Kaip padidinti Parlamento nario patarimus,

Kaip vergija ir apartheidas, jis yra žmonių sukurtas ir gali būti panaikintas žmonių veiksmais. MEPa komanda taip pat sudaryta iš dalelių - skirtingų, idėjų kupinų narių. Dalintasi patarimais, kaip apsaugoti mūsų duomenis.

Teko grįžti prie p. Lofveno varianto. Šiam buvo duota pakankamai laiko pasiderėti tiek su galimais koalicijos partneriais žaliaisiais ir kairiaisiais, tiek ir su kitomis į Riksdagą patekusiomis partijomis dėl politinės paramos vyriausybei. Prieš savaitę paaiškėjo, kad tokią paramą pažadėjo dvi dešiniojo centro partijos, kas ir užtikrino galimybę p. Lofvenui suformuoti kabinetą. Švedijos įstatymai leidžia parlamentui keturis kartus balsuoti dėl vyriausybės.

Federalistinės Europos svajonė dar nemirė

Jeigu visi jie būtų nesėkmingi, šiemet balandžio 21 d. Tačiau ką reiškia būti tolerantiškiems? Suprasti ir priimti tai, kad nepriklausomai nuo kultūrinių, išvaizdos ar charakterio skirtumų, visi esame žmonės, nusipelnę lygių teisių ir galimybių. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos Dėlionė. MEPa komanda taip pat sudaryta iš dalelių - skirtingų, idėjų kupinų narių.

Trečias kartas nemelavo: Švedija pagaliau turi vyriausybę

Būtent šiuo nuotraukų koliažu, imituojančiu dėlionę, mes prisidedame prie tolerancijos puoselėjimo ir skatiname visus europiečius toleranciją skleisti ne tik lapkričio 16 d. Klimato kaita — tai vienas didžiausių mūsų laikų pavojų ir iššūkių, kuri veikia visus pasaulio regionus.

Tirpsta ašigalių ledynai, kyla vidutinis jūros lygis. Vienuose regionuose ekstremalūs orų reiškiniai ir lietūs tampa vis dažnesni, o kiti kenčia nuo vis didesnių karščio bangų ir sausrų. Lietuva taip pat jau susiduria su intensyvėjančiomis ir dažnėjančiomis ekstremaliomis oro sąlygomis karščio bangomis, audromis ir potvyniaisdėl kurių mažėja pasėlių derlius, nyksta biologinė įvairovė, veikiama ekonomika bei žmonių sveikata.

Tačiau prie klimato kaitos lėtinimo, situacijos stabilizavimo labai paprastai galime prisidėti ir kiekvienas iš mūsų — išmesti mažiau atliekų, sunaudoti mažiau energijos, rūšiuoti atliekas, pasodinti medį.

Šios dienos nepamiršome, todėl paminėjome ir savo gimnazijoje. MEPA komandos narė Eglė savo klasei pravedė pamoką, kurioje kalbėjo apie klimato kaitos problemą ir jos negrįžtamą žalą.

Antra vertus, politikams šis projektams suteikia galimybę iš arčiau pažinti savo jaunąjį arba būsimą rinkėją, suvokti jo lūkesčius. Rugsėjo oji — Europos kalbų diena, švenčiama visoje Europos Sąjungoje.

Ši šventė neaplenkė ir mūsų gimnazijos. Jaunieji ambasadoriai surengė protmūšius II-III klasių mokiniams, kurių metu reikėjo atsakyti į klausimus apie daugiakalbystę, ES istoriją ir skirtingas kultūras.

Europos Parlamentas parėmė galimybę laikinai sustabdyti patentų apsaugą vakcinoms

Tai buvo ypač turininga patirtis. Gimnazistai ne tik gerai praleido laiką, bet ir pasisėmė daug naudingos informacijos. Kinų patarlė sako, jog kuo daugiau kalbų moki — tuo daugiau langų į pasaulį atsiveria. Linkime domėtis, mokytis ir saugoti kalbas!

Netradicinė pamoka Varėnos r. Informaciją pateikė savivaldybės administracijos Personalo skyriaus vedėja I. Radzevičienė ir Bendrojo skyriaus vedėja I. Buvo apžvelgti asmens duomenų apsaugos reikalavimai. Sužinojome, kur kreiptis ir ką daryti, kai yra pažeidžiama duomenų apsauga, kokia atsakomybė laukia pažeidėjų.

Dalintasi patarimais, kaip apsaugoti mūsų duomenis. Kalbėta, kaip Lietuvoje įgyvendinami įvairūs reglamentai ir įstatymai, liečiantys minėtą sritį.

