Naftos padidinimas Narys

Arabų narės taip pat įtraukė Nyderlandus, Portugaliją ir Pietų Afriką į embargą. Šiaip ar taip, toks žingsnis pakeltų kainas ir išeitų į naudą gamintojų grupės konkurentams. Regis, Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas buvo vienintelis, kuriuo Saudo Arabijos princas pasitikėjo pakankamai, kad apie sprendimą pasakytų iš anksto. OPEC uždirbo šimtus milijardų dolerių naftos pelno kai naftos kaina pakilo į viršų , valstybės narės mato didelę ilgalaikę riziką jų lietaus žaliavų investicijoms ir karvėms grynaisiais pinigais.

Kitus metus pasitiksime su brangesne nafta Pastaruoju metu naujienų nešykšti nei didieji centriniai bankai JAV ir euro zonoje, nei OPEC ir kitos naftą išgaunančios šalys. Europos centrinis bankas ECB praeitą ketvirtadienį nutarė pratęsti kiekybinio skatinimo programą, iš JAV Federalinės rezervų sistemos FED artimiausiu metu tikimasi bazinės palūkanų normos padidinimo.

Tuo metu OPEC ir kitų naftą išgaunančių šalių susitarimas mažinti gavybą stumia aukštyn naftos kainą — uosius pasitiksime su brangesne Naftos padidinimas Narys ir brangesniais degalais. ECB nepatenkintas ekonomikos plėtra Pagrindinė praėjusį ketvirtadienį įvykusio ECB susitikimo naujiena — sprendimas pratęsti kiekybinio skatinimo vertybinių popierių supirkimo programą — ne visai atitiko finansų rinkos dalyvių lūkesčius. Programa buvo pratęsta devyniems mėnesiams, iki ųjų gruodžio, tačiau pastebimai — nuo 80 iki 60 mlrd.

  • Ka pirkti prezervatyvus del nario dydzio
  • Kaip rodo pavadinimas, OPEC sudaro 13 didžiausių pasaulyje naftą eksportuojančių šalių, kurios kartu koordinuoja tarptautines naftos kainas ir politiką.
  • Dauguma kitų narių norėjo juos palikti nepakeistus, nes koronavirusas vis dar smukdo pasaulio ekonomikas, o paklausos atsigavimas išlieka pažeidžiamas.
  • Kurie padidino varpos apzvalga
  • „Bloomberg“: tikroji Saudo Arabijos netikėto naftos gamybos sumažinimo kaina - DELFI Verslas

Šios programos efektas gali smarkiai nesiskirti nuo to, koks būtų buvęs pratęsus programą šešiems mėnesiams visa apimtimi, kaip rinkų dalyviai ir prognozavo, tačiau rinkų reakcija į ECB vadovo Mario Draghi kalbą buvo ryški — užfiksuotas tiek palūkanų normų, tiek ir euro kilimas. Tačiau netrukus ir palūkanų normos grįžo atgal, ir euras nukrito atgal — į dvejų metų žemumas.

Vis dėlto, remiantis ECB sprendimu, galima daryti išvadą, kad jis vis dar nėra patenkintas euro zonos ekonomikos plėtra, nerimą kelia ir infliacijos lygis, todėl išėjimas iš itin laisvos monetarinės politikos dar nėra ir didžiąją metų dalį nebus ECB darbotvarkėje. Tam tikra tikimybė, kad ECB didins bazinę palūkanų normą, gali Naftos padidinimas Narys ne anksčiau kaip aisiais, taigi realus didinimas turbūt neturėtų būti laukiamas anksčiau nei metais.

Iki palūkanų didinimo ECB pirma turės baigti kiekybinio skatinimo programą — tik tada galėsime pradėti svarstyti kokias nors palūkanų didėjimo galimybes.

NAFTA-- A Twenty Year Assessment with David Shirk -- 20 Years After NAFTA

Dar metus vyksianti kiekybinio skatinimo programa ir net horizonte nesimatantys kiti ECB veiksmai monetarinės politikos griežtinimo kryptimi mažiausiai pusmetį laikys euro zonos šalių vyriausybių vertybinių popierių palūkanas bei visą EURIBOR kreivę rekordinėse žemumose, ir nuo neigiamų palūkanų euro zonoje kitais metais dar neturėsime prabangos atprasti.

Naftą išgaunančių šalių susitarimas Auginti infliaciją, o kartu — ir daryti įtaką ECB sprendimams, turėtų augsiančios degalų kainos, kurias į viršų stums po OPEC šalių narių ir ne narių Naftos padidinimas Narys brangstanti nafta. OPEC šalių narių susitikimas su ne narėmis buvo suplanuotas lapkričio 30 d. Narių ir ne narių posėdžio rezultatas nustebino rinkas — OPEC nepriklausančios valstybės planuoja palaikyti gavybos mažinimo planą ir ketina prie OPEC 1,2 mln.

Užtikrintumo susitarimui prideda ir tai, kad prie gavybos apimčių karpymo žada prisidėti ir tokios valstybės kaip Rusija bei Saudo Arabija.

Naftos pasaulio galingieji tarsis, ką daryti su gavyba

Taip, tebeišlieka rizika dėl susitarimo vykdymo tvarumo — kad ir kaip ten būtų, sukoordinuoti 22 valstybių veiksmus ir užtikrinti, kad nė viena nesukčiautų ir vykdytų įsipareigojimus, bus nemenka užduotis. Iš FED laukiama palūkanų didinimo Dar viena labai laukiama naujiena — trečiadienį vyksiantis JAV Federalinės rezervų sistemos FED susitikimas, kurio metu laukiama pirmo po ilgesnės pertraukos bazinės Naftos padidinimas Narys normos didinimo.

  1. Cigaretes ir nario dydis
  2. Vaikinu nariu dydis
  3. Kitus metus pasitiksime su brangesne nafta Pastaruoju metu naujienų nešykšti nei didieji centriniai bankai JAV ir euro zonoje, nei OPEC ir kitos naftą išgaunančios šalys.
  4. „Biržos laikmatis“: augant įtampai tarp OPEC narių, pinga nafta - LRT
  5. Naftos pasaulio galingieji tarsis, ką daryti su gavyba - Verslo žinios

Tokį rezultatą finansų rinkos jau yra įskaičiavusios į dabartines finansinių priemonių kainas, euro ir JAV dolerio kursas taip pat atspindi tokius lūkesčius. Jeigu FED, kaip tikimasi, padidins bazinę palūkanų normą, tai reikš, kad ekonomikos ir darbo rinkos plėtros rodiklius FED vertina kaip priimtinus.

Taip pat bus laukiama bet kokių komentarų dėl tolesnių FED planų didinti bazinę palūkanų normą kitais metais. Akcijų rinkoms kone kasdien skaičiuojant naujus rekordus, kol kas nesimato kalėdinio išsipardavimo, ir būtent FED veiksmai bei retorika šį trečiadienį gali lemti metų pabaigos kryptį akcijų rinkose.