Seksualinio nario dydis

Šį nuosprendį apskundė prokurorė A. Dėl ketvirtos nukentėjusiosios priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį, apeliacinis teismas pažymėjo, kad Vilniaus apygardos teismas pernelyg didelę įrodomąją reikšmę suteikė išteisintojo K. Pats K. Esą į Seimo viešbutį kandidates kvietėsi, nes ten yra jo darbo kabinetas.

Spausdinti Kęstutis Pūkas A. Apeliaciniame teisme ketvirtadienį atversta buvusio Seimo nario Kęstučio Pūko seksualinio priekabiavimo byla, BNS informavo teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Vilniaus apygardos teismas šių metų kovą K. Pūką išteisino. Teismas nurodė nenustatęs būtinų nusikalstamos veikos požymių — seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo siekimo ir nukentėjusiųjų kitokio priklausomumo.

Tada prokuratūra prašė K. Pūkui skirti eurų baudą. Nuosprendį apskundė prokurorė Agnė Stankevičiūtė ir visos keturios nukentėjusiosios.

Taip pat skundu prašoma pripažinti nukentėjusiųjų priklausomumą nuo K. Pūko, nes jos bandė darbintis pas parlamentarą. Anot prokurorės, tik nuo Seimo nario priklauso ar asmuo bus priimtas į darbą, dėl to priimamo į darbą asmens ir Seksualinio nario dydis nario pareigos yra akivaizdžiai nelygios ir sukelia priklausomumą. Pats K. Pūkas savo kaltės toliau nepripažįsta.

Manau, kad visgi buvo siekis seksualiai bendrauti ar pasitenkinti. Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad K. Pūkas siekė susirasti tokią darbuotoją, kuri už Seimo nario atlyginimą rūpintųsi ir privačiu jo gyvenimu, pirktų jam reikalingus daiktus, maistą, tvarkytų jo būstą. Tačiau, anot teismo, aplinkybė, jog ateityje jų santykiai būtų galėję peraugti į konkretaus seksualinio bendravimo siekį, yra tik prielaida.

Byla Apeliaciniame teisme nagrinėjama uždaruose posėdžiuose. Ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio priekabiavimo pradėtas metų kovo mėnesį.

Jį atliekant nustatyta, kad būdamas Seimo nariu K. Pūkas kelis mėnesius galėjo priekabiauti prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomų moterų. Pūkas iš Seimo atsistatydino metų sausį prieš pat balsavimą dėl jo mandato panaikinimo.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad jis pažeidė Konstituciją priekabiaudamas Seksualinio nario dydis padėjėjų ir jomis pretendavusių tapti merginų.