Analizavome statistinius duomenis, kuriuose atsispindėjo apklausos dalyvių Lietuvoje rezultatai, atsakant į klausimus: ar žino kas yra asmens duomenys, BDAR Bendrasis duomenų apsaugos reglamentasį kurias institucijas galima kreiptis dėl pažeidimų ir pan.

Džiaugiamės paskaita. Dabar mūsų tikslas — šias žinias perduoti gimnazijos bendruomenei. Auštrevičiumi Sausio 24 d. Per Europos pamoką politikas gilinosi, kokia kryptimi judės Sąjunga, t. Itin džiaugiamės įtraukiančia ir jaukia P. Auštrevičiaus pamoka!

Lietuvos kaimynes gniuždo vyriausybinės krizės Socialdemokratų ir žaliųjų koalicinę mažumos vyriausybę netiesiogiai sutiko paremti kairiųjų partija, taip pat dviejų dešiniojo centro partijų atstovai — centristai ir liberalai. Kairieji pareiškė nepasitenkinimą centristų ir liberalų parama, todėl neatmetama, kad anksčiau ar vėliau kairieji gali kelti nepasitikėjimo p. Lofvenu klausimą, jeigu jis, kaip yra pažadėjęs, vykdys labiau dešiniąją politiką. Situacija naujajame Riksdage sudėtinga dėl to, kad nei vienas iš dviejų svarbiausių, vadinamųjų tradicinių politinių flangų neturi daugumos.

Pamoka apie ES vertybes Gruodžio ąją kelios jaunosios ambasadorės pravedė pamoką II gimnazijos klasės mokiniams apie Europos Sąjungos vertybes: žmogaus orumą, demokratiją, laisvę, lygybę, teisinę valstybę ir žmogaus teises. Taip pat buvo kalbama apie Sacharovo premiją, LUX kino apdovanojimus, įvairias aktualijas.

Mokiniai bandė teisingai išversti tris žodžius: laisvė, lygybė, brolybė, esančius ant Prancūzijos vieno euro monetos. Pamoka buvo vainikuota protmūšiu, kurio metu patikrintas mokinių dėmesys bei atmintis. Rezultatai nudžiugino ne tik dalyvius, bet ir jaunuosius ambasadorius. Pamoka praėjo itin naudingai ir linksmai! Ten turėjo galimybę klausytis įdomios paskaitos, pasidalinti savo nuomone ir mintimis, įtvirtinti turimas žinias bei sužinoti daug naujo.

Moksleiviai išbandė virtualios realybės akinius, dėliojo magnetukus ant ES žemėlapio, sulaukė atsakymų į rūpimus klausimus.

Keli įtakingi Europos Parlamento nariai dabar kurpia reformos manifestus, apimančius viską, nuo raginimų gilinti integraciją tarp euro zonos valstybių, iki siūlymų visiškai reformuoti ES sutartis.

Diena praėjo turiningai, grįžo kupini įspūdžių, žinių ir dėkingumo už šiltą priėmimą. Kaip pavyzdys cituojama išimtis, leidusi Jungtinei Karalystei ir Airijai nedalyvauti Šengeno erdvėje.

Prancūzų socialistės Pervenche Beres ir vokiečių centro dešiniųjų europarlamentaro Reimerio Boges pasiūlymuose dėmesys kreipiamas į idėją suteikti euro zonai savo pačios biudžetinius pajėgumus, taip pat atspindimi ir kitų dviejų pasiūlymų punktai. Esminis visų šių ataskaitų požiūris toks, kad tarpvyriausybinė prieiga, kuri remiasi poreikiu rasti konsensusą tarp vis labiau nesutariančių ES valstybių grupių, yra neveiksni.

Užtikrinant, kad kiekvienas iš raportų turėtų įvairių politinių grupių paramą, federalistai tikisi taip pasiekti daugumą po vasaros vyksiančiam jų ratifikavimui.

5 patarimai kaip padidinti nuotolinio mokymosi ir darbo produktyvumą

Šios pozicijos neturės jokios teisinės galios, tačiau, jei bus priimtos Europos Parlamento daugumos, tai sukurs politinį spaudimą ES lyderiams į šias pozicijas atsižvelgti.

Taip pat nėra joks atsitiktinumas, kad šiame procese svarbiausią vaidmenį vaidinantys europarlamentarai yra kilę iš Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos — ES įkūrusių valstybių, kurių paramos labai reikės siekiant bet kokios konstitucinės reformos.

Tačiau rasti bendrą poziciją tarp Parlamento politinių grupių, anapus federalistų būrelio, gali pasirodyti sudėtinga. Nors pasiūlymai, atkeliaujantys iš Konstitucinių reikalų komiteto, kuriame rengiami du iš minėtų raportų, retai kada susilaukia rimto Parlamento dėmesio, dauguma R. Boges ir E.