Narys priartinti ir po
Mindaugas Puidokas, Mišrios Seimo narių grupės narys, į Seimą išrinktas Kaune vienmandatėje Aleksoto-Vilijampolės rinkimų apygardoje: Ši vizija jau svarstoma 20 metų, ir akivaizdu, kad per tą laiką abu miestai augo ir stiprėjo. Du miestai gali ir turi bendradarbiauti, pavyzdžiui, diegiant vieningo bilieto sistemą, pritraukiant daugiau turistų ir kitose srityse, tačiau kas dėl darbo vietų, sumokėtą GPM nuo darbo vietos į savivaldos biudžetą bei kitus ekonominius rodiklius, miestai visada bus konkurentai, o ne bendradarbiai. Manau, kad jie visi gali tartis, bet labai svarbu yra Vyriausybės palaikymas, ne tik vieno miesto, kaip dabar matome, kad dažnai premjeras Saulius Skvernelis myli Kauną, mažiau myli Vilnių. Tarkime, ši sistema galėtų negalioti prezidentui, Seimo pirmininkui, premjerui, bet kitų algoms ši tvarka turėtų galioti.
Dvimiesčio idėja Seimo narių – vilniečių ir kauniečių – akimis
Paprastai žmonės nori ne tik mažinti parlamentarų skaičių, kas tiesiog išreiškia bendrą pyktį parlamentarų atžvilgiu ir prastą jų darbo įvertinimą, bet ir palikti tik vienmandates apygardas. Gali būti, kad tuo keliu ir eitume. Man keista, kai tikrąsias referendumo priežastis bandoma užmaskuoti paaiškinimais, kurie dažnai kertasi tarpusavyje.
CS50 2015 - Week 4, continued
Pavyzdžiui, viena kitai prieštarauja dviejų referendumų logika: Seimo narių skaičių norime mažinti dėl to, kad gyventojų mažėja, o pilietybės išsaugojimu — didinti piliečių skaičių. Taigi, piliečių daugiau, Seimo narių mažiau? Tikroji Seimo mažinimo iniciatyvos priežastis, kuri galėtų būti valdančiųjų aiškiai įvardinta, yra tokia: tiesiog žmonės to nori.
Tai pakankama priežastis, kam valdantiesiems tai slėpti? Kodėl kyla noras mažinti Seimo narių skaičių? Man tai lieka paslaptis, nors daugybę kartų esu šią mintį girdėjusi iš tyrimų metu kalbinamų žmonių.
Žmonės vis būna nepatenkinti išrinktu Seimu. Kai kuriems atrodo, kad atranka kažkokia neteisinga, neleidžianti atsirinkti geriausiųjų, dėl to ir sklando idėjos, kaip pagerinti parlamentą — pakeisti rinkimų sistemą ar sumažinti Seimo narių skaičių.
Dabartiniame Seime tik vienas parlamentaras nesulaukęs ies — Marius Matijošaitis. Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė abejoja, ar leidus kandidatuoti nuo erių, Seimą užplūstų jauni parlamentarai.
Parlamentarai nuo 21-erių – ar amžiaus ribos sumažinimas padės politiką priartinti prie jaunimo?
Pasak Seimo vadovės, daugumoje šalių kandidatuoti į nacionalinius parlamentus galima nuo os. Todėl V. Ščiavinsko nuotrauka iš archyvo Daugiau nuotraukų 1 Jun 20,PM, atnaujinta Mar 5,AM Už įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 26 Seimo nariai, 6 buvo prieš, susilaikė 27 parlamentarai. Vis dėlto jis siūlo vertinti visų politikų, politinio pasitikėjimo tarnautojų, valdininkų algas ir jos, ekonomisto manymu, turi būti padidintos.
Tai reikia padaryti dėl dviejų priežasčių.
- Ramonaitė: pykčio išliejimas Seimo mažinimo referendume nieko nesprendžia LR Seimas.
- Patarimai Kaip padidinti nari
- Dvimiesčio idėja Seimo narių – vilniečių ir kauniečių – akimis | laisvalaikistau.lt
Pirma, reikia pritraukti į politiką labiau kvalifikuotų asmenų, turinčių patirties, kuriems perėjimas iš verslo ar akademinės veiklos į politiką apsimokėtų ir finansiškai. Profesorius tikino, kad politikų algas reikia didinti sistemiškai, tai yra numatyti naują darbo užmokesčio apskaičiavimo mechanizmą, kuris skatintų daugiau, efektyviau dirbti.
Seimo nariai siūlo pusę savivaldybių tarybų narių rinkti vienmandatėse apygardose
Gruževskio manymu, Seimo narių ir kitų politikų algos galėtų būti padalytos į dvi dalis — pastoviąją ir kintamąją. Pastoviąją dalį, pasak ekonomisto, sudarytų pareiginė alga, priedas už darbo valstybės tarnyboje stažą, o kintamoji dalis galėtų būti susieta su realiais darbais.
Ši atlyginimo dalis galėtų būti peržiūrima kas pusę metų.
Spausdinti Dvimiesčio idėja Seimo narių — vilniečių ir kauniečių — akimis K. Į politinę darbotvarkę siūloma sugrąžinti Vilniaus—Kauno dvimiesčio projektą. Seimo vicepirmininkas liberalas Jonas Liesys ir kiti Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Juozas Baublys, Jonas Varkalys ir Ričardas Juška įregistravo nutarimo projektą, kuriuo siūlo Vilniaus-Kauno dvimiesčio projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu, o Vyriausybei siūloma pradėti organizuoti Vilniaus—Kauno dvimiesčio projekto įgyvendinimą.
