Matomas padidejimas nariui.

Taip pat glaukoma gali atsirasti po stiprių akių sužeidimų ar kai kurių akių operacijų. Pasitaiko, kad, uždengus vieną akį ranka, pastebima, kad kita akimi matoma lyg pro rūką ar rakto skylutę. Net trečdalį nusikaltimų padarė girti asmenys, šis skaičius, palyginus su metais, sumažėjo labai neženkliai.

Šie požymiai praeina ir po to jaučiamasi visiškai gerai, todėl pacientas į šiuos požymius paprastai nekreipia dėmesio. Kas rizikuoja susirgti glaukoma?

Liga pažeidžia regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles. Šių dienų medicina gali gana daug — diagnozuoti, gydyti ir sustabdyti glaukomos progresavimą. Deja, glaukomos sukelto aklumo šiuolaikinė medicina išgydyti dar negali. Kokie yra ligos požymiai? Dažniausiai ankstyva glaukoma nustatoma, kai žmogus atvyksta pasitikrinti profilaktiškai — dėl netinkamų akinių, akių nuovargio žiūrint televizorių, ašarojimo ir panašiai.

Susirgti glaukoma gali bet kas. Glaukoma turi keletą rizikos veiksnių, kurie gali paskatinti ligos atsiradimą, — didelio laipsnio trumparegystė, migrena, arterinio kraujospūdžio svyravimai tiek žemo, tiek aukštoįvairūs kraujotakos sutrikimai.

Taip pat glaukoma gali atsirasti po stiprių akių sužeidimų ar kai kurių akių operacijų. Šia liga dažniau serga vyresni nei 40 metų amžiaus žmonės, tačiau glaukoma gali sirgti ir vaikai.

Nuorodos kopijavimas

Kaip diagnozuoti ligą? Šiuo metu taip nėra.

Padidėjęs akispūdis yra vienas pagrindinių glaukomos rizikos veiksnių, tačiau glaukoma gali išsivystyti ir esant normaliam akispūdžiui — tai vadinama normalaus akispūdžio glaukoma. Gali būti padidėjęs akispūdis, tačiau be glaukomai būdingų pakitimų — tai vadinama akies hipertenzija. Akispūdis yra kintamas fiziologinis parametras, svyruojantis paros laikotarpiu. Gali būti, kad akispūdis pakyla, tačiau ne tuo metu, kai pacientas lankosi poliklinikoje.

GLAUKOMA - klastinga liga

Todėl labai svarbu įvertinti akispūdžio svyravimų kreivę per parą. Oftalmoskopuoti gali ir šeimos gydytojas, būtent jis gali įtarti pirmuosius nukrypimus nuo normos: padidėjusį, svyruojantį akispūdį, pradinius regos nervo pakitimus. Radus pakitimų, toliau tiria akių gydytojas. Taip pat taikomos šiuolaikinės lazerinės diagnostinės technologijos — regos nervo skaidulų analizė, regos nervo topografija. Kompiuterinė perimetrija gali padėti nustatyti gana ankstyvus jautrumo slenksčio pokyčius, pradinius glaukomai būdingus defektus.

Glaukoma neturi diagnostinio žymens, pagal kurį būtų galima anksti ir neabejotinai diagnozuoti ligą. Klasikiniai glaukomos požymiai dažnai išryškėja tik vėlesnėse ligos stadijose, kai jau yra progresavusių nebeišnykstamų regos nervo pakitimų.

Krūtinės angina

Kuo labiau liga progresavusi, tuo lengvesnė diagnostika, tačiau tuomet oftalmologinė pagalba jau būna pavėluota. Kaip glaukoma gydoma?

Alkoholis © Unsplash Pernai žmonės mirė dėl su alkoholiu tiesiogiai susijusių ligų. Net trečdalį nusikaltimų padarė girti asmenys, šis skaičius, palyginus su metais, sumažėjo labai neženkliai. Kas 13 eismo įvykį sukėlė neblaivus asmuo.

