emigrantais. Papildomi mandatai Seime reikštų, kad galėtume įsteigti užsienio apygardas.

Время от времени навстречу людям попадались небольшие группы крупных муравьеподобных созданий. Однако никакой реакции на незнакомцев они не проявили.

Kitas argumentas — korupcijos mažinimas ir skaidrumo didinimas. Tai demokratijos sritis, kurioje Lietuva kaip ir daugelis naujų demokratijų labiausiai atsilieka.

Galima pažiūrėti kad ir Freedom House reitingus. Gana akivaizdu, kad kuo mažesnis parlamentas, Narys sumazejo lengviau papirkti valdančiuosius — juk yra skirtumas tarp daugumos iš 71 mandato ir O jei padidintume Narys sumazejo narių skaičių, visą valdančiąją koaliciją įtakoti būtų sunkiau.

Seimo narių skaičiaus didinimas pagerintų ir kitą demokratijos sritį — atstovavimą ir proporcingumą. Daugiau mandatų reikš didesnes galimybes moterims, jaunimui, įvairių visuomenės sluoksnių atstovams.

Galbūt Narys sumazejo parlamentą pagaliau pateks netgi ir Naglio Puteikio partija. Dažnai tenka išgirsti nuomonę, kad reikia parlamentarus rinkti tiesiogiai. Padidinus parlamentą, bus daugiau ir vienmandatėse išrinktų Seimo narių!

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Jeigu yra tiek argumentų už Seimo narių skaičiaus didinimą, kodėl valdantieji siūlo referendumą dėl mažinimo? Mažinantys parlamento dydį gali bandyti nukreipti dėmesį nuo kitų nepopuliarių reformų, pavyzdžiui, diržų veržimosi per ekonominę krizę. Tikintis, kad jame bus atitinkamas kandidatas. Ir tikintis, kad pritrauktieji už jį balsuos.

The Seekers Judith Durham Farewell 1968 (Entire Show)

Tačiau tai nebūtinai pasiteisins. Kitaip nei kartais įsivaizduoja politikai, aktyvumas nėra absoliučiai palankus vieniems ar kitiems.

Aktyvumo poveikis rezultatams priklauso nuo to, kas ateina.

Susitikimus viešinančių Seimo narių sumažėjo - LRT

Pavyzdžiui, jei papildomai ateis daugiau didmiesčių rinkėjų, tai kaip tik bus naudinga kitam kandidatui. Apskritai dar labai neaišku, kokie kandidatai bus tame antrame ture.

Todėl, kad būtų atsižvelgta į visas galimybes, siūlau daryti antrą referendumą — dėl Seimo narių skaičiaus didinimo iki Kodėl iki ? Jei nereikia pagrįsti, kodėl mažinama ikinereikia pagrįsti ir didinimo. Kalbant rimčiau, bene esminis argumentas prieš rinkimų sistemos keitimą, jeigu nėra didelės būtinybės — Pandoros skrynia.

Spausdinti Partijoms priklauso tūkst. Partijoms Lietuvoje priklauso tūkst.

Pastebima, kad valstybės, kurios Europoje geras pavyzdys yra Italija, apstu atvejų Lotynų Amerikoje vieną kartą iš esmės reformuoja rinkimų sistemą, vėliau daro tai dažniau.

Toks įprotis kenkia instituciniam stabilumui, rinkėjams ir politikams vis iš naujo reikia priprasti prie taisyklių.

Vicemeru gali tapti tik tarybos narys, o šiuo metu Kauno merą Visvaldą Matijošaitį gali pavaduoti du žmonės. Patašiaus nuotr. Vicemeras A. Palionis tikino, kad pavaduoti V. Matijošaitį jam nėra sunku, nes meras yra nustatęs aiškias taisykles.

Todėl politologai Lietuvoje gal kiek rečiau, nei kartais norėtųsi, kalba apie rimtą rinkimų sistemos reformą. Dabartinė prastai veikia, tačiau neaišku, ar pakeitus ją neturėtume politinės sumaišties ir neatvertume Pandoros skrynios. Objektyvių, nenuginčijamų, esminių argumentų už Seimo narių skaičiaus Narys sumazejo ar didinimą tiesiog nėra.

Susiję komentarai.