Šioje dalyje turėtų atsispindėti politiko realūs darbai. Reikia nustatyti kriterijus, pagal kuriuos būtų skaičiuojama ši kintamoji atlyginimo dalis.
A. Ramonaitė: pykčio išliejimas Seimo mažinimo referendume nieko nesprendžia
Tarkime, ši sistema galėtų negalioti prezidentui, Seimo pirmininkui, premjerui, bet kitų algoms ši tvarka turėtų galioti. Tokiu būdu reikia didinti politikų atlyginimo priklausomybę nuo jų aktyvumo ir realaus darbo rezultato.
EP pranešėjas Damian Drăghici Antradienį europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos, kuria rekomenduojama labiau įtraukti Europos Sąjungos aspektą į mokyklų programas, kad piliečiai būtų geriau informuojami apie Europos vienijimo projektą, skatinami į jį įsitraukti ir aktyviai juo domėtis. Jūsų pranešime teigiama, kad jei jauni žmonės būtų geriau informuoti apie ES, jie labiau domėtųsi ir būtų labiau įsitraukę į Europos projektą. Ar nemanote, kad tai pernelyg supaprastinas stiprėjančio euroskepticizmo ir politinės apatijos kai kuriose šalyse vaizdas? Aš taip nemanau. Apklausos duomenimis44 proc.
Pavyzdžiui, Seimo vienmandatininkai rodo aktyvumą, važinėja į susitikimus su gyventojais. Tačiau jis dažnai pateikiamas nevientisai, ne laipsniškai, per bendrai, programoms trūksta nuoseklumo ir papildomumo su kitais mokomais dalykais.
Kaip žmogus gali priartinti savo šeimos narius
Žinoma, ši sritis paremta subsidiarumo principu, o ES kompetencija švietimo srityje labai ribota. Manau, kad projektas yra realus, tačiau gyvename demokratiškoje valstybėje, tad gyventojų nuomonė yra prioritetas. Rasa Budbergytė, Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, vilnietė: Vilniaus—Kauno dvimiesčio idėja buvo svarstoma dar metais, buvo net kai kas padaryta greitesnis traukinys suartinant du miestus.
Seime naujai registruotas nutarimo projektas, kaip ir šios idėjos parlamentinės paramos grupė, man yra ne kas kita kaip dirbtinė tik pačios idėjos reanimacija. Idėja puiki, bet jos realizavimas gana sudėtingas.
Parlamentarai nuo erių — ar amžiaus ribos sumažinimas padės politiką priartinti prie jaunimo? Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Konstitucijos pataisą, kuri leistų į parlamentą kandidatuoti nuo erių metų, Seimas turėtų svarstyti dar šioje sesijoje. Šiuo metu Lietuva viena iš keturių valstybių nacionaliniam parlamentui taikanti erių metų amžiaus ribą.
Andrius Mazuronis, Mišrios Seimo narių grupės seniūnas, vilnietis: Manau, šį projektą įgyvendinti taip, kaip ji supranta nutarimo projekto teikėjai, yra nerealu dėl labai paprastos priežasties: tokio projekto įgyvendinimas reikalautų vienos iš savivaldybių tikėtina, mažesniosios — Kauno atsisakyti dalies savo teisių ir funkcijų bei jas perleisti Vilniui. Tai labai mažai tikėtina ir realu nebent popieriuje.
- Algos parlamente kelia šypseną ir patiems Seimo nariams, ir ekonomistams: tautos išrinktųjų atlyginimus siūlo skaičiuoti kitaip Gytis Pankūnas, LRT.
- Is kuriu nario dydis sumazeja
- Seimo nariai siūlo pusę savivaldybių tarybų narių rinkti vienmandatėse apygardose - DELFI
Du miestai gali ir turi bendradarbiauti, pavyzdžiui, diegiant vieningo bilieto sistemą, pritraukiant daugiau turistų ir kitose srityse, tačiau kas dėl darbo vietų, sumokėtą GPM nuo darbo vietos į savivaldos biudžetą bei kitus ekonominius rodiklius, miestai visada bus konkurentai, o ne bendradarbiai. Aušrinė Armonaitė, Mišrios Seimo narių grupės seniūno pirmoji pavaduotoja, vilnietė: Visų pirma, man atrodo, kad svarbu ne nutarimai prieš Seimo rinkimus, o tai kaip šalies miestams bendradarbiauti įgyvendinant strateginius Lietuvos projektus — ar tai būtų susisiekimo projektai, tarkime, geležinkelis, oro uostai, ar tai būtų investicijų pritraukimas.
Manyčiau, norint išlikti konkurencingiems, kad turėtume pranašumą prieš Lenkiją, prieš Baltijos valstybes ar net ir Skandinavijos valstybes, tas bendradarbiavimas tarp Vilniaus ir Kauno yra būtinybė.
Dar daugiau pasakyčiau: mums reikia galvoti, kaip įtraukti Klaipėdą į tą bendradarbiavimą. Tačiau tikrai ne Seimo nutarimais, o realiais veiksmais tiek Vyriausybės, tiek savivaldybių tai galima padaryti.
👶 Kaip žmogus gali priartinti savo šeimos narius
Tą reikėtų daryti jau dabar, turint omenyje ES investicijas naujojoje perspektyvoje. Beje, Vilnius daug prarado šitos Vyriausybės ir kai kurių Seimo narių dėka.
Svarbu yra ne skaidyti Lietuvą į dvi Lietuvas, o tolygiai tas investicijas paskirstyti, ir man atrodo, kad iš Vilniaus ir Kauno partnerystės galėtų gimti visai valstybei gerų dalykų.