Didejantis narys kaip geresnis

Dažnas nedaug žino ar nesusimąsto, kokį indėlį darbo sąlygų gerinime bei darbuotojų teisių gynime profsąjungos atlieka įmonėje, šakos ar šalies lygiu. Jeigu nuspręsta pradėti vakcinuoti tam tikrus teisinės sistemos dalyvius — teisėjus, ir dalyje savivaldybių teisėjai jau vakcinuojami, kodėl nuošalyje paliekami kiti teisinės sistemos nariai?

Dauguma darbuotojų, ne tik kurie pradeda savo darbinę karjerą, bet ir tie, kurie jau turi ilgametę darbo patirtį, dažnai nepagalvoja apie daugelį svarbių dalykų, kurie vėliau įgauna ypatingą reikšmę.

Tarp jų ir apie narystę profsąjungose. Dažnas nedaug žino ar nesusimąsto, kokį indėlį darbo sąlygų gerinime bei darbuotojų teisių gynime didejantis narys kaip geresnis atlieka įmonėje, šakos ar šalies lygiu.

Tėvų dėmesiui: vakcina nuo meningokokinės infekcijos jau pasiekė Lietuvą 40 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ULAC medikai atkreipia keliautojų dėmesį, kad prieš vykstant į minėtas užsienio šalis, reikėtų pasirūpinti savo ir savo vaikų skiepais.

Jau iš vaikiškos pasakėčios žinome, kad vieną šakelę lengva perlaužti, tačiau pabandykite perlaužti visą ryšulį! Taip ir darbo santykiuose — direktoriui ar vadybininkams daug lengviau derėtis su kiekvienu darbuotoju atskirai, nes jis neturi su kuo pasitarti, vieną darbuotoją lengviau įkalbėti ar jam prigrasinti, tačiau visai kitaip jis elgiasi su organizuotu kolektyvu.

Sergamumas tymais Europoje ir toliau didėja: į kokias šalis geriau nevykti?

Tuomet tenka įsiklausyti ir Normalus narys dydis 13 darbuotojų reikalavimus. Per dvidešimt Nepriklausomos Lietuvos metų profsąjungų vaidmuo ir veikla smarkiai pasikeitė.

Lietuvių, vykstančių apsipirkti į Lenkiją srautai - kas tai ir kodėl tai? [2016-04-25]

Socialinių garantijų užtikrinimą perėmus valstybės institucijoms, profsąjungos daugiau dėmesio skiria su darbo santykiais, o ne su socialine rūpyba, susijusiai veiklai. Lietuvos profsąjunga yra organizacija, kuri gina mūsų — darbuotojų — teises.

Darbuotojas neturi didejantis narys kaip geresnis, kol problemos susikaups, reikia galvoti apie tų problemų sprendimą kaip galima greičiau.

Čia profsąjungos ir galėtų padėti - profsąjunginė narystė yra tam tikras apsidraudimas, kai rūpinamasi Jumis. Iš pirmo žvilgsnio geros darbo sąlygos ir mieli vadovai staiga ima keistis įmonei keliant kitokius tikslus ar pertvarkant gamybą.

 • Nauju technologiju didinimas
 • Pensijos kitais metais turėtų didėti vidutiniškai 34 Eur - Verslo žinios
 • Человеческий мозг удивителен.
 • Я надеялся, что ты поможешь мне решить эту загадку.

Tuomet darbuotojas turi pasirinkti — ar sutikti su blogėjančiomis sąlygomis, augančiu darbo krūviu, mažėjančiu ar vėluojančiu o kartais ir nemokamu atlyginimu. Į profsąjungas reikia kreiptis neatidėliojant, organizuotis ir bandyti spręsti kylančias problemas kartu su profesionalais. Gera žinoti, kad bet kada galite paskambinti jūsų profsąjungai ir paprašyti pagalbos.

Šimonytė: didėjant vakcinų kiekiui, laikas judėti amžiaus lentelėje žemyn

Jūsų profsąjunga suteikia informaciją, konsultuoja, padeda suformuluoti reikalavimus ir spręsti problemas. Jei jūsų teisė, susijusi su darbiniais santykiais yra pažeidžiama, profsąjunga jums suteiks teisinę pagalbą, konsultuodami patys ar samdydami teisininką atstovauti jus, spręsti kylančius klausimus. Klausimų gali būti įvairių — nuo konsultacijų ar pagalbos surašyti vieną ar kitą raštą, iki teismo bylų, pvz.

Atliekami įvairūs tyrimai rodo, kad ne profsąjungos nariams ar įmonėse, kur nėra įsteigtos profesinės sąjungos paprastai mokami mažesni atlyginimai bei ne visada laikomasi nustatyto darbo laiko, prastesnės darbo sąlygos, mažesnės išeitinės pašalpos, nes nėra kas kontroliuoja darbdavius iš vidaus, nėra kolektyvinio atstovavimo. Kiekvienoje įmonėje yra mažesnių ar didesnių problemų.

Nario kortelė

Tiek darbuotojai, tiek įmonės administracija turi pripažinti sau, kad kylančias problemas reikia spręsti, o ne leisti joms kauptis. Įmonės ir šakos profsąjungos yra pasiryžusios padėti.

Taip laimi visi. Paimkime pavyzdį — Skandinavijos šalis.

Ar Seimo nariai ekonomiką išmano geriau už M. Šalčiūtę?

