Zoom narys nera kenksmingas

Nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu, todėl reikia nedarbingumo. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip penktadalį viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat — darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 metų, ar vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų. Darbdavys, atsižvelgęs į darbo organizavimo ypatumus, vertina, ar gali suteikti galimybę dirbti nuotoliniu būdu.

Trumpas apsijuokė prieš Billą Gatesą: paklausė, kuo skiriasi ŽIV nuo ŽPV - Verslo žinios

Įvedus karantiną Lietuvoje, tiek švietimo įstaigos, tiek didžioji dalis įmonių prisitaikė prie situacijos ir mokymąsi bei darbą ėmė organizuoti nuotoliniu būdu. Alekso Jauniaus nuotr. Masiškas naudojimasis ja atskleidė nemažai saugumo spragų asmeninių duomenų saugumui.

Apie platformos privalumus, saugumą ir ką reikėtų žinoti vartotojams, norintiems apsaugoti asmeninius duomenis, kalbamės su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros lektoriumi Vitalijumi Gurčinu. Gal, Jūsų žiniomis, yra kitų alternatyvių platformų, kurios saugesnės ar patogesnės vartotojams?

  • Ar galima priartinti per 60 metu
  • Stock Foto Nekilnojamojo turto dydis

Šiuo atveju tai buvo nuotolinio mokymosi ir darbo vaizdo transliacijų platformose dirbantys ir besimokantys milijonai vartotojų.

Įvykę saugos incidentai ir aktyvuotos saugą užtikrinančios funkcijos platformos patogumo iš esmės nepakeitė, bet sumažino jos patrauklumą vartotojams. Vertinant iš kibernetinės saugos perspektyvos, visos paminėtos platformos pastaruoju metu susiduria su saugos problemomis. Kokių konkrečių saugumo spragų įžvelgtumėte? Kalbant apie verslą, akivaizdu, kokiais tikslais gali būti Zoom narys nera kenksmingas dalyvauti klausytojo role verslo virtualiame susitikime ar tiesiog atsisiųsti įrašytą verslo susitikimą.

Tačiau klausimas, kokius vertingus duomenis galima gauti, prisijungus prie pamokos, paskaitos ar užvaldžius mokymui skirtą paskyrą, yra aktualesnis.

Tokios galimybės leidžia, pavyzdžiui, skleisti tam tikrą ideologinę medžiagą, demonstruoti nepriimtiną turinį. Dėl technologinių aspektų ir nedidelės švietimo įstaigų darbuotojų patirties, kai kurios tokios atakos buvo identifikuojamos kaip nepaklusnių mokinių ar studentų pasirodymas. Apsisaugoti nuo tokių atakų buvo galima, susitikimams priskiriant slaptažodį, be kurio piktadarys, sugeneravęs susitikimo ID, nebūtų galėjęs prisijungti.

ALKOTOX tabletes lietuvoje - 12X HD ZOOM LENS KIT

Vaizdo transliacijų platformų saugumą galima būtų išskirti į dvi dalis: kokias galimybes valdyti saugą turi patys vartotojai ir technologinė platformos sauga. Vartotojas ir susitikimų iniciatorius iš dalies saugumą gali kontroliuoti įrankyje ar platformoje esančiomis funkcinėmis galimybėmis. Vis dėlto viešinti ir dalintis privačiais duomenimis nevertėtų, jei nėra tiksliai žinoma, kaip paslaugos yra valdomos.

Svarbiausia taisyklė — nedemonstruoti ir nekalbėti to, ko nenorėtumėte, kad pamatytų ar išgirstų svetimi.

Gerbiamasis skaitytojau,

Jei yra poreikis dalintis svarbiais dokumentais ar privačia informacija, tai galima atlikti ir kitais kanalais, o susipažinus su informacija, esančia dokumentuose, aptarti konferencinių pokalbių metu. Zoom narys nera kenksmingas ekrane matomu vaizdu reikėtų,tik identifikavus visus dalyvius, nes apsaugoti informaciją nuo nutekinimo, dalyvaujant on line susitikimuose, neįmanoma.

  • Nariu vaizdo irasu nuotrauku matmenys
  • Kaip suzinoti, koks yra vyru dydis

Ekrane matomą vaizdą galima fiksuoti telefonu ar ekraną fiksuojančia programine įranga. Vartotojai ir susitikimų šeimininkai turi valdyti savo duomenis, dalintis tik aktualiu langu, o ne visu ekranu. Siekiant išvengti netikėtų situacijų, kai vaizdo transliacijos metu kameros matymo lauke gali atsirasti objektų, patenkančių po privatumo apibrėžimu ar trukdančių susitikimui, verta naudoti fono paveikslėlį ar fono suliejimo funkciją, kad matytųsi tik susitikimo dalyvis.

Taip pat egzistuoja galimybė taikyti vandens ženklą-parašą ir garsui.

Į ką turėtų atkreipti dėmesį vartotojai, norėdami apsaugoti asmeninius duomenis? Kiekvieną susitikimą patarčiau apsaugoti slaptažodžiu.

Vilniaus miesto savivaldybė - Dažniausiai užduodami klausimai

Taip pat naudoti laukimo kambarį, valdyti priimamus į susitikimą dalyvius. Dar geriau — naudoti skirtingą ID ir slaptažodį kiekvienam susitikimui.

Zoom narys nera kenksmingas Kaip padidinti nari ir pries

Piktavaliai jau išmoko po susitikimo nuoroda slėpti nuorodą į kenksmingą puslapį. Dėl šių priežasčių galima susitikimo nuorodą ir slaptažodį įtraukti atskirai vienoje žinutėje, siunčiant pakvietimą elektroniniu paštu.

Savivaldybė

Susirinkus visiems dalyviams, galima užrakinti susitikimą, jog nauji dalyviai prisijungti neturėtų galimybių. Esant poreikiui, tam tikrus dalyvius laikinai galima patalpinti į laukimo kambarį.

Jeigu nėra poreikio arba kol jo nėra, išjungti galimybę susitikimo dalyviams dalintis ekranu. Be to, riboti failų tipus, kurie būtų leistini dalintis susitikimo metu. Žinoma, reikėtų nesidalinti susitikimų ir konferencijų nuorodomis viešai prieinamuose resursuose ir socialiniuose tinkluose.

Kitas dalykas — dalyviams, esantiems iš tos pačios ugdymo institucijos ar įstaigos, leisti prisijungti tik iš nurodyto domeno pagal elektroninį paštą.

O jei būtų daromas susitikimo vaizdo įrašas, reikėtų iš anksto apgalvoti, kur jis bus saugomas.

Taip pat reikėtų nepamiršti dviejų faktorių autentifikacijos. Ją būtina įgalinti, norint apsaugoti savo paskyrą.