Nario dydis 15 metu paauglys

Tokiose šeimose susidaro puikios sąlygos augančiam vaikui šlietis prie to suaugusiojo, kurio nuomonė jam šiuo metu yra palankiausia. Kai taip nenutinka ir problema nesprendžiama, sunkumų daugėja, o vaiko išgyvenimai stiprėja ir galiausiai tai gali baigtis mintimis apie savižudybę ar net bandymu nusižudyti. Siekiant užtikrinti kiekvieno vaiko anonimiškumą, vaikų buvo prašoma garsiai perskaityti ne savo atsakymus. Kaip veikia paauglio smegenys, įdomiai atskleidžia vienas eksperimentas.

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vienas iš paaiškinimų yra tas, kadjie, kaip ir vaikai, nuolat testuoja aplinką ir tikrina mūsų ribas. Tačiau tikroji problemos priežastis slypi paauglio galvos smegenų specifikoje. Sudėtingiausios ir tik žmogui būdingos kaktinės smegenų žievės daliesatsakingos už aukščiausius žmogiškuosius išgyvenimus, tokius kaip ateities numatymas, moraliniai pasirinkimai, priežasties — pasekmės ryšių suvokimas ir pan.

Kaip veikia paauglio smegenys, įdomiai atskleidžia vienas eksperimentas. Rizika dažnai patraukia paauglius, jie sunkiai randa tinkamiausią sprendimą, ypač, kai reikia veikti aiškiai ir greitai.

Vienais atvejais pasiūlytos situacijos buvo saugios, kitais — rizikingos. Saugių situacijų atveju abi grupės mygtukus nuspaudė vienodu greičiu.

PAAUGLYS TAMPA SUAUGUSIU – KĄ MES IŠGYVENAME | Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centras

Rizikingos situacijos atveju ar plaukiotumėte baseine kartu su rykliu? Džiugino tai, kad paaugliai, kaip ir suaugusieji ,palaikė plaukiojimo su rykliu idėją prastu pasirinkimu, bet jie sprendimo priėmimui sugaišo gerokai daugiau laiko.

Suaugusiesiems — tai ypatingai pakitusių vaiko poreikių, santykių su juo, elgesio ir prisitaikymo prie jo momentas. Pati paauglystė, lyginant ją su visu žmogaus gyvenimu, trunka santykinai neilgą laikotarpį — vidutiniškai septynerius metus, tačiau mūsų išgyvenimuose ir prisiminimuose ji dažnai palieka neišdildomus įspūdžius. Anglų kalboje paauglys dažnai apibrėžiamas terminu teenager, žinant, kad šioje kalboje po skaičiaus 12 nuo 13 iki 19 vartojama priesaga -teen gerai nusako paauglystės trukmę.

Ką parodė šis eksperimentas? Galime teigti, kad jie analizavo situaciją, skaidė ją į etapus ir priėmė teisingą sprendimą, bet tam jiems reikėjo žymiai daugiau laiko, kurio neretai gyvenime gali pritrūkti. Atsidūrę rizikingose situacijose, augantys vaikai yra labiau įtakojami emocijų, draugų pavyzdžio ar baimės pasirodyti silpniems ir pan.

Suaugusiųjų neigiamas atsakymas buvo greitas ir vienareikšmiškas. Po ilgų svarstymų paaugliai priėmė sprendimą — baseine su rykliu neplaukiosime!

Vilijai Matačiūnaitei paaugliai prisipažino, kad slepia savo sunkumus nuo tėvų | Žmonėlaisvalaikistau.lt

Tikiuosi, ši informacija padės tėvams ir globėjams suprasti, kas motyvuoja jų augančius vaikus, kaip jie mąsto ir priima sprendimus. Apie santykius su suaugusiais.

Autorius: Žmonės.

