25 nariu dydziai

Jis taip pat teigia nemanantis, kad išeitinė išmoka gali tapti paskata į Seimą ar kitas pozicijas kandidatuoti savo sričių specialistams. Jeigu jos neturėtume, galėtume visi išsiskirstyti ir atitinkamai pasiduoti kitai valstybei, nes nesugebame ir nenorime išlaikyti savo politikų ir politikių. Ji logiška ne dėl to, kad taikoma kitose šalyse, o dėl pačios darbo specifikos dirbti politinį darbą, nebūtinai būti Seimo noriu, gali būti ministru, viceministru — darbo trukmė iš esmės yra neapibrėžta ir priklauso nuo rinkėjų valios.

KT vertino įstatymą, kuris koeficientus merų ir vicemerų atlyginimams skaičiuoti numato pagal tai, ar jų vadovaujamoje savivaldybėje yra tūkst.

Pasak Teismo, merų ir vicemerų darbo užmokesčio dydžiai gali būti nustatomi atsižvelgiant tik į savivaldybių gyventojų skaičių, tačiau vienintelis tūkst. Nutarime pažymima, kad pagal dabartinę tvarką penkių savivaldybių merai ir jų pavaduotojai gaudavo didesnę 25 nariu dydziai algą nei likusių 55 savivaldybių.

Pasak Teismo, daugumos iš 55 antrajai grupei priskirtų savivaldybių merai vadovauja skirtingo dydžio taryboms nuo 15 iki 25 narių turėdami po vieną vicemerą, taigi jų veiklos apimtis ir atsakomybės mastas dar ir šiuo aspektu yra skirtingi, nors pareiginės algos koeficientas — visiems vienodas.

Nutarime teigiama, kad Seimas gali nustatyti ir kitus objektyvius kriterijus, lemiančius savivaldybių merų ir jų pavaduotojų darbo užmokesčio dydį, ne tik savivaldybės gyventojų skaičių. Tam, kad Seimas turėtų laiko pakeisti merų ir vicemerų atlygį reguliuojančiam įstatymui, oficialiai Konstitucinio Teismo nutarimas bus paskelbtas metų sausio 2 dieną.

Teisės aktas ar jo dalis negali būti taikomas nuo tos dienos, kai oficialiai paskelbiamas Konstitucinio Teismo sprendimas, kad jis prieštarauja Konstitucijai. KT taip pat pažymėjo, kad dėl teisėtų lūkesčių apsaugos kovą išrinktoms savivaldybių tarybų vadovams negali būti nustatytas mažesnis darbo užmokestis nei jų kadencijos pradžioje.

Seimo narių manymu, neaišku, kodėl pasirinktas vos vienas gyventojų skaičiaus slenkstis — tūkst.