Malda uz didejanti nari.

Tačiau vis dar turime brangiai už tai mokėti. Paimtas jo mėginys, jau gautas atsakymas iš Vilniaus laboratorijos — šernas afrikiniu kiaulių maru nesirgo. Vyras, gimęs metais, pranešė, kad sausio 1 — osios naktį Biržų rajone pažįstamas vyras, gimęs metais, žodinio konflikto metu sudavė į veidą ir šoną.

Aš visada buvau pasirengęs važiuoti tiesiog bet kur. Domingo Avellaneda Cabanillas. Jau daugiau nei šešiolika metų Lietuvoje gyvenantis Pumpėnų Švč.

Marijos Škaplierinės parapijos klebonas Panevėžio vyskupijoje atlieka kunigo egzorcisto tarnystę, o taip pat yra ir aktyvus ateitininkas.

Kodėl Lietuva? Anot kun.

Reinholdas Moras Tikintieji rinkosi švęsti bendrystės jaukioje agapėje Sausio 18—25 dienos visame pasaulyje paskelbtos maldos už krikščionių vienybę aštuondieniu. Tą savaitę ypatingu Gailestingumo jubiliejaus ženklu tapo ekumeninės pamaldos.

Domingo, Įsikūnijusio Žodžio kongregacijos prioritetas yra dirbti ten, kur yra didžiausias poreikis. Todėl vienuolijos įkūrėjas kun. Carlos Miguel Buela didelį dėmesį skyrė šalims, nukentėjusioms nuo okupacijos. Jis buvo įsitikinęs, kad šiose šalyse ypatingai svarbu atgaivinti persekiojimų ir sunkumų užgožtą žmonių tikėjimą. Be to, kongregacijos įkūrėjui buvo svarbu lietuviams grąžinti savotišką duoklę už jų tarnystę Argentinoje.

Antrojo pasaulinio karo metu daug lietuvių keliavo per Vokietiją į Ameriką. Kadangi laivai į Ameriką buvo sausakimši ir, nepavykus gauti bilieto į vieną laivą, kito galėjo tekti laukti mėnesį ir ilgiau, žmonės keliaudavo ir į Braziliją ir Argentiną.

Domingo, jiems tiesiog rūpėjo kuo greičiau iškeliauti ten, kur saugu. Taip Argentiną pasiekė virš trijų šimtų tūkstančių lietuvių, tarp kurių buvo ir kunigų.

  1. Johannesas Fichtenbaueris. Dėl ko verkia Dievas? (II) - laisvalaikistau.lt
  2. Brangūs Parapijiečiai, mieli tikintieji ir geros valios broliai ir seserys, visų mūsų sutelktoje bendrystėje prabėgo dar vieneri šv.
  3. Koks narys yra optimalus storas
  4. Trečiadienį Algirdas Balčytis palydėtas į Amžinojo poilsio vietą - Pamarys

Argentinoje jie įkūrė lietuviškas parapijas, kuriose aptarnaudavo ne tik lietuvius, bet ir vietinius gyventojus. Kunigas Domingo Avellaneda pasakoja, kad kongregacija misijai Lietuvoje Malda uz didejanti nari apsistoti Panevėžio vyskupijoje.

Kodėl turėčiau ateiti į ekumenines pamaldas?

Paklausę tuometinio Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko, kurioje parapijoje jų tarnystė būtų reikalingiausia, kongregacijos nariai atsidūrė Pumpėnuose, čia skaičiuoja jau septynioliktus savo tarnystės Lietuvoje metus. Šiuo metu Pumpėnuose darbuojasi trys Įsikūnijusio Žodžio kongregacijos kunigai argentiniečiai, o jiems talkina trys Panevėžyje įsikūrusios šios kongregacijos seserys vienuolės lietuvė, amerikietė ir ukrainietė.

Pašnekovas pasakoja, kad pirmą kartą atvykus į Lietuvą pasitiko dvidešimt penkių laipsnių šaltis. Dėl vykusių remonto darbų nebuvo galimybės iš karto apsigyventi Pumpėnuose, todėl atvykę kunigai dar kurį laiką gyveno pas seseris vienuoles Panevėžyje. Gerai, įsidėjau vieno ir kito, kas buvo arčiausia.

Sumaišiau, valgau, pradėjo pykinti — neskanu. Kunigas Domingo sako, kad, nors pažintis su lietuvišku maistu buvo sudėtinga, tačiau ilgainiui jis ėmė patikti.

Trumpos naujienos

Apsigyvenus Pumpėnuose nemažą galvosūkį kėlė ir žiemos išdaigos. Besibaimindami, kad plikledis gali tapti į šv. Mišias atvykstančių parapijiečių nepageidaujamų traumų priežastimi, kunigai bandė ledą įveikti pagaliais. Pagalvokit, kas čia yra? O kas yra ledas?

