Normalus nario dydis ir kiausiniai

Jie yra tokie arti grindų, ką galite tiesiog susieti juos su mazgu? Artėjant Velykoms, dažnas iš mūsų siekia įsigyti kiaušinių: perkame parduotuvėje, turguje ar tiesiog iš močiutės kaime. Pati sėklidė yra padengta pilvaplėvės membrana, ji susideda iš parenchimos, kuri yra apvalkalo srityje. Midijos Turtingas cinkas, dėl kurio vyrų sperma ne tik veikia, bet ir padidina jų skaičių.

Specialiais skaičiais turėtų būti pažymėti visi kiaušiniai, skirti žmonių maistui, išskyrus labai mažą dalį jų, Normalus nario dydis ir kiausiniai stalą pasiekia iš smulkių ūkių.

Pagal kokybę kiaušiniai skirstomi į dvi klases. A klasės kiaušiniai laikomi geresniais dėl kelių priežasčių.

Kaip nurodo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba VMVTparduotuvėse turėtų būti parduodami tik šie kiaušiniai, o kiti gali būti naudojami maisto pramonės įmonėse. Susiję straipsniai Valgėte daug kiaušinių?

Mitybos specialistai turi ir gerų žinių 20 A klasės kiaušiniai — lukštas ir po juo esanti odelė yra normalūs, švarūs ir nepažeisti; oro tarpas — ne didesnis nei 6 mm aukščio, nejudantis; baltymas — švarus, skaidrus, drebučių tirštumo, be jokių pašalinių dalelių; trynys — peršviečiant matomas neryškių kontūrų šešėlis, sukant ženkliai nenukrypsta nuo kiaušinio centro, be pašalinių dalelių; gemalo ląstelė — neišsivysčiusi; kiaušinio kvapas- be pašalinio kvapo.

B klasės kiaušiniais laikomi neatitinkantys A klasės kiaušiniams taikomų reikalavimų. Svorio kategorijos turi būti pažymėtos ant kaušinių pakuotės.

Galima prekiauti ir skirtingų A klasės dydžių kiaušiniais. Kiaušiniai, skirti žmonių maistui, turi būti tinkamai suženklinti.

Daugelis yra naudojami galvoti, kad didžiausi kiaušiniai yra tik paukščiai, tačiau tai nėra taip. Tenge palikuonys kiaušiniuose taip pat gali ropliai ir varliagyviai. Kiaušiniai turi ne tik skirtingą formą, bet ir skiriasi dydį, dydį ir laikotarpį.

Ženklinimo išimtys yra taikomos smulkiems ūkininkams, kurie augina ne daugiau kaip 50 vištų savo ūkyje. Tokie kiaušiniai dažniausiai yra parduodami turgavietėse.

Jei vištos auginamos didesniuose ūkiuose, kitos prekybvietės turgavietės taip pat turi laikytis ženklinimo reikalavimų, todėl jose parduodami kiaušiniai irgi turėtų būti pažymėti. Ant kiaušinio turi būti žymuo, sudarytas iš skaičių ir raidžių. Pirmasis skaičius reiškia dedeklių vištų laikymo būdą: 0 reiškia, kad vištos auginimos ekologiškai laikomos mažomis grupėmis, šeriamos pašaru, kuris užaugintas naudojant Normalus nario dydis ir kiausiniai natūralius priedus.

Benedikto kiaušiniai - rodome kaip!

Lietuvoje dažniausiai sutiksime narvuose laikytų vištų kiaušinius 3tačiau jau yra porą patvirtintų fermų, kuriose vištos laikomos ant kraiko. Antras žymuo nurodo šalį, kurioje yra dedeklių vištų laikymo vieta. Lietuvoje padėti vištų kiaušiniai turės ženklą LT. Trečioji dalis nurodo dedeklių vištų laikymo vietos veterinarinio patvirtinimo numerį, kuris reiškia, kad ta laikymo vieta yra kontroliuojama kompetentingos tarnybos.

Ar sveika valgyti kiaušinius? Andriaus Ufarto BFL nuotr. Artėjant Velykoms, dažnas iš mūsų siekia įsigyti kiaušinių: perkame parduotuvėje, turguje ar tiesiog iš močiutės kaime. Kiaušinius vartojame gamindami įvairius maisto gaminius, valgome juos virtus, keptus ar kitaip paruoštus, o per Velykas, tęsiant senąsias mūsų kultūros tradicijas — kiaušiniai tampa velykiniais margučiais, papuošdami šventinį stalą. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto NMVRVIRizikos vertinimo departamento Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Karpovienė supažindina skaitytojus ir pataria į ką derėtų atkreipti dėmesį, vartojant kiaušinius kasdieniam maistui.

Nuorodos kopijavimas Įsidėmėkite: štai, ką reiškia skaičiai ant kiaušinių Nuoroda nukopijuota Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.