Sokiruotas nuo jo nario. Dėl Seimo nario Kęstučio Pūko veiksmų - Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas

Aš žinau, kad jo artimiausios aplinkos žmonės yra įsitikinę, kad jis anksčiau ar vėliau iš kalėjimo išeis. Šio sprendimo 4 punkte nuspręsta nustatyti pagal rinkimų galutinius rezultatus daugiamandatėje ir vienmandatėse rinkimų apygardose išrinktus Lietuvos Respublikos Seimo narius.

Valdas Rakutis. Savo poziciją taip pat išsakė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Yossi Levy.

Anot ambasadoriaus, tokios pažiūros turi būti pasmerktos. Izraelio ambasadorius Lietuvoje taip pat sakė jautęs pasididžiavimą ir garbę, kai degė žvakelę Holokausto aukų atminimui.

Jaučiau dėkingumą, kai mačiau Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, degančią žvakelę ir taip gražiai kalbančią. Apie gebėjimą prisiminti, o ne [istorijos] klastojimą. Buvau laimingas, galėdamas draugiškai pasikalbėti su premjere Ingrida Šimonyte ir švęsti mūsų gilią draugystę, kuri žvelgia į ateitį, bet nepamiršta praeities.

Tai yra ta gražioji Lietuva, kokią noriu matyti — vylėsi Y. Sureagavo Vokietijos ambasadorius Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn taip pat pasmerkė tokius Seimo nario sokiruotas nuo jo nario. Tai genocidas. Itin šokiruoja matyti, kaip toks paplitęs supratimas yra iškraipomas Holokausto aukų atminimo dieną ir dar seseriškos Europos demokratijos parlamente.

Visiškai nepriimtina net ir užuominomis teigti, kad pačias aukas galima kokiu nors būdu kaltinti dėl jų kruvino persekiojimo okupaciniame nacių režime. Istorinė Vokietijos atsakomybė už Holokaustą išlieka ir liks ateityje; ji apima ir kovą su bandymais perkelti atsakomybę nuo vykdytojų aukoms.

Esu dėkingas užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui už jo greitą pareiškimą, kuriame jis nepaliko dvejonių, kad nei Lietuvos Vyriausybė, nei jo partija netoleruos tokių šokiruojančių istorijos iškraipymų.

Kritikavo ir partijos pirmininkas G. Landsbergis Taip pat skaitykite.