Kaip priklauso Parlamento nario dydis. Europos Parlamentas

Tačiau ji neįsigaliojo dėl referendumų Nyderlanduose bei Prancūzijoje , kai viešoji tų šalių gyventojų nuomonė jai nepritarė. Seimą paliekantiems politikams numatytos išeitinės svyruoja nuo beveik 7 tūkst.

Naršymo meniu

Seimo kanceliarija jau skaičiuoja, kiek lėšų reikės neperrinktų Seimo narių išeitinėms išmokoms. Dabar biudžete tam numatyta pusantro milijono. Didžiausias išeitines — daugiau kaip 23 tūkstančius eurų — turėtų gauti trys ilgiausiai Seime dirbę ir aukštas pareigas ėję Irena Degutienė, Gediminas Kirkilas ir Irena Šiaulienė. Išeitinės mokamos ir Kaip priklauso Parlamento nario dydis narių padėjėjams. Atrodo, šiemet lėšų prireiks dvigubai daugiau nei buvo numatyta, nes parlamentarų patikėtiniai sukaupė neįprastai daug atostogų.

Į naująjį Seimą neperrinkta 60 parlamentarų. Jų išeitinėms išmokoms Seimo kanceliarija yra numačiusi skirti pusantro milijono eurų, tačiau tiek, tikina, neprireiks.

Seimą paliekantiems politikams numatytos išeitinės svyruoja nuo beveik 7 tūkst. Dydžiai priklauso nuo Seime išdirbtų metų ir eitų pareigų. Didžiausias išeitines išmokas — po daugiau kaip 14 tūkst.

  • Nariai su grindu dydzio
  • На черта эта спешка, Жанни, - ответил Макс, - потерпи .

Mažiausias išmokas — per 4 tūkstančius eurų Kaip priklauso Parlamento nario dydis gaus ne visą kadenciją dirbę Bronius Bradauskas, Audronė Jankuvienė ir Rasa Petrauskienė. Seimą paliekantys politikai sako, kad išeitinės išmokos nėra per didelės, o finansinė parama neperrinktiems politikams — būtina, nes palikus Seimą reikia laiko prisitaikyti.

Jiems reikia visokių telefonų ir dar ko nors, ir panašiai, ir t. Išeitinės parlamentarams mokamos daugelyje Europos Sąjungos valstybių.

Seimo kanceliarija jau skaičiuoja, kiek lėšų reikės neperrinktų Seimo narių išeitinėms išmokoms.

Lietuvoje eilinio Seimo nario atlyginimas iki mokesčių — per eurų, o išeitinių vidurkis daugiau kaip 13 tūkstančių. Latvijoje Seimo narys gauna taip pat apie 3 tūkstančius eurų ir beveik 9 tūkstančių išeitinę.

Estijoje eilinio parlamento nario atlyginimas — 4 tūkstančiai, o išeitinė — 24 tūkstančiai eurų. Vokietijos Bundestago nario mažiausia alga — 10 tūkstančių eurų, tokia pat išeitinė mokama reguliariai tiek mėnesių, kiek metų truko politiko kadencija, bet ne ilgiau kaip pusantrų metų. Eiliniai Nyderlandų antrųjų rūmų nariai per mėnesį uždirba apie 8 tūkstančius eurų, o beveik atlyginimo dydžio išmoką jie gauna ne trumpiau kaip dvejus metus, bet ne ilgiau kaip 3 metus ir du mėnesius.

Taigi bendra išeitinių suma — tūkstančių eurų. Pavyzdžiui, Portugalija, parlamentarams mokanti daugiau kaip pusketvirto tūkstančio eurų per mėnesį, metais išeitinių išmokų atsisakė. Išeitinės išmokos laukia ne tik Seimo narių, bet ir jų padejėjų — tam skirta daugiau nei pusė milijono eurų. Patarėjams taip pat skaičiuojamos kompensacijos už neišnaudotas atostogas. Vien tam buvo numatyta dar tūkstančių eurų, tačiau padejėjams vengus atostogauti, jau dabar aišku, kad reikalinga suma dvigubės.

  • Kaip padidinti varpa uz 4 cm
  • Pagrindinis straipsnis — Europos Vadovų Taryba.
  • Skaičiuoja, kiek kainuos darbą paliekančių seimūnų išeitinės: numato skirti 1,5 milijono eurų - LRT
  • Europos Parlamentas – Vikipedija