Nario vadovo padidejimas

Iš mažosios bendrijos nariui išsiimti tūkst. Po paskutinių LR Mažųjų bendrijų įstatymo pakeitimų daugelis MB narių tokią galimybę pavertė metų tikslu. Populiarumą prigesino pasikeitę mokesčiai Vis tik MB turėtojų nedžiugina besikeičianti mokestinė aplinka: įvestas privalomas VSD įmokų mokėjimas už kiekvieną MB narį išskyrus VSD įstatyme nurodytas išimštis , taip pat pakeista civilinio kodekso nuostata, pagal kurią civilinės paslaugų sutarties nebegalima sudaryti su bendrijos nariais išskyrus atvejį, kai narys yra įmonės vadovas. Jurgita Navikienė © Asmeninio albumo nuotr. Tai sudarytų dar eurų per metus. Taip pat galima MB nariui išnuomoti asmeninės nuosavybės teise priklausantį automobilį.

Bendravimas su valstybinėmis institucijomis — ką žinojote, bet gal pamiršote Didžiausias privalumas — veiklos vykdymo laisvė Vienas pagrindinių mažosios bendrijos pranašumų — pakankamai didelė vadovo ir narių darbo ir pelno pasiskirstymo laisvė, kadangi veiklą reglamentuoja ne darbo, o civilinis kodeksas.

Žinoma, nuostolių atveju, pasidalintas pelnas turi būti grąžinamas Nario vadovo padidejimas į MB fondą. Tačiau, priešingai nei individualios įmonės IĮ savininkas, MB nariai už įmonės įsipareigojimų nevykdymą neatsako asmeniniu turtu.

Populiarumą prigesino pasikeitę mokesčiai Vis tik MB turėtojų nedžiugina besikeičianti mokestinė aplinka: įvestas privalomas VSD įmokų mokėjimas už kiekvieną MB narį išskyrus Nario vadovo padidejimas įstatyme nurodytas išimštistaip pat pakeista civilinio kodekso nuostata, pagal kurią civilinės paslaugų sutarties nebegalima sudaryti su bendrijos nariais išskyrus atvejį, kai narys yra įmonės vadovas.

Nuo šių metų pasikeitė ir gyventojų pajamų mokesčio GPM tarifas pagal civilinę paslaugų sutartį dirbantiems MB vadovams, kurie nėra MB nariai.

Vietoj buvusio 15 proc.

Tačiau pats mažosios bendrijos savininkas pozityviau vertina ir minėtai veiklos formai sugriežtintą mokestinę naštą, kadangi įstatymai numato ir išimčių, kuriomis galima gana lanksčiai pasinaudoti — ypač, kai MB vadovas yra ir jos narys.

Anot p. Čiučio, UAB buvo ir išliks populiariausia veiklos vykdymo forma dėl savo verslo plėtros ir valdymo galimybių, tačiau šešerius metus gyvuojančios MB statistika rodo, kad forma pakankamai pritapo ir su laiku gali aplenkti IĮ skaičių.