Kaip jau buvo minėta, viena pagrindinių paauglystės misijų yra sukurti savą, nepakartojamą jų kartos pasaulį, kuris esmingai skirtųsi nuo tėvų skonio, stiliaus, mados, kalbėjimo manieros ir pan. Energijos, kurią paaugliai skiria savęs įtvirtinimui, jiems galima tik pavydėti.

Nenuostabu, kad dažną šeimą, auginančią ir auklėjančią jaunąją kartą, lydi konfliktai ir prieštaravimai. Kaip jų išgyventi mažiau ir spręsti juos konstruktyviau? Paminėsiu ir aptarsiu aštuonetą dažniau pasitaikančių paauglių naudojamų priemonių ir manipuliacijų, skirtų tėvų autoritetų nuvainikavimui ir savo tikslų pasiekimui.

Temos vengimas.

EVA patvirtins dar šį mėnesį

Paauglys ginčijasi su tėvais, nuolatos keisdamas pokalbio temą. Ginčas gali prasidėti dėl nepatenkinamo matematikos įvertinimo ar gauto dvejeto iš lietuvių literatūros, o po keliolikos minučių jūs jau turėsite jam paaiškinti globalaus klimato atšilimo priežastis ar nuotolinio mokymosi per karantiną sunkumus. Kitaip tariant, jūsų vaikas stengsis kiekvienu jam palankiu momentu nepastebimai keisti pokalbio temas, stengdamas išvengti jūsų klausimo esmės.

Dėmesio atitraukimas ar išblaškymas.

Lenkija netrukus pradės 12–15 m. amžiaus paauglių skiepijimą nuo COVID | laisvalaikistau.lt

Siekdamas savo tikslų, paauglys gali meistriškai pasirinkti laiką, kai jūs esate kažkuo svarbiu užimti. Jis tyliai ir nedaugžodžiaudamas paprašys jūsų kažko, kas gali atrodyti visai nereikšminga. Laikas bus pasirinktas tada, kai jūs kalbate telefonu, bendraujate su kitu šeimos nariu, pykstatės su sutuoktiniu ar slaugote ligonį.

Tėvai nerimauja ir baiminasi dėl daugelio dalykų, kurie gali ištikti jų vaikus. Kartais tėvų ar globėjų baimės sukimba į ištisą nenutrūkstamą grandinę.

Vaikas prastai mokosi, pateks blogų draugų įtakon, neįgis specialybės, anksti ištekės ar ves, bus nelaimingas ir t. Kaltės jausmas.

Neretai jis slypi tėvų ar globėjų širdyse. Mes klausiame savęs, ar viską, ar gerai padarėme savo vaiko labui, ar neįvyko kokių nors nepataisomų klaidų.

Ypač šis jausmas slegia išsiskyrusius tėvus ar vienišas mamas.

Paprašiusi jų prisiminti sunkiausias savo gyvenimo situacijas, dainininkė išgirdo, kad tuo metu, kai vaikai išgyveno tamsiausius jausmus, didžioji dalis jų tylėjo ir apie savo išgyvenimus nieko nepasakojo tėvams.

Jos idėja atskleista socialiniu eksperimentu: trys žinomi dainininkai Vilija Matačiūnaitė, Donatas Montvydas ir Merūnas Vitulskis kiekvienas susitiko su 15 vaikų ir paauglių ir kiekvienam jų uždavė po keturis rimtus klausimus.

Siekiant užtikrinti kiekvieno vaiko anonimiškumą, vaikų buvo prašoma garsiai perskaityti ne savo atsakymus. Jausdamiesi saugūs, vaikai prieš kamerą skaitė apie sunkiausias kiekvieno jų gyvenimo situacijas, pasidalijo tuo metu išgyventais jausmais ir savo lūkesčiais dėl artimų suaugusiųjų elgesio. Matačiūnaite dalijosi vaikai. Čia kiekvienas savanoris konsultantas yra pasiruošęs išklausyti, palaikyti vaiką, jį suprasti ir priimti tokį, koks jis yra, be jokio vertinimo, moralizavimo, pamokymų.