Nuoseklus ir ilgametis profsąjungų darbas, didėjantis profsąjungų narių skaičius, aktyvus socialinis dialogas ir derybos užtikrino darbuotojams geras darbo sąlygas, o tuo pačiu ir skatino šių šalių ekonomikų augimą. Šiuo metu Skandinavijoje profsąjungų narių procentas yra vienas aukščiausių, šios šalys yra ekonomikos lyderės, aukštas pragyvenimo lygis ir darbuotojai gauna geras algas. Tai puikus socialinio dialogo pavyzdys, kur yra suderinti darbuotojų, darbdavių ir valstybių interesai.

Tačiau visa tai pasiekta didelio susitelkimo, ginčų, kartais ir streikų bei nuolatinių derybų būdu. Kuo daugiau profesinėje sąjungoje yra narių, tuo ji stipresnė ir su ja labiau skaitomasi.

 • Pusiau Dick formos nuotrauku dydziai
 • Informacija apie AB „Kauno energija“ stebėtojų tarybos nario atsistatydinimą
 • В самом деле не Примерно за час до того, как под куполом снова вспыхнули огни, возвещая наступление утра, Патрик и Макс разбудили Ричарда и Николь.
 • Восемь ниллетов составляет фенг, восемь фенгов равны вудену, восемь вуденов - терту, а в их сутки укладывается восемь тертов.

Stipri profsąjunga gali greičiau suderėti su įmonės administracija ir pasirašyti kolektyvinę sutartį. Kolektyvine sutartimi galima išsireikalauti geresnių darbo ir poilsio sąlygų, palankesnio darbo grafiko, didesnio atlyginimo ar premijų, įvairių garantijų ir pagerinimų.

Teisėjams skiepijantis nuo COVID, to nesulaukiantys advokatai piktinasi diskriminacija Teisėjams ir prokurorams prioritetine tvarka skiepijantis nuo COVID, to paties nesulaukiantys advokatai piktinasi dvigubais standartais ir diskriminacija. Kovo pabaigoje į Sveikatos apsaugos ministeriją besikreipusi Teisėjų taryba sulaukė teigiamo atsako dėl teisėjų ir kitų teismų darbuotojų skiepijimo.

Visa tai — sėkmingų derybų pasekmė. Tačiau jūs turite aktyviai teikti pasiūlymus ką norėtumėte pagerinti ar pakeisti. Profsąjungos nariai, ypač aktyvesni, yra kviečiami į įvairius su darbo santykiais susijusius mokymus, seminarus, susitikimus, kur jie sužino kaip galima spręsti kylančias problemas, dalijasi patirtimi apie veiklą įmonėse, sektoriuje ar šalyje.

Jūs, kaip profsąjungos narys, turite teisę būti išleisti dalyvauti profsąjunginiuose mokymuose. Be to, profsąjungos spausdina ir platina nemažai šviečiamosios ir metodinės literatūros, patarimų savo nariams, skelbia informaciją internetu. Kaip elgtis vienu ar kitu atveju yra naudinga kiekvienam darbuotojui, tai padės išvengti klaidų ir bereikalingų nesusipratimų.

Vienas žmogus, vienas atstovas, vienas pirmininkas nėra profsąjunga. Profesinė sąjunga — tai visi nariai, darbuotojai, aktyviai dalyvaujantys jos įvairiapusėje veikloje, padedantys vienas kitam ir solidariai priimantys sprendimus. Įmonių profsąjungos buriasi didejantis narys kaip geresnis šakines organizacijas, šakos — į nacionalinius centrus, pastarieji - į tarptautinius profsąjungų junginius.

Pensijos kitais metais turėtų didėti vidutiniškai 34 Eur

Vietinis, nacionalinis, tarptautinis solidarumas ir parama vienas kitam yra labai svarbi profsąjunginio judėjimo dalis. Taigi, kodėl verta būti profsąjungos nariu?

Dauguma darbuotojų, ne tik kurie pradeda savo darbinę karjerą, bet ir tie, kurie jau turi ilgametę darbo patirtį, dažnai nepagalvoja apie daugelį svarbių dalykų, kurie vėliau įgauna ypatingą reikšmę. Tarp jų ir apie narystę profsąjungose.

Kad būtumėt organizuoti, kad galėtumėt išrinkti tuos žmones, kurie jus tinkamai atstovautų, derėtųsi dėl geresnių darbo sąlygų ir atlyginimo.

Įmonės gaunamu pelnu savininkai turi dalytis su savo darbuotojais, nes jie didžia dalimi prisidėjo prie to.

 1. Sergamumas tymais Europoje ir toliau didėja: į kokias šalis geriau nevykti? - DELFI Sveikata
 2. Ar Seimo nariai ekonomiką išmano geriau už M. Šalčiūtę? - LRT
 3. По утрам рука в руке обходили Нью-Йорк, заново обследуя каждый уголок острова, который, некогда считали своим домом.
 4. Но сперва задержимся здесь на двадцать четыре часа, а может и больше, если у Эпонины хватит сил, и мы не хотим, чтобы нас тревожили.

Jau kelis šimtus metų Vakarų Europoje ir daugiau nei šimtą metų Lietuvoje profsąjungos siekia geresnio gyvenimo ir darbo sąlygų darbuotojams. Tačiau vis dažniau darbdaviai, ypač prisidengdami krize, bando iš mūsų atimti tai, dėl ko dešimtmečiais ir šimtmečiais kovojo mūsų kolegos.

Paieškos rezultatai

Stodami į profsąjungas ir aktyviai dalyvaudami profsąjungų veikloje mes ne tik galim išlaikyti jau turimus pasiekimus, bet ir išreikalauti geresnių darbo sąlygų bei geresnio atlyginimo. Ateik ir būk su mumis! Lietuvos metalistų profesinių sąjungų susivienijimo informacija Grįžti atgal Aktualijos.