Pratimai didejant namuose.

Pakelia kojas. Klubo sąnarys turi daug svorio, todėl nesėkmingais judesiais ar smūgiais gali būti sužalojimų: kaklo ir šlaunikaulio galvos lūžiai ir net dubens acetabulum.

Anot L. Daniusevičiūtės — Brazaitės, ilgiau nekeičiant kūno pozos ir darant tą nuolatos, pirmiausia nukenčia nugara ir atsiranda varginantys simptomai.

Laura Daniusevičiūtė-Brazaitė. Ilgai sėdint, tarpai tarp tų kaladėlių mažėja. Dėl šios priežasties raumenynas gauna mažiau maisto medžiagų — sutrinka jų aprūpinimas, taigi kūnas siunčia nemalonius signalus.

Jei nukenčia juosmeninė dalis, atsiranda erzinantis nugaros apačios skausmas. Įtampą patiria ir viršutinė nugaros dalis — sumažėja kaklo raumenų plastiškumas. Padidinti nario masazas jos, paprastai viršutinės nugaros dalies įtampą lydi ir kiti varginantys kūno signalai, pavyzdžiui, jaučiamas skausmas peties ar alkūnės sąnariuose, gali atsirasti lengvo tirpimo pojūtis rankose.

  • Viena iš tokių išeičių — funkcinių diržų treniruoklis.
  • Praėjus metams po pirmojo karantino Lietuvoje pradžios, net 4 iš 10 šalies biurų darbuotojų sako pastebėję suprastėjusią fizinę sveikatą.
  • Pratimai klubo sąnariui namuose - Trauma
  • Sportas namuose. Nuo ko pradėti ir kaip prisiversti? - laisvalaikistau.lt

Daniusevičiūtės — Brazaitės teigimu, sustingę raumenys ir kenčianti nugara neretai lemia ir kitokius negalavimus: galvos skausmus, mirgėjimą akyse ar net zvimbimą ausyse.

Tai patiriantys žmonės būna išvargę, jaučia nuolatinį irzlumą, tampa sunku koncentruoti dėmesį, nukenčia darbingumas. Pratimai didejant namuose, dalis patiriančių simptonus, to nesusieja su nejudriu gyvenimo būdu.

Anot jos, laikui bėgant tablečių kiekis didėja, nes kūnas labai greitai prisitaiko prie dozių, tad poveikis tampa nebe toks pastebimas. Rekomenduoja daryti sistemingai Pasak L.

Daniusevičiūtės — Brazaitės, būtina ieškoti nekenksmingų, bet veiksmingų būdų, kad nuslopintume panašius negalavimus. Daniusevičiūtė — Brazaitė.

Trauma Laikui bėgant, klubo sąnario judėjimo laisvė palaipsniui mažėja. Kartais atliekant daugiau ar mažiau aktyvius veiksmus jaučiamas skausmingas diskomfortas, sustingimas ir ribotas judrumas. Labiausiai tikėtina šios būklės priežastis yra pradinė klubo sąnario osteoartrito ar koksartrozės stadija. Gydymo ir profilaktiniai klubo sąnario pratimai, atliekami namuose, padės ištaisyti padėtį. Kas yra osteoartritas koksartrozė?

Specialistė paaiškina — inervacija nusako procesą, kai galvos smegenys siunčia impulsą į raumenyną, kad būtų galima atlikti norimą judesį. Kad ir kokie stimulai siunčiami raumeniui, tokiu atveju jis negali jų tinkamai priimti.

Nuorodos kopijavimas

Anot jos, trumpuose siužetuose demonstruojami pratimai leidžia atpalaiduoti reikalingas raumenų grupes, kad jos vėl sugrįžtų į normalią būseną, funkciją. Kiekvieną Pratimai didejant namuose ji rekomenduoja atlikti judesį fiksuojant mažiausiai 15 sekundžių ir kartoti kartus.

Jeigu skauda, pratimus propaguokite kaip įmanoma dažniau — nuo kelių iki keliolikos kartų per dieną. Skauda — darom, skauda — darom. Anot specialistės, kiekvienas atvejis individualus, taigi sudėtinga pasakyti tikslų terminą, kiek savaičių reikėtų propaguoti šiuos tempimo ir atpalaidavimo pratimus.

  • Anot L.
  • Nors gimnastika radikaliai nepakeis situacijos, sąnarį vis tiek teks pakeisti protezavimu, tai padės sutrumpinti reabilitacijos laikotarpį ir kuo greičiau atstatyti motorinę veiklą pooperaciniu laikotarpiu.
  • Pratimai klubo sąnariui namuose - Diagnostika
  • Dirbantiems namuose - nesudėtingi mankštos pratimai (VIDEO)

Ji pasakoja savo praktikoje turėjusi gana daug sudėtingų atvejų, vienas iš jų, kai moteris dėl raumenų disfunkcijos negalėdavo pakelti ar ištiesti rankos. Pacientei nepavykdavo savarankiškai apsirengti, užsisegti užtrauktuko nugaroje, nekalbant apie kitokius veiksmus, kuriems reikalingi rankų judesiai.

Viską lemia konkreti situacija. Biomedicinos mokslų daktarė akcentuoja, kad, deja, panašūs negalavimai yra linkę atsinaujinti, todėl pratimų įvaldymas tampa dar svarbesnis. Pratimų seriją rasite čia.