Didinti ezero nari

Tikiuosi, kad didėjant baudoms, mažės transporto priemonių suniokotų saugomų teritorijų, nebelikus paežerėse ir paupiuose tvorų, aklinai užtveriančių praėjimą prie vandens, žmonės galės laisvai ilsėtis, didės ne tik žmonių sąmoningumas, bet ir atsakomybė už savo veiksmus. Dažnai nelegalių tvorų tvėrėjai susimoka nedidelę baudą, kuri šiandien siekia nuo 30 iki eurų, ir, išvykus iš teritorijos pareigūnui, vėl atstato tvorą. Jei bus priimtos šios pataisos už važiavimą transporto priemonėmis miškais ten, kur tai yra draudžiama, bei važiavimą miško paklote pažeidėjų lauktų keliasdešimt kartų didesnės baudos, nei jos galioja šiuo metu. Baudos turi būti tokios, kurios atgrasytų pažeidėjus. Tačiau galutinę būklę bus galima įvertinti ekspertams detaliau atlikus papildomą monitoringo duomenų analizę. Savaitės klausimas.

Nacionalinė žemės tarnyba tokį sprendimą priėmė atsižvelgdama į nustatytas aplinkybes, kad asmeniui nuosavybės teisės, perduodant lygiavertį vandens telkinio plotą Bevardį ežerą už žemę po Didinti ezero nari aplietą vandeniu ir priskirtą valstybės išperkamai, atkurtos pažeidžiant teisės aktų reikalavimus. Pasak Seimo nario L. Jonausko, pastaruoju metu į jį dažnai kreipiasi žmonės, negalėdami patekti ilsėtis, žvejoti ir kitaip leisti laisvalaikį prie vandens telkinių.

Jau dabar iš Nacionalinės žemės tarnybos pateiktų duomenų aiškėja, kad ežero privatizavimas buvo įvykdytas pažeidžiant teisės aktus.

Pasak parlamentaro, ne mažesnį visuomenės nepasitenkinimą kelia ir vis dar egzistuojanti praktika, kai nelegaliai užtveriamos ir valstybinių vandens telkinių prieigos. Jonauskas šiais metais įregistravo Administracinių nusižengimų kodekso taisas, kuriomis už tokį Didinti ezero nari baudos didėtų 20 kartų.

Priklausomai nuo vandens telkinio dydžio, jis turi būti 5—25 metrai. Tačiau ne visi to paiso. Poilsiautojai vis dar susiduria su nelegaliomis tvoromis, kurios ne tik trukdo prieiti prie vandens, bet ir laisvai judėti pakrante.

Dažnai nelegalių tvorų tvėrėjai piktybiškai nepaiso draudimo, susimoka nedidelę baudą, kuri šiandien siekia nuo 30 iki eurų, ir, išvykus iš teritorijos pareigūnui, vėl atstato tvorą. Priėmus Seimo nario siūlomas pataisas, už pažeidimus prie valstybinių vandens telkinių tveriant tvoras ar kitaip ribojant praėjimą grėstų nuo iki eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo iki eurų bauda.

Daugiau informacijos:.