Ar morku itakos nario dydis

Kaip ir daugumos rūšių, šioje purpurinėje morkoje yra daug vitaminų ir mineralų.. Jis skyrėsi nuo šiuolaikinių kolegų: jis buvo purpurinis arba baltas, turėjo kartaus ir aštraus skonio. Ant jų dedama 1 arba 2 sėklos ir 1 kompleksinių mineralinių trąšų granulė. Gerkite 15 lašų 3 dozes per dieną, įtrinkite venas. Pasirodžius dviem lapų poroms, procedūra kartojama, dvigubai padidinant atstumą tarp kaimyninių augalų.

Kursas - 3 mėnesiai Sklandus įdegis: prieš eidami į paplūdimį išgerkite ml morkų sulčių su 1 šaukšteliu augalinio aliejaus.

  • Jos turi atitikti tai veislei arba veislės rūšiai taikomus reikalavimus.
  • Labiausiai pageidaujamas nario dydis
  • Nulupęs jis nuspalvina viską, kas liečiasi su violetiniais tonais - rankas, drabužius, indus, kitas daržoves.
  • Nulupęs jis nudažo viską, kas liečiasi su violetiniais tonais - rankas, drabužius, indus ir kitas daržoves.
  • EUR-Lex - R - LT
  • Spalvinga morkų istorija - Gėrimai June
  • Она потерла - Это ты, Роберт.

Trombozė: 2 šaukštai. Hipertenzija 1. Gerkite 15 lašų 3 dozes per dieną, įtrinkite venas. Apvyniokite, reikalaukite naktį. Ryte padermė, suvartokite ml 4 dozes per dieną. Akmenys inkstuose 1 3 šaukštai morkos, 3 puodeliai verdančio vandens, įdėkite į karštą orkaitę 6 valandoms.

TRỊNH DUY ĐỒNG \u0026 KỲ VƯƠNG GIANG HỒ - Trận 03/6/2021

Filtruokite infuziją, atvėsinkite. Gerkite po stiklinę tris kartus per dieną.

Ryte ant tuščio skrandžio, vakare prieš miegą. Vaikai paima šaukštą. Padidina kūno atsparumą, naudingas skrandžio trakto ligoms; akmenys kepenyse - prieš vartojimą sumaišykite sultis su medumi 1: 1. Gerkite prieš valgį; migrenos profilaktika; neuralgija medžiagų apykaitos sutrikimų fone - ml 4 kartus per dieną; išialgija, poliartritas - pusė stiklinės sulčių su vaisių koše 2 kartus prieš valgį; padidėjęs laktacija, kūdikių maistas - pusė stiklinės sveikų sulčių kartą per dieną; pienligė - nuplaukite šviežiomis geriamosios daržovės sultimis; Sėklų užpilas: 2 šaukštai sėklos, 0,5l karšto vandens, reikalauti naktį.

Išgerkite šaukštą prieš valgį. Kurso mėnuo. Kosulys: sumaišykite vienodą kiekį daržovių sulčių morkų, pieno, medaus. Paimkite 1 šaukštą. Impotencija: 4 šaukštai tarkuotos morkos užpilkite stikline šviežio karvės pieno, palaikykite ant silpnos ugnies 10 minučių.

Išgerkite pusę stiklinės 3 kartus prieš valgį. Morkų sultys: sumalkite nuplautas, nuluptas daržoves.

Purpurinių morkų apžvalga ir jos auginimo taisyklės

Galite išspausti sultis naudodami presą, sulčiaspaudę. Sterilizuokite - stiklinę šviežių morkų sulčių, g cukraus. Sausa oda: storu sluoksniu ant veido užtepkite tarkuotų morkų, kiaušinio trynio mišinį.