  • Kaip pakelti varpos dydi
  • Ramiojo vandenyno varpos dydis
  • Alkoholio vartojimas mažėjo nuo metų iki pernai Tokius duomenis penktadienio rytą spaudos konferencijoje pateikė Lietuvos Statistikos departamentas.
  • Prezervatyvai didina nario dydi
  • Naujienos - Senoji Pelėda
  • Galite padidinti vyru oruma

Vienam 15 metų ir vyresniam asmeniui per pernai metus teko cigaretės, įsigytos mažmeninėje prekyboje ar maitinimo įstaigose. Tad matomas 1,5 proc. Kasdien rūkančių gyventojų dalis, palyginus su metais, sumažėjo vos 1 procentu.

Kasdien rūkantis gyventojas kasdien vidutiniškai surūko po 13 cigarečių. Tokie skaičiai parodo realią situaciją Pasak Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus Matomas padidejimas nariui. Renaldo Čiužo, 0,3 litrų alkoholio suvartojimo padidėjimas parodo realią situaciją, kokia buvo ir anksčiau. Dėl to nedrįsčiau vertinti, kad šis dydis yra labai blogai, nes tai parodo realią situaciją, kokią turėjome ir anksčiau.

Kita vertus, dar turime kur tobulėti, Europos vidurkį viršijame pakankamai ženkliai. Bet tam tikrų susirgimų, ligų mažėjimas tikrai matomas.

Žinoma, gali kelti nerimą su alkoholiu susijusių ligų padidėjimas. Koronarinės arterijos susiaurėjimas, matomas koronarogramoje Jeigu paskyrus gydymą optimaliu vaistų deriniu krūtinės angina išlieka, o krūvio mėginio metu nustatomi išeminiai elektrokardiogramos ar echokardiogramos pokyčiai, rodantys galimą koronarinių arterijų susiaurėjimą, atliekama koronarografija koronarinių arterijų zondavimas.

Tai pats tiksliausias tyrimas koronarinių arterijų anatomijai įvertinti. Procedūra atliekama specialioje operacinėje.

Pacientai skundus apibūdina įvairiai. Šiuos pojūčius provokuoja fizinis krūvis, susijaudinimas, išėjimas į šaltą, vėjuotą orą. Jutimai gali užeiti ir savaime, ramybėje, dažniausiai anksti ryte. Angininis skausmas trunka trumpai: nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. Rečiau gali trukti iki 15 min.

Jos metu į šlaunies arba rankos arteriją įvedamas kateteris, per kurį į širdies koronarines arterijas suleidžiama kontrastinės medžiagos, leidžiančios apžiūrėti stambiąsias ir smulkesnes šakas.

Tyrimo metu vizualizuojamas arterijų spindis, tačiau, deja, jo metu negalima įvertinti arterijų sienelėse pasislėpusių aterosklerozinių plokštelių, nesiaurinančių spindžio.

Atšalus orams Lietuvoje fiksuojamas taršos padidėjimas, prasčiausia padėtis – Vilniuje ir Kaune

Tokios nestabilios plokštelės taip pat gali sukelti ūminį koronarinį sindromą. Jų nustatymui kartais taikomas ypač sudėtingas intrakraujagyslinis ultragarsinis tyrimas.

Įtarus nestabilią krūtinės anginą, ligonis kuo skubiau turi būti pradėtas gydyti intensyvios kardiologijos skyriuje. Gydoma į veną ar į paodį leidžiamais antitromboziniais vaistais nefrakcionuotu heparinu, mažos molekulinės masės heparinais, kitaisskiriami būtinieji antiangininiai, kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį reguliuojantys vaistai, nitratai, aspirinas, nuskausminamieji.

Koronarinė širdies liga. Rizikos veiksniai, klinikiniai simptomai ir gydymas.