Mokslininkai apie nario dydi, FTMC mokslininkų tyrimas: aerozolio dalelių dydžiai, kurių nesulaiko kaukės

Prieš išdidžiai tvirtindami pažintinį pranašumą prieš bet kurią kitą rūšį dėl savo didelių žmogaus smegenų, turėtumėte žinoti keletą dalykų Iš esmės tai yra testas, kuris įvertina jūsų gebėjimą mokytis ir analizuoja daugybę bendrų sričių, tokių kaip erdvinis samprotavimas, analitinis mąstymas ir trumpalaikė atmintis. Dabar taip pat yra šalis, kurioje jos gyventojai yra gerai apdovanoti. Kas taip tiksliai suderino tas konstantas? Ir CERN dalelių greitintuvas Ženevoje padarytų daug svarbesnį nei Higso dalelės atradimą beje, jis dar nerado Higso dalelės partnerės, numatytos supersimetrijos teorijos , jeigu atrastų, kokios dalelės sudaro tamsiąją medžiagą, užpildančią didžiąją dalį visatos.

Šalys sąrašo gale Kai kurie tyrimai yra tikrai įdomūs. Vienas iš jų yra Ulsterio universiteto Šiaurės Airija atlikta pasaulinė apklausa, kurios dėka ši įstaiga nustatė vidutinį varpos dydį pagal kilmės šalį.

Fizinių ir technologijos mokslų centro FTMC Aplinkotyros skyriaus mokslininkai ištyrė apsaugos nuo koronaviruso priemonių, medžiaginių ir chirurginių medicininių veido kaukių filtravimo efektyvumą kiekvienam aerozolio dalelių dydžiui ir teikia mokslinėmis išvadomis grįstas konsultacijas Sveikatos apsaugos ministerijos SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centrui. FTMC Aplinkotyros sk. Vienas esminių klausimų, į kurį atsakymo ieško viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos mokslininkai — kodėl COVID taip lengvai ir greitai perduodamas nuo žmogaus žmogui?

Mokslo sriuba: apie plokščios Žemės teoriją (1 dalis)

Steigvilės Byčenkienės, analizuojantiems šios infekcijos plitimą Vaistai Padidina nari svarbiausia atsakyti į sudėtingą klausimą: kokį vaidmenį perduodant COVID atlieka bioaerozoliai — dalelės, oru pernešančios virusą? Kol į šį klausimą nėra konkretaus atsakymo įvairių sričių mokslininkai tiria kiek efektyviai saugo dėvimos asmens apsaugos priemonės nuo galimo apsikrėtimo oro lašelinių būdu.

Smulkesnės aerozolio dalelės į plaučius patenka lengviau Jau žinoma, kad oro lašeliniu būdu plinta daugybė infekcinių kvėpavimo takų ligų: tuberkuliozė, tymai, vėjaraupiai ir kt.

Nustatyta, kad mirtį pasaulyje sėjantis naujasis koronavirusas, kurio inkubacinis periodas trunka nuo 1 iki 14 dienų, taip pat gali plisti oro lašeliniu būdu.

FTMC mokslininkė dr. Byčenkienė pabrėžia, kad COVID vadinamas ypač klastingu virusu, nes aktyvus ligos pernešimas aerozolinėmis dalelėmis vyksta ir latentinės fazės laikotarpiu.

SARS-CoV2 viruso dydis siekia 0,—0, μm, tačiau patekusios į aplinkos orą viruso dalelės prisitvirtina prie kvėpavimo takų sekretų lašelių arba aerozolio dalelių.

Žmogaus iškvėptų aerozolio dalelių dydį gali lemti plaučių audinio pokyčiai dėl infekcijos, taip pat procesai, kurių metu viruso dalelės patenka į orą.

Esminis skirtumas tarp lašelių ir aerozolio dalelių yra jų dydis. Nuo jo priklauso dalelių nusėdimo greitis -kitaip tariant, kiek laiko infekcija tvyros ore. Ir — dalelių nusėdimo vieta jų paveikto žmogaus kvėpavimo takuose.

  • Nekoreguojami - FTMC
  • Ar smegenų dydis yra svarbus? » - Mokslas -
  • FTMC mokslininkų tyrimas: aerozolio dalelių dydžiai, kurių nesulaiko kaukės – Mokslo Lietuva

Būtent aerozolio dalelių dydis lemia jų elgseną ir kur jos nusėda kvėpavimo takuose. Kuo smulkesnė dalelė, tuo lengviau ji patenka į plaučių alveoles. Medžiaginių ir medicininių kaukių tyrimai Siekdami įvertinti, kiek veido kaukės, dažniausiai siuvamos iš medvilnės audinio, apsaugo nuo viruso plitimo, FTMC Aplinkotyros skyriaus mokslininkai atliko palyginamuosius chirurginių medicininių ir namuose siūtų medžiaginių apsaugos kaukių filtravimo efektyvumo tyrimus aerozolio dalelių įvairaus dydžio intervale ~0,5 — 2,5 μm.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad vertintos 1 sluoksnio veido apsauginės kaukės silpnai sulaiko itin mažas, submikroninio dydžio aerozolio daleles, o vienas papildomas tos pačios medžiagos sluoksnis — aerozolio dalelių sulaikymo efektyvumą padidina labai nežymiai iki 10 proc.

Tai reiškia, kaip ir numanėme, kad medžiaginės sluoksnio kaukės sulaiko prasčiau nei chirurginės medicininės kaukės ar FFP2, FFP3 apsaugos lygio respiratoriai.

Nuorodos kopijavimas

Tačiau medžiaginės mokslininkai apie nario dydi efektyviai sulaiko kvėpavimo takų sekreto lašelius, pvz. Mokslininkai apie nario dydi kolegų mokslininkų tyrimai taip pat rodo, kad dvigubi audinio sluoksniai padidina filtravimo efektyvumą labai nežymiai: sulaiko aerozolio daleles, kurių aerodinaminis skersmuo 1 μm.

Sluoksniuojant rekomenduojama naudoti skirtingus tankaus audinio tipus. Tuo metu respiratoriams svarbu užtikrinti dalelių filtravimo efektyvumo parametrą.

Fizinių ir technologijos mokslų centro FTMC Aplinkotyros skyriaus mokslininkai ištyrė apsaugos nuo koronaviruso priemonių, medžiaginių ir chirurginių medicininių veido kaukių filtravimo efektyvumą kiekvienam aerozolio dalelių dydžiui ir teikia mokslinėmis išvadomis grįstas konsultacijas Sveikatos apsaugos ministerijos SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centrui. FTMC Aplinkotyros sk.

Anot FTMC Aplinkotyros skyriaus vadovės, greičiausiai tai lemia skirtingi atsiradimo aplinkos ore šaltiniai: tiesioginis, kai submikroninės dalelės išsiskiria kvėpavimo, kosulio ir čiaudulio metu, ir antrinis — resuspendavimas ore, kai dalelės, veikiamos gravitacijos, nusėdusios ant paviršiaus, vėl yra pakeliamos į orą vaikščiojant, persirengiant drabužius ir pan.

Taip pat reikia prisiminti, kad kiekvienas filtras turi aerozolio dalelių dydžio diapazoną, kai surenkama neefektyviai. Virš ir žemiau šio diapazono dalelės bus renkamos efektyviau.

Mokslininkams tyrimuose labiausiai rūpi šis intervalas ir kaip jame padidinti filtravimo efektyvumą.