Padidejo nuotraukos nariai pries ir po. Kokios yra to priežastys?
Nieko stebėtino, jog koaliciją išsaugoti labai nori Linas Linkevičius — vienas geriausių visų laikų šalies diplomatijos vadovų. Tokių, kurie prie partijos prisijungė ne todėl, kad būtų kairiųjų politinių pažiūrų, o vedami grynai pragmatinių interesų ir siekdami naudos. Partijos laivas dar gal ir neskęsta, bet skylių jau yra. Savo parašais parėmę interpeliaciją trys valdančiųjų koalicijos atstovai - Jungtinės Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos frakcijos nariai Arūnė Stirblytė ir Arūnas Valinskas - balsavo už pasitikėjimą A.
Karas Rubuliuose – dėl tvoros ar dėl valdžios?
Kai turbūt daugelio kitų partijų nariai dabar tingiai atostogauja ir laukia naujo politinio sezono pradžios, LSDP skyriai laužo ietis dėl to, ar partijai pasilikti valdančiojoje koalicijoje, ar geriau pasitraukti. Atsiranda ir palaikančiųjų kompromisinį sprendimą — mėginti persiderėti. Buvę partijos pirmininkai rašo dramatiškus laiškus.
Karas Rubuliuose — dėl tvoros ar dėl valdžios? Andrius Juškevičius 27 kovo skaityta 7 min. Lopytos tvoros vaizdas — grožio nedaug. Aisto Mendeikos nuotr. Redakcija sulaukė informacijos neva pirmininkė Audronė Paulauskienė nepateikia ataskaitos už sodą juosiančios tvoros remontą, prieš visuotinio narių susirinkimo valią gerokai padidino tvoros remonto išlaidas ir bendrijos nariams neatskleidžia rangovo.
Šurmulio daug, tačiau vienas dalykas aiškus — skyriai turėtų pasisakyti už pasilikimą, o jų pozicija gerokai skiriasi nuo frakcijos. Tėvynės sąjunga savo istorijoje turėjo vieną esminį posūkį — jungtuves su krikščionimis demokratais. Kartais linijos tarp buvusių konservatorių Padidejo nuotraukos nariai pries ir po krikdemų liejasi, tačiau tokiais klausimais, kaip neseniai įvykę partijos pirmininko rinkimai, pasidalinimas buvo labai ryškus.
Šias partijas vienijo tik tai, kad abi pozicionavo save kaip kairiąsias politines jėgas. Visgi tai buvo labai skirtingi subjektai. LSDP atkūrė kairiųjų politinių požiūrių aktyvistai m. Tarp iniciatyvinės grupės narių buvo netgi asmenų iš tarpukario partijos vadovybės, disidentų, Sąjūdžio veikėjų.
Ar naudositės Žaliuoju pasu keliaudami į užsienio šalis?
Buvusių Socialdemokratų partijos vadovų — Česlovo Juršėno, Algirdo Butkevičiaus ir Gedimino Kirkilo laiške bičiuliams labai stiprus buvimo valdžioje, o ne opozicijoje, naratyvas. Nuo m. Nors Viktoras Pranckietis gerokai padidino skaičius kalbėdamas apie tai, kiek valstybės tarnautojų yra socdemų nariai, tačiau logiška, kad būti partijos, kuri dažnai valdžioje tiek nacionaliniu lygmeniu, tiek daug kur regionuose, nariu tikrai yra verta.
Politinio pasitikėjimo pareigybių nėra jau tiek mažai, o kalbant apie pareigas, į kurias skiriama pagal kvalifikaciją, partinis bilietas Lietuvoje mažų mažiausiai netrukdo. Tad neabejotinai partijoje yra nemažai žmonių, kuriems būti valdžioje yra absoliuti vertybė. Tokių, kurie prie partijos prisijungė ne todėl, kad būtų kairiųjų politinių pažiūrų, o vedami grynai pragmatinių interesų ir siekdami naudos.
LSDP visais laikais buvo labai atvira ir politiniams pabėgėliams.
EP nariai ragina imtis veiksmų būsto krizei spręsti | Naujienos | Europos Parlamentas
Tai veikiausiai nėra vien tik socialdemokratų problema, tačiau jeigu būtų atlikta visuotinė narių apklausa, pagal kurią būtų nustatytos vyraujančios politinės pažiūros partijoje, turbūt tiek Gintautas Paluckas, tiek bičiuliai iš Socialistų internacionalo būtų mažumėlę nustebę.
