Urologijos nario padidejimas

Jauni dažniau serga lytiškai plintančiomis ligomis, prostatos uždegimais. Šeimos gydytojai dažniau gydo šlapimo pūslės uždegimus — cistitus. Reikia ir daugiau tyrimų, kad būtų galima pasakyti, ar prostata padidėjo dėl vėžio, ar dėl kitų problemų, kitų ligų.

Paieška svetainėje

Lietuvos nacionalinio vėžio instituto duomenimis, per metus šalyje yra užfiksuojami daugiau nei 2 tūkst. Nors ši liga yra klastinga ir mirtina, laiku ją nustačius ir pradėjus gydyti, galima išvengti labai skaudžių pasekmių.

Urologija © Organizatorių nuotr. Kaip rodo Amerikos vėžio tyrimo instituto duomenys, prostatos vėžys — antra labiausiai paplitusi vyrų vėžio forma pasaulyje.

Vien metais buvo diagnozuoti 1,3 mln. Į instituto sudarytą šalių, kurioms tenka daugiausiai prostatos vėžio susirgimų, dvidešimtuką patenka Norvegija, Švedija ir kaimyninės Latvija XXX dydzio narys Estija.

Pastaroji metais Urologijos nario padidejimas net viena iš penkių pasaulio šalių, susiduriančių su daugiausiai šio vėžio susirgimų atvejų.

Rizikos veiksniai Dažniausiai prostatos vėžys yra nustatomas 50—79 metų pacientams, tačiau tiems, kurių šeimos nariai yra sirgę liaukinių organų onkologinėmis ligomis, rizika susirgti prostatos vėžiu yra didesnė. Vyrui, kurio šeimoje bent trys pirmos eilės giminaičiai yra sirgę prostatos vėžiu, rizika susirgti šia liga padidėja net keletą kartų.

Gijos Klinikų urologas Saulius Stirbys © Organizatorių nuotr. Be paveldimumo, riziką susirgti prostatos Urologijos nario padidejimas gali nulemti ir išoriniai faktoriai, pavyzdžiui, rūkymas, alkoholio vartojimas, netinkama mityba, infekcinės ligos ar negydomas prostatitas.

Taip pat skaitykite

Simptomai Pasunkėjęs arba padažnėjęs šlapinimasis, šlapimas su krauju ar skausmas šlapinantis ne visuomet būdingas prostatos vėžio simptomatikai. Labai dažnai, anot S. Stirbio, pacientai visiškai nejaučia įprastų šios ligos simptomų.

Todėl, pasak gydytojo, vos tik kilus įtarimui ar pastebėjus bent menkiausius simptomus, negalima gydytis savarankiškai ir delsti, o iškart būtina kreiptis pagalbos į gydytoją. Urologo konsultacija © Organizatorių nuotr.

Diagnostika S. Stirbys pasakoja, kad Lietuvoje veikia ankstyvosios prostatos vėžio diagnostikos programa, kurią vykdo šeimos gydytojai — kas du metus pacientams, kurie yra vyresni nei ies metų arba tiems, kurie turi anamnezės riziką, nuo ių metų siūlo nemokamai atlikti prostatos specifinio antigeno PSA tyrimą.

Atliekant šį tyrimą, nustatoma, ar šio baltymo kiekis kraujyje nėra padidėjęs.

Ligoninės gydytojai

Padidėjęs Urologijos nario padidejimas ne visada reiškia, kad tai — prostatos vėžys. Gydymas Prostatos vėžio gydymas, pasak S. Stirbio, priklauso nuo vėžio stadijos ir kiekvienu atveju parenkamas individualiai, priklausomai nuo vėžio agresyvumo, išplitimo rizikos, todėl yra galimybė gydyti skirtingais metodais.

Gijos Klinikos © Organizatorių nuotr.

Kalbant apie prostatos ligas dažniausiai akcentuojama genetika, gyvenimo būdas, vyro amžius, tačiau pamirštamas dėmesys bei atidumas savo sveikatai. Lankytis gydytojo urologo kabinete profilaktiškai vyrams vis dar neįprasta ir atrodo nebūtina. Deja, delsimas gali lemti prostatos ligų išsivystymą, o tuomet ir sudėtingesnį gydymą bei komplikacijas, todėl nepriklausomai nuo amžiaus, vyrai prostatos ligų rizikas turėtų įvertinti dar prieš pasirodant simptomams.

Tačiau jei tai — vidutinės ar didelės rizikos lokalus prostatos vėžys, kurio progresavimo rizika didelė, tokiu atveju būtina imtis radikalaus gydymo. Jei nustatytas vidutinės ar aukštos rizikos prostatos vėžys, dar nesant metastazių, pacientams rekomenduojama pašalinti prostatą.

  • Šią dieną yra skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus — šia liga serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras.
  • Kaip masturbuoti, kad padidintumete vaizdo irasu peni
  • Išankstinė pacientų registracija galima internetu svetainėje esveikata.
  • Urologas Vilniuje - Urologas Dainys

Užsakymo nr.