Griebėsi mėgstamiausių: šis trejetas irgi gali sukelti vėžį 68 Kada su bulvėmis gauname ir dozę kancerogeno Lieknėjimo ir sveikatingumo centro sveikos mitybos konsultanto Tomo Lenarto teigimu, iš visų lietuviškų daržovių, jeigu žmogui aktualu kontroliuoti savo svorį, vienintelė daržovė, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį, yra bulvė. Visų kitų daržovių iš esmės galime valgyti neribotais kiekiais. Apie bulves reikia žinoti, kad tai lengvai virškinamas, kaloringas, krakmolingas maistas.

Palaikykite 25 minutes, nuplaukite šiltu vandeniu. Kontraindikacijos: gastritas su dideliu rūgštingumu, skrandžio, žarnyno pepsinės opos paūmėjimas, kolitas, enteritas. Su diabetu stebėkite atsargiai. Perdozavimas - mieguistumas, letargija, vėmimas, galvos skausmas, dirglumas, karščiavimas, kūno išbėrimas. Morka yra laukinė. Auga šalia kelių, uolų. Rusijoje yra pietiniai, centriniai Europos dalies regionai.

Morkos - sveikas daržovių morkų sulčių gydymas

Pirmaisiais metais formuojasi lapų rozetė, antraisiais metais stiebas yra metro aukščio. Gėlės yra maži, plati balta, tankus žiedynas. Vaisiai yra elipsės formos, su ilgais spygliais. Norint atskirti laukines morkas nuo kitų skėtinių, reikia atsiminti, kad tarp baltų gėlių augalas turi purpurinę-juodą spalvą, ant vaisių yra spygliukų. Laukinės morkos yra nepretenzingos, auga įvairiuose dirvožemiuose.

Dauginasi sėklomis. Laukinių morkų sėklos skinamos rugsėjo mėnesį. Džiovinamas paskleidžiant cm sluoksnį. Džiovinimo vieta turėtų būti šešėliai, gerai prapūsti.

Virinkite augalą, gerkite su kepenų ligomis, gelta, alpimu. Šakniavaisiai valgomi sergant gastritu, gelta, anemija. Sultys yra geros nuo vidurių užkietėjimo. Laukinių morkų sėklos inkstų akmenyse: 1 šaukštas, stiklinė verdančio vandens. Užvirinkite vakare, apvyniokite. Sušilkite ryte, gerkite karštus 3 puodelius kasdien. Galite paimti 1 g susmulkintų sėklų. Veiksmingas vidurius laisvinantis, raminantis. Kodėl morkos ES yra laikomos vaisiais?

Europoje morkos pradėtos laikyti vaisiais dėl ES direktyvos, kuri buvo priimta m. Gruodžio 20 d. Kadangi pagal Europos Sąjungos įstatymus uogienė gali būti gaminama tik iš vaisių, bet Ar morku itakos nario dydis gaminti iš daržovių, morkas reikėjo laikyti vaisiais, užuot priėmus atitinkamą džemo eksporto įstatymo pataisą.

Kas dar priskiriama vaisiams? Senojoje rusų kalba bet kurio valgomo augalo vaisiai buvo vadinami daržovėmis. Nuo to laiko kalba buvo dalijama vaisiais į daržoves ir vaisius ir kt. Botanikos požiūriu vaisiai yra pupelės, kukurūzai, saldžiosios paprikos, žirniai, baklažanai, moliūgai, agurkai, cukinijos ir pomidorai, nes visi šie augalai yra žydintys. Jų viduje yra sėklų, o tokie augalai dauginasi šių sėklų pagalba.

Botaninės daržovės yra visi kiti augalai - lapiniai salotos, špinatai ir kt. Ir žiedpumpuriai brokoliai, žiediniai kopūstai ir tt. Morkos Morkos yra bene populiariausias šakniavaisis po bulvių, ir tai nėra atsitiktinumas: ji skani, sveika, turi visus vitaminus ir mineralus, kurių žmogui reikia Morkos yra bene populiariausias šakniavaisis po bulvių ir tai nėra atsitiktinumas: morkose yra visi žmogui reikalingi vitaminai ir mineralai.

Raudona morkų spalva priklauso nuo joje esančio beta karotino: kuo daugiau, tuo morkos yra ryškesnės ir sveikesnės beje, joks kitas daržovių ar šakniavaisių augalas negali palyginti su beta karotino kiekiu su morkomis.

Daugelis mokslininkų laikosi nuomonės, kad morkos kaip rūšis gimė prieš tūkstančius metų šiuolaikinio Afganistano teritorijoje. Dar yra laukinių morkų.

Po šimtmečių auginimo ir selekcijos morkose sumažėjo kartumo skonis, padidėjo saldumas, o šakniavaisio tekstūra tapo mažiau skaidulinė. Dėl to mes gavome tą pačią sodo morką, kurią šiandien žinome. Ir tai įvyko gana vėlai. Maždaug prieš tūkstantį metų morkos buvo auginamos tik dėl jo lapai, kurie buvo naudojami kaip petražolės ir krapai, o sėklos - kaip pagardai.

XII amžiuje raudonos ir geltonos šaknys, einančios į maistą, buvo aprašytos Andalūzijos botaniko Ibn Al-Avwam darbuose. Organizme beta-karotinas paverčiamas mums reikalingu vitaminu A, kuris pagerina regėjimą, padeda kūnui susidoroti su žalingu ultravioletinių spindulių poveikiu, teigiamai veikia odos būklę. Bet jūs turite atsiminti, kad jis absorbuojamas vien tik su riebalais, todėl morkų salotas reikia pagardinti augaliniu aliejumi arba grietine, o morkų sultyse įpilti truputį grietinėlės.

Morkų spalva turi didelę reikšmę. Kuo ryškesnė spalva, tuo daugiau karotino ypač naudinga morkose esančiam žmogaus kūnui. O termiškai apdorojant - iki 40 proc. Tradicinė medicina rekomenduoja morkas kaip lengvą vidurius laisvinančią ir vitaminų trūkumo mažinimo priemonę. Be karotino, morkose yra didelis kiekis antioksidantų ir įvairių mineralų.

Kosmetikos pramonė šaknines daržoves naudoja įvairiems ekstraktams ir eteriniams aliejams aromaterapijai gaminti. Ant šakniavaisio jis turi keletą šakų, kurios yra geltonos arba violetinės spalvos. Nors yra raudonos, geltonos ir violetinės veislių. Tiesa, morkų veislės yra atskirtos daugiausia pagal formą, o ne pagal spalvą, ir kiekviena forma turi savo kulinarinę funkciją. Danvers su savo kūginiu šakniavaisiu ir siauras dalis aštrių Ar morku itakos nario dydis dažniausiai naudojama kūdikių maistui.

Tačiau morkų sultys geriausiai gaunamos iš ilgų lygaus kūno veislių, kuriose Ar morku itakos nario dydis nėra šerdies. Viena iš šių sulčių veislių yra nandrinas. Rudens karalienės veislė su ilgais, dideliais ir lygiais šakniavaisiais yra laikoma universalia ir gali būti naudojama beveik visuose maisto gaminimo receptuose. Nuo devintojo dešimtmečio Europoje ir Amerikoje prekybos centruose pradėta prekiauti kūdikių arba mažosiomis morkomis.

Tačiau tai nėra specialios rūšies, o tiesiog supjaustyti ir nupjauti didelių morkų cilindrai. Morkos valgomos tiek žalios, tiek virtos, keptos, troškintos, keptos. Šakninės daržovės taip pat dedamos į įvairias sriubas ir troškinius. Morkos naudojamos kūdikių ir naminių gyvūnėlių maistui gaminti.

Tai tinka ne tik bulvėms, bet ir morkoms, burokėliams, moliūgams. Patys galime akivaizdžiai pajusti: suvalgius vieną šviežią morką ir tokio pačio dydžio virtą morką sotumo jausmas skiriasi iš esmės. Jį suteikia maistinės skaidulos. Kai morka perverdama, kad nebėra ko kramtyti, o dažniausiai taip ir būna, iš esmės ji pasisavinama beveik tokiu pačiu greičiu, kaip ir cukrus.

Daugiau skaidulų ir kitų naudingų medžiagų išsilaiko kepant daržoves orkaitėje. Dar naudingiau gaminti daržoves garuose. Kita vertus, net šaltibarščius galima pagaminti iš šviežių burokėlių — jie dar skanesni ir neabejotinai turi daugiau veikliųjų medžiagų. Prieš tai burokėliai, papjausčius plonais šiaudeliais, porą valandų pafermentuojami apšlaksčius juos su citrinos sultimis, galima šiek tiek druskos pabarstyti.

Ji taip pat nepatarė daržovių troškinti ar kepti aliejuje.

Pavyzdžiui, labai vertingas produktas — baklažanas, bet jeigu mes jį kepame riebaluose, valgome praktiškai riebalus, nes baklažanas juos sutraukia kaip kempinė. Šią daržovę reikėtų arba troškinti vandenyje, arba kepti orkaitėje ant grotelių, šiek tiek pašlaksčius citrina ar prieš tai pamirkius pasūdytame vandenyje. Tuo tarpu žmogui atrodo, kad jis suvalgė tris salotų lapus. Net į morkų salotas nebūtina pilti aliejaus.

Jas skanu valgyti su kokybišku sojų padažu, galima įsimesti keletą riešutų, kurie užtikrins riebalų kiekį karotino pasisavinimui.

Daržovės, nuo kurių storėjama: kaip teisingai gaminti

Tiesa, apdorojant daržoves, juose mažėja nitratų kiekis. Pavyzdžiui, virtose bulvėse nitratų kiekis gali sumažėti 65—80 proc. Todėl sriubai nerekomenduojama naudoti sultinio, kuriame virė daržovės, nes nitratai pereina į vandenį, kuriame jos verdamos.

Verdant 1 proc. Konservuojant bei rauginant daržoves nitratų kiekis taip pat sumažėja 62—66 proc. Šaldytose daržovėse nitratų kiekis nekinta, bet daržovėse, laikomose rūsiuose, esant pastoviai temperatūrai ir drėgmei, nitratų kiekis sumažėja. Ką valgyti? Į klausimus atsakys dietistė Vaida Kurpienė. Atsakymų ieškokite Delfi Plius. Morkos puikiai dera su beveik visais maisto produktais, ypač su kruopomis, kitomis daržovėmis ir mėsa.

Taip pat naudinga valgyti žalias morkas, termiškai neapdorojus. Dėl neįprastos spalvos ši šakninė daržovė dažnai naudojama įvairiems patiekalams dekoruoti. Purpurinės morkos svorio metimui Tai mažai kalorijų. Galite valgyti žalius arba garuose. Morkos yra labai sočios ir turi daug skaidulų.

Ši daržovė padeda virškinti. Tai ne tik sumažina cukraus kiekį kraujyje, bet ir padeda organizmui geriau įsisavinti maistines medžiagas.

Purpurinių morkų įtraukimas į dietą sumažina blogojo cholesterolio kiekį ir pagerina medžiagų apykaitos procesus, o tai gali skatinti svorio kritimą. Vaizdo medžiaga iš purpurinių morkų Šiame vaizdo įraše pasakojama, kas yra purpurinė morkos, kaip ją teisingai pasodinti, surinkti ir pan.

Sudėtis, naudojimas ir pritaikymas Morkos yra skani daržovė, turinti daug spalvų.

  • Николь попросила Орла продолжать.
  • Ziurekite vaizdo pamokas Kaip padidinti varpa
  • Ей было жаль, оторвавшись от возвышенных чувств, обращаться к повседневной рутине.
  • Выброс адреналина, сопровождавший головокружение, и внезапный испуг заставили ее сердце заколотиться.
  • VIOLETINĖS MORKOS: SAVYBĖS, NUOTRAUKOS, VEISLĖS, AUGINIMAS, SODININKŲ APŽVALGOS - AGRARINIS -
  • Morkos - sveikas daržovių morkų sulčių gydymas - Riešutai
  • Когда ни тебя, ни Элли, ни Ричарда нет рядом, никто из нас не понимает, что говорит Геркулес.

Violetinės morkos yra ypač patrauklios ir pasižymi unikalia violetinių vaisių ir daržovių nauda sveikatai. Visų rūšių morkose yra labai daug maistinių medžiagų, tačiau purpurinėse morkose ypač daug galingų antioksidantų, kurie, kaip žinoma, kovoja su uždegimu ir yra naudingi tam tikroms ligoms. Šiame straipsnyje nagrinėjama purpurinių morkų nauda sveikatai ir pateikiami patarimai, kaip šias gyvybingas daržoves įtraukti į savo racioną.

Istorija ir kompozicija Nors dauguma žmonių, kalbėdami apie morkas, galvoja apie oranžinę daržovę, iš pradžių jos buvo violetinės arba baltos. Tiesą sakant, pirmieji morkų kaip maisto produktų naudojimo įrodymai yra Irano plokščiakalnyje ir Persijos imperijoje, esančioje 10 a.

Po Kristaus - šios senovės morkos buvo purpurinės ir baltos 1. Šiuolaikinė oranžinė morkos greičiausiai atsirado iš naujos geltonų morkų veislės, atsiradusios dėl genetinės mutacijos.

Spalvinga morkų istorija

Raudonos ir violetinės morkos laikomos rytietiškomis veislėmis, o geltonos, oranžinės ar baltos morkos yra žinomos kaip vakarietiško tipo morkos. Rytų tipo morkas iš esmės pakeitė oranžinės vakarietiškos veislės, paplitusios šiuolaikinėse maisto prekių parduotuvėse.

Maistinė vertė Visų rūšių morkose, nepaisant jų spalvos, yra daug įvairių maistinių medžiagų, tokių kaip skaidulos, kalis, vitaminas C, manganas, vitaminas A ir kai kurie vitaminai B 2. Be to, jose yra palyginti mažai kalorijų: gramų porcijoje žalių morkų yra tik 52 kalorijos.

Purpurines morkas išskirtine daro tai, kad jose yra antioksidantų ir antocianinų. Antocianinai yra polifenolinių antioksidantų šeima ir jų yra purpuriniuose vaisiuose, uogose ir daržovėse, tokiose kaip gervuogės, vynuogės, purpurinės bulvės, raudonieji kopūstai ir purpurinės morkos 3. Antioksidantai, tokie kaip antocianinai, padeda apsaugoti jūsų kūną nuo oksidacinio streso, o tai reiškia disbalansą tarp reaktyvių molekulių, vadinamų laisvaisiais radikalais, ir antioksidantų jūsų kūne.

Oksidacinis stresas buvo siejamas su ligų ir būklių, tokių kaip vėžys, psichinis nuosmukis, širdies Ar morku itakos nario dydis ir senėjimas, vystymusi 4.

Violetinėse morkose yra daug maistinių medžiagų, tokių kaip skaidulos ir kalis. Be to, kaip ir kituose purpuriniuose vaisiuose ir daržovėse, jame yra stiprių antioksidantų, vadinamų antocianinais, kurie yra naudingi jūsų sveikatai. Turi galingų antioksidantų Antocianinai yra polifenoliniai antioksidantai, turintys daug įspūdingos naudos sveikatai. Dieta, kurioje gausu daug antocianinų turinčių maisto produktų, tokių kaip purpurinės morkos, gali apsaugoti nuo tam tikrų ligų, ypač susijusių su uždegimu.

Antocianinai veikia kaip priešuždegiminiai agentai, mažinantys potencialiai kenksmingus junginius, tokius kaip uždegimą skatinantys citokinai. Sumažinus šių junginių kiekį, gali sumažėti rizika susirgti tam tikromis ligomis, tokiomis kaip širdies liga 5.

Pavyzdžiui, peržiūrėjus 24 tyrimus nustatyta, kad žmonės, kurie valgė dietą, kurioje buvo daug antocianinų, žymiai pagerino kraujotaką ir kraujagyslių veiklą, palyginti su tais, kurie to nedarė 6.

Bloga kraujotaka ir kraujagyslių funkcija yra dažnos širdies ir kraujagyslių ligų priežastys, todėl pagerinus šiuos rizikos veiksnius gali sumažėti rizika susirgti tam tikromis širdies ligomis. Kitas didelis tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 34 moterų, susiejo 0,2 mg antocianinų per parą su žymiai sumažėjusia širdies ir kraujagyslių ligų rizika 7.

Antocianinai apsaugo ir nuo protinio nuosmukio. Septynių tyrimų apžvalga parodė, kad kai kurie psichiniai rezultatai, įskaitant žodinį mokymąsi ir atmintį, pagerėjo vaikams, suaugusiems ir pagyvenusiems žmonėms, valgius daug antocianinų turinčio Ar morku itakos nario dydis 8.

Be to, populiaciniai tyrimai rodo, kad padidinus antocianinų turinčio maisto suvartojimą sumažėja rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu 9, Be antocianinų, purpurinėse morkose yra ir kitų polifenolio antioksidantų, tokių kaip chlorogeninės ir kavos rūgštys.

Tiesą sakant, purpurinėse morkose polifenolio antioksidantų yra vidutiniškai devynis kartus daugiau nei kitose morkose Įrodyta, kad polifenoliai skatina sveikatą ir mažina širdies ligų, sumažėjusio protinio pajėgumo ir tam tikrų vėžio riziką Violetinėse morkose ypač daug antocianinų, kurie yra antioksidantai, saugantys nuo širdies ligų, psichikos sutrikimų ir diabeto. Gali turėti priešvėžinių savybių Tyrimai rodo, kad purpurinėse morkose esantys stiprūs antioksidantai turi priešvėžinių savybių.

Mėgintuvėlių tyrimai taip pat rodo, kad antocianinai gali slopinti krūties, kepenų, odos, kraujo ir storosios žarnos vėžio ląstelių augimą ir plitimą Tyrimas, kuriame dalyvavo žmonės, sergantys kolorektaliniu vėžiu, ir žmonės, sergantys vėžiu, parodė, kad moterims, kurios suvartoja daug purpurinių daržovių ir vaisių, yra mažesnė rizika susirgti kolorektaliniu vėžiu nei moterims, kurios valgė mažiau purpurinio maisto Kiti tyrimai rodo panašius rezultatus tarp vyrų ir moterų Be to, tyrimai rodo, kad dieta, kurioje gausu visų rūšių morkų, gali apsaugoti nuo krūties vėžio.

Maža to, dietos, kuriose apskritai yra daug daržovių, įskaitant morkas, buvo susijusios su mažesne vėžio rizika Valgydami purpurines morkas galite sumažinti tam tikrų vėžių, įskaitant storosios žarnos ir krūties, riziką. Gali skatinti svorio kritimą Gyventojų tyrimai rodo, kad žmonės, kurių mityboje yra daug daržovių, paprastai sveria mažiau nei žmonės, valgantys mažiau daržovių Taip yra dėl to, kad daržovėse, tokiose kaip morkos, yra mažai kalorijų ir tuo pačiu labai maistinga, todėl jos yra naudingas maistas, norint numesti perteklinį kūno svorį.

Kaloringų, perdirbtų maisto produktų ir patiekalų pakeitimas augaliniais maisto produktais ir užkandžiais gali padėti sumažinti bendrą kalorijų kiekį ir sveikai mesti svorį. Violetinės morkos yra geras tirpių skaidulų šaltinis, kuris padeda sumažinti apetitą ir sumažinti maisto vartojimą, padidindamas sotumą sukeliančių hormonų, tokių kaip YY peptidas, kiekį 20 Tyrimas, kuriame dalyvavo moterų, parodė, kad tiems, kurie pietų metu suvalgė gramų sveikų morkų, buvo gerokai daugiau sotumo jausmo ir likusios dienos metu jie valgė žymiai mažiau, palyginti su moterimis, nevalgiusiomis sveikų morkų Be to, atlikus didelį Ar morku itakos nario dydis, kuriame dalyvavo daugiau kaip žmonių, padidėjęs antocianinų turinčių maisto produktų, tokių kaip purpurinės morkos, suvartojimas labiau sumažėjo tiek vyrams, tiek moterims Violetinės morkos yra labai maistingos ir mažai kaloringos.

Kaloringų, perdirbtų maisto produktų pakeitimas daržovėmis ir vaisiais gali padėti numesti svorį. Gali būti naudinga esant tam tikroms sveikatos būklėms Tyrimai rodo, kad purpurinės morkos gali būti naudingos kelioms sveikatos sąlygoms, įskaitant metabolinį sindromą ir uždegiminę žarnų ligą. Medžiagų apykaitos sindromas Metabolinis sindromas yra būklė, kuriai būdingi simptomų deriniai, įskaitant riebalų perteklių pilvo srityje ir padidėjusį cholesterolio kiekį, kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje.

Metabolinis sindromas padidina širdies ir kraujagyslių ligų, 2 tipo diabeto ir visų priežasčių mirtingumo riziką Purpurinėse morkose esantys antocianinai gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir aukštą cukraus kiekį kraujyje - du metabolinio sindromo simptomai Tyrimai su gyvūnais rodo, kad purpurinės morkos gali pagerinti kitus su metaboliniu sindromu susijusius simptomus.

Tyrimas su žiurkėmis, sergančiomis metaboliniu sindromu, parodė, kad dieta, kurioje gausu purpurinių morkų sulčių, pagerino arba panaikino visus su metaboliniu sindromu susijusius simptomus, įskaitant riebalinę kepenų ligą, padidėjusį cukraus kiekį kraujyje, aukštą kraujospūdį ir širdies raumens standumą Kitame 8 savaičių tyrime pažymėta, kad žiurkėms, turinčioms metabolinį sindromą, laikantis daug riebalų turinčios dietos, papildytos purpurinėmis morkomis, kraujospūdis ir atsparumas insulinui pagerėjo labiau nei kontrolinės grupės žiurkėms Nors šie rezultatai yra daug žadantys, reikia daugiau tyrimų apie purpurinių morkų poveikį metaboliniam sindromui žmonėms.

Kolitas ir uždegiminė žarnyno liga Uždegiminė žarnyno liga IBD apibrėžiama kaip lėtinis viso virškinamojo trakto ar jo dalies uždegimas.

31999R0730

Mėgintuvėlių ir gyvūnų tyrimai rodo, kad purpurinės morkos gali būti naudingos sergant tam tikromis uždegiminėmis žarnyno ligomis, tokiomis kaip opinis kolitas.

Vienas tyrimas parodė, kad pelėms, sergančioms kolitu ir gavusios purpurinius morkų miltelius, kraujyje sumažėjo uždegimą skatinančių baltymų, Padidinti vyru nuotrauka kaip naviko nekrozės faktorius alfa ir interleukinas-6, lyginant su kitais gydymo būdais Mėgintuvėlių tyrimas, tiriantis purpurinių morkų ekstrakto poveikį žarnyno uždegimo mažinimui, davė panašius rezultatus Tyrėjai padarė išvadą, kad purpurinių morkų priešuždegiminės savybės greičiausiai yra susijusios su jose esančiais galingais antioksidantais antocianinais.

Gyvūnų ir mėgintuvėlių tyrimai rodo, kad purpurinės morkos gali būti veiksmingos mažinant metabolinio sindromo ir uždegimo, susijusio su IBD, simptomus. Į savo racioną lengva įtraukti purpurines morkas Violetinės morkos yra ne tik maistingos, bet ir universalios bei skanios daržovės, kurias galima naudoti įvairiuose patiekaluose. Jie yra panašūs į kitų morkų skonį ir gali būti naudojami taip pat.

Štai keletas būdų, kaip į savo mitybą įtraukti violetines morkas: Susmulkinkite arba sutarkuokite ir suberkite į salotas.