Nuo pat partijų susijungimo LSDP vadovavo pragmatikai.
Galbūt vilčių buvo dėta į Algirdą Butkevičių. Jis į susijungusią partiją atėjo iš LSDP stovyklos.
Account Options
Jo, kaip premjero, aplinkoje būta ir kairiųjų atstovų — Andrius ir Jolanta Bielskiai, Padidejo nuotraukos nariai pries ir po Jakeliūnas, tačiau visa veikimo logika vis tiek išliko pragmatinė — neoliberali centristinė ekonominė ir socialinė politika. Keitėsi tik veidai ir metodai, o ne linija. Pragmatikų ir tapatybinkų kova: pirmas dublis Per partijos pirmininko rinkimus takoskyros buvo akivaizdžios.
The Enormous Radio / Lovers, Villains and Fools / The Little Prince
Abu kandidatai pripažino, jog partija turi problemų. Tačiau Mindaugas Sinkevičius į problemas žiūrėjo iš ganėtinai techninės pusės ir vengė kalbėti apie tapatybinius dalykus.
Palucko pagrindinė atrama, priešingai — buvo vertybių akcentavimas.
Buvęs partijos pirmininkas A. Butkevičius akivaizdžiai palaikė savo asmeninio bičiulio sūnų M. Vien ko vertas daugelį partijos narių papiktinęs sprendimas Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją į kurią būtų pretendavęs G. Paluckasiškeisti į Ūkio. Be abejo, net ir ūkio ministras buvo priverstas užsiminti, jog galbūt koalicijos sutartis galėtų atrodyti kiek ir kitaip. Tačiau visi suprato, kad šaka, ant kurios sėdi ministras, būtų pjaunama itin palengva.
Europos Parlamentas ragina pripažinti deramą būstą viena iš pagrindinių žmogaus teisių, apsaugoti žmones nuo benamystės ir nustatyti būtinus ES reikalavimus gyvenimo sąlygoms. Daugelis europiečių gyvena nesveikose, prastos kokybės, prastai energija aprūpintose ar perpildytose erdvėse arba susiduria su dar didesnėmis problemomis — jiems gresia iškeldinimas arba benamystė. ES 80 mln. ES gyventojų būstui išleido 40 proc. Reaguodami į susidariusią situaciją sausio 21 d.
Be abejo, savo koziriu M. Sinkevičius laikė tai, kad tikrai nepasiklystų Vyriausybės koridoriuose, todėl pažindintis su Ramūnu Karbauskiu ar ypač su S. Skverneliu jau nebereikėtų.
Visgi laimėjo G. Partija pasirinko tapatybininką, ir tai buvo aiškus signalas, ko norima iš koalicijos. Antrojo dublio baigtis aiški Tai, kad G.
Palucko iniciatyva yra permąstomas likimo koalicijoje klausimas, nėra stebėtina.
Pragmatikų stovyklai begalinės svarbos klausimas buvo urėdijos, tad partijos pirmininkas tai pasirinko kaip momentą pradėti diskusijas. Iš viešųjų ryšių pusės tragiškai atrodys, jog valdžia Lietuvoje išyra dėl kažkokių urėdijų, nacionaliniu mastu turbūt dešimtaeilio klausimo.
Dėl didesnių atlyginimų politikams griebėsi manevro Seime
Tačiau šiuo atveju tai buvo galimybė trumpam suvienyti pragmatikus ir tapatybininkus. Pasirinktas sprendimo dėl pasilikimo koalicijoje būdas yra labai politiškai išmintingas.
Partijoje, kurioje vyrauja bičiulių kultūra ir kolektyvizmas, vienašališki A. Butkevičiaus komandos mainikavimai ministerijomis buvo rimtas spjūvis į veidą bičiuliams.
Dabar sprendimai atiduodami į jų rankas, o procesas, kaip įprasta LSDP, bus labai social demokratiškas. Visgi šioje situacijoje tikrai negalima kalbėti apie tai, kad partijoje padaugėjo tapatybininkų arba įvyko masinis atsivertimo į kairuoliškumą vajus. Viskas gerokai paprasčiau.
ALKO TURINYS
Ar eiliniams bičiuliams regionuose yra daug naudos dėl to, kad socdemai dabar dirba valdančiojoje koalicijoje? Jiems žymiai svarbiau, kad partija būtų konkurencinga metais, kai vyks savivaldos rinkimai. O konkurencingumas ateityje su darbu valdančiojoje koalicijoje tokiomis sąlygomis, kokios yra dabar, sunkiai suderinami dalykai.