Nario priartinimo apzvalgos. / T

Tačiau saugumas Europoje reiškia ir socialinę visų ES gyvenančių piliečių apsaugą, darbo vietų saugumą ir verslo priemonių, kurių imamasi pasitikint verslo aplinkos pastovumu, saugumą. Italija nacionalizavo elektros energijos gamybos ir skirstymo įmones, o elektros energijos bendrovių eksploatacinius įrenginius perdavė elektros tinklų bendrovei ENEL. Žinoma, tai yra kiek subjektyvūs dalykai — kas įdomu, atrenka tas, kuris rašo. Vaizdo įrašus pridedu.

Juo tapo poetas, vertėjas ir literatūros apžvalgininkas Marius Burokas.

Pristatydami premiją ir jos pavadinimą, festivalio rengėjai ir premijos komisijos nariai tikina, Nario priartinimo apzvalgos. / T jis neatsitiktinis, nes prieš daugelį metų spausdintą lietuvišką žodį į Lietuvą gabeno knygnešiai, kurie tapo galingu simboliu, lietuviško identiteto dalimi. Šiandien šia premija norima atkreipti dėmesį į tuos, kurie tiek spaudoje, tiek elektroninėje erdvėje informuoja apie įdomius, vertingus ir skaitytinus tekstus, populiarina gerą literatūrą.

Jonušio teigimu, M. Burokas kaip niekas kitas didžiulės knygų pasiūlos, bet mažokos paklausos laikais priartina mums žinių ir įžvalgų apie pasaulio literatūrą, gyvai, žaismingai ir nenuobodžiai pasakoja apie literatūros naujienas, knygas, premijas, rašytojus, įvairias literatūros įdomybes. Džiugu, kad ji įteikiama už knygų populiarinimą, apžvalgas, recenzijas. Kad atsirado ne literatūrinė, bet premija apie literatūrą, to labai trūko.

O informacijos apie geras knygas yra tiek daug, jog ją reikia specialiai apdoroti ir pateikti skaitytojui, kad jis negaištų laiko ir gautų medžiagą apie tai, kas įdomu. Žinoma, tai yra kiek subjektyvūs dalykai — kas įdomu, atrenka tas, kuris rašo.

Benediktą Januševičių už interneto svetainės Youtube. Už visas gražias ir į archyvus bei į istoriją nugulančias nuotraukas. Giedrę Kazlauskaitę už svarų, skvarbų ir konceptualų literatūros kritiko žodį, tartą apie svarbiausius šiuolaikinius lietuvių ir užsienio rašytojų kūrinius.

Audrių Ožalą už entuziastingą geros literatūros palaikymą ir apžvalgas populiariame naujienų portale 15min. Marių Plečkaitį už neretai kandžius, tačiau ne mažiau reikalingus knygų pristatymus kultūrinėje spaudoje. Darių Pocevičių už nenuilstamą šiuolaikinių ir archyvinių literatūros tekstų viešinimą portale Tekstai.

Premija laureatui bus įteikta paskutinę Vilniaus knygų festivalio dieną, sekmadienį, rugsėjo 15 d. Literatūra Kostas Kajėnas 23 min.