Maistas ir padidinimas narys

Robert van Otterdijk, Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos FAO pareigūnas Vartotojai ir maisto švaistymas: nieko čia nepadarysi? Ingela Morfeldt, Malmės savivaldybė Švedija Diskusija ir išvados Lietuvos vartotojų instituto suburtą 6-ių šalių iniciatyvą remia Europos Sąjunga. Jo teigimu, čia turi būti užfiksuotas principas, kad žemės ūkio produkcija turi būti sunaudojama ir utilizuojama, o ne išmetama. Kol kas maisto sektorius visa maisto tiekimo grandinė dar nepripažintas ypač svarbiu, tuo klausimu teks padirbėti ir šiais metais, bet tai, kad maisto produktų gamintojai įtraukti į prioritetinį sąrašą skiepijimui nuo koronaviruso, jau nemažas žingsnis šia kryptimi. Ir čia vienas pagrindinių uždavinių — pakuočių ir pakuočių atliekų surinkimo ir tvarkymo teisinis reguliavimas, kad būtų sukurta skaidri, subalansuota pakuočių atliekų tvarkymo sistema.

Praėję metai pažymėti dviem svarbiausiais įvykiais — pandemija ir Asociacijos veiklos metis — jie kaip raudona gija žymėjo visus renginius ir veiklas.

Kol kas maisto sektorius visa maisto tiekimo grandinė dar nepripažintas ypač svarbiu, tuo klausimu teks padirbėti ir šiais metais, bet tai, kad maisto produktų Maistas ir padidinimas narys įtraukti į prioritetinį sąrašą skiepijimui nuo koronaviruso, jau nemažas žingsnis šia kryptimi. Šiais metais toliau bus tęsiami pernai pradėti darbai.

Vienas iš pagrindinių tikslų — atstovauti Asociacijos nariams siekiant sukurti palankią aplinką verslui. Ir čia vienas pagrindinių uždavinių — pakuočių ir pakuočių atliekų surinkimo ir tvarkymo teisinis reguliavimas, kad būtų sukurta skaidri, subalansuota pakuočių atliekų tvarkymo sistema.

Kita svarbi veiklos kryptis — maisto produktų ženklinimas ir sudėties gerinimas, kad vartotojai galėtų pasirinkti jiems patinkančių produktų, nepasimesdami tarp painaus ir sudėtingo žymėjimo. Beje, tapti Asociacijos nariais kviečiami ne tik ilgas veiklos tradicijas turintys maisto gamintojai, bet ir mažos inovatyvios įmonės, startuoliai, kurie jau mielai dalyvauja Asociacijos renginiuose.

Jiems tai galėtų būti puikus tramplinas siekiant platesnio pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Kitas šių metų Asociacijos veiklos tikslas suburti platesnį narių ratą, siekiant kuo plačiau ir reprezentatyviau atstovauti maisto pramonės interesams.

Kartu su naująja biologinės įvairovės strategija ji prisideda prie ES tikslo iki m. Ja taip pat siekiama ES maisto sistemą padaryti tvirtesnę ir atsparesnę tokioms krizėms kaip COVID, pasikartojančioms stichinėms nelaimėms, tokioms kaip potvyniai, sausros. Tai padės valstybėms narėms didinti ekologiškų produktų pasiūlą ir paklausą. Eurobarometro apklausos duomenimis, renkantis maistą europiečiai prioritetą teikia produkto kilmei 53 proc.