Daktaras, LŽS narys Lietuvos valstybė, lietuviai nuo seno garsėjo tolerancija skirtingo tikėjimo žmonėms. Tai skirtingų tikėjimų ir tautybių žmonių nuomonė. Po Nikono reformos nuo persekiojimų iš carinės Rusijos į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę bėgo sentikiai.

Šaltas vanduo. Kas jį tirpdo?

Kodėl turėčiau ateiti į ekumenines pamaldas? Tradiciškai Maldų už krikščionių vienybę savaitė šiaurės pusrutulyje švenčiama 18—25 sausio. Šią datą siais pasiūlė Paul Wattsonas, nes ji simboliškai apjungia šv. Petro katedros šventę ir apaštalo Pauliaus atsivertimo dieną. Paprastai šiame laikotarpyje vyksta ekumeninės pamaldos, kurių metu drauge meldžiasi įvairių konfesijų krikščionių vadovai.

Tai kibirais pylėm šilto vandens, o po penkių minučių viskas sušalo, padarėm čiuožyklą. Galiausiai, kaip dar vieną rimtą iššūkį kun.

Apie projektą

Domingo įvardijo kalbos barjerą. Sakau, man reikia išmokti ilgesnį sakinį, kad pasakyčiau, kai ji ateis į Mišias. Aš mokėjau, pavyzdžiui, aukštas—žemas, baltas—juodas, daug—mažai, patiko—nepatiko.

Mokiausi antonimus ir sinonimus, kad būtų paprasčiau prisiminti. Nežinojau, ką daryti, kaip paaiškinti! Pasak dvasininko, parapijiečių pagalba buvo ypač reikalinga pradėjus gyventi Lietuvoje, jie labai prisidėjo sukuriant tokią aplinką, kuri leidžia jaustis kun. Domingo jaustis savu ir vadinti Lietuvą namais. Kunigas sako, kad dažnai tenka susitikti žmonių, kurie Malda uz didejanti nari Įsikūnijusio Žodžio kongregaciją Lietuvoje girdi pirmą kartą.

Domingo sako, kad ir Argentinoje ši vienuolija nėra labai populiari, jos nariai vyksta į misijas, todėl pašvęstojo gyvenimo narių, dirbančių už šios šalies ribų, yra daugiau, nei besidarbuojančių jos viduje. Trumpai supažindindamas su kongregacijos charizma kunigas sako, kad ji panaši į kokteilį: čia buvo pritaikyta tai, kas įkūrėjui labiausiai patiko kituose vienuolynuose. Pavyzdžiui, iš dominikonų permtas prioritetas mokslui, iš jėzuitų — ignaciškojo dvasingumo rekolekcijos, iš pranciškonų — neturto įžadas, o liturgija — iš benediktinų.

  • Sekso nario matmenys Vaizdo stebejimas
  • Apie projektą | Šv. Juozapo parapija
  • Aš visada buvau pasirengęs važiuoti tiesiog bet kur.
  • Pašvęstasis gyvenimas Lietuvoje - Super User

Kaip šios Įsikūnijusio Žodžio kongregacijos išskirtinumą kun. Domingo įvardijo ypatingą ryšį su Eucharistija: pagal regulą vienuoliai kasdien turi valandą laiko skirti adoracijai. Dėl to, kad įkūrėjas sakė — taip, mes galim sugalvoti kokį nors gražų abitą, su kapišonu, su herbu, bet labai reikia, kad pasaulis matytų gerų kunigų.

Anot Pumpėnų parapijos klebono, gatvėje retai pamatysi kunigą,nešiojantį sutaną, o tai juk Penio dydzio vertinimas, kurio šiuo metu ypatingai reikia. Pasak kun. Domingo, įkūrėjas kun.

Carlos Miguel Buela buvo paklaustas, kodėl Įsikūnijusio Žodžio kongregacijoje atsiranda tiek daug pašaukimų, kai tuo tarpu kiti vienuolynai dėl pašaukimų stokos nyksta? Jis atsakė, kad veikiausiai dėl to, kad parodo, kokia iš tiesų yra kunigystė, kad ji yra kryžius ir sunkumai.

Kodėl turėčiau ateiti į ekumenines pamaldas? - laisvalaikistau.lt

Juk gali daryti tą patį ir būdamas pasaulietis, tik Malda uz didejanti nari blogiau — turi atsisakyti šeimos. Pašnekovas pakartoja savo kongregacijos įkūrėjo žodžius, sakydamas, kad kunigystė, tai — kryžius, tačiau dėl jo verta visa paaukoti, o už tai džiaugsmu atlyginama šimteriopai.

ATGAILOS MALDA

Kunigas Domingo sako sutinkantis Lietuvoje nemažai žmonių, turinčių pašaukimą, tačiau bijančių į jį